Muži, kteří nenávidí ženy přehled

Muži, kteří nenávidí ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8145 8145

Milénium / Millennium série

1. díl >

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host
Originální název:

Män som hatar kvinnor , 2005


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muži, kteří nenávidí ženy. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (1199)

Koza3
04.06.2024 5 z 5

Byl jsem jako Hujer, který jde ráno do práce. Píchne si na vrátnici, dojde až na točnu lokomotiv, ta ho otočí a on při neustálém čtení, zažraný na 100%, projde znova vrátnicí a ocitne se před fabrikou. Včera jsem to měl stejně, byl jsem přilepený k řádkům a za ten den jsem jen na cestě do práce přečetl 100 stran tohohle šílenství. To, že jsem nechtěl dělat nic jiného a každou volnou chvíli jsem věnoval čtení mi jasně řeklo, že tohle mě baví a je to po dlouhé době topovka. Detektivky mě nikdy moc nelákaly, ale před pár týdny jsem dostal strašné nutkání si nějakou přečíst a ideálně pak tu severskou. Rozhodoval jsem se mezi Harry Holem a Mikaelem Blomkvistem a zvolil jsem myslím dobře. Pamatoval jsem si jeho a Lisbeth ksicht z filmu, který jsem před pár lety viděl a i když se popis v knize trošku odlišuje, tak jsem si ho tam pořád dosazoval. 500+ stran bylo nabitých zajímavými popisy a to doslova. Tolik specifických produktů, které nám Larsson popisuje (od počítačů IBM po gramofony, tedy převážně technické produkty), dodává detaily, vás prostře musí vtáhnout do děje, až vás ovine severský vítr. Potěšilo mě, že kniha není až tak drsná v tom smyslu, že nebudete při čtení neustále zhnuseni tím, co hlavní záporák vyvádí. Ono, to samozřejmě je hrozný, ale fokus knihy je spíše na detektivní práci a skládání skládačky než na patlání se v ohořelých kostech. No nic, nebudu spoilovat, přečtěte si sami. Zajímavé je, že kniha vyšla posmrtně, respektive autor to napsal, umřel na infarkt a pak se z toho stal bestseller. To nase*e :-)

S.sidi
31.05.2024 4 z 5

Nejdříve jsem kdysi četla, potom filmové zpracování obě verze a nakonec audiokniha. Martin Stránský výborný. Audiokniha mě bavila a před očima mi běžel i film. Samozřejmě pokračuji a těším se. Je to drsné, ale zajímavé.


Elke19
18.05.2024 4 z 5

Knize dávám přibližně 88 %. Do knihy jsem se ze začátku vůbec nemohla začíst a trvalo to takt o strany 150. Potom co se příběh začal více točit okolo případu Harriet, tak mě to začlo opravdu bavit a vtáhlo mě to do děje. Musím říct, že některé pasáže na mě byly opravdu drsné a přeskakovala jsem je, ale jinak knihu hodnotím jako opravdu dobré krimi.

všechny komentáře

Související novinky (3)

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017


Připravované knižní novinky (17. - 23. 8.)

15.08.2015


Pokračování Milénia vyjde v srpnu

18.04.2015


Citáty z knihy (6)

Stejně jako alkoholici, kteří se po nějaké době abstinence opět uchylují k láhvi, se k sobě pokaždé vraceli pro ještě větší dávku.


Lidé mají vždycky nějaká tajemství. Jde jen o to zjistit, jaká.


Lisbeth, ty máš fotografickou paměť, vyrazil ze sebe překvapivě Mikael. Proto máš stránku z vyšetřování za deset vteřin přečtenou.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Ocenění knihy (5)

2010 - Barry Award (Best Mystery/Crime Novel of the Decade)
2009 - Barry Award (Best British Crime Novel)
2009 - Anthony Award (Best First Novel)
2009 - British Book Awards (Crime Thriller of the Year)
2006 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)


Kniha Muži, kteří nenávidí ženy v seznamech

v Právě čtených126x
v Přečtených12 902x
ve Čtenářské výzvě1 503x
v Doporučených1 154x
v Knihotéce2 537x
v Chystám se číst2 280x
v Chci si koupit438x
v dalších seznamech35x