Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/big_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 4.77079

Milénium / Millennium 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor, 2005

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy

militu

Uf, konečně dočteno. Nechápu tak vysoké hodnocení, málokdy se mi stává, že bych knihu četla s takovou nechutí jako tuto. První půlka byla ukrutná nuda, po příjezdu na ostrov to začalo být lepší, ale ten konec? Nuda, nuda, nuda ano sice čtivá, ale i přes to nuda. Linka s Hariet byla předvídatelná a i Martin nebyl pro mne překvapením. Asi nebudu mít chuť na další díly.

Luccinda

Ačkoliv se kniha zpočátku tváří jako prachobyčejná detektivka, brzy zjistíte, že autor do knihy zakomponoval také pár důležitých a velmi aktuálních témat, jako je sexuální násilí či zneužívání dětí. Rozhodně to není kniha pro slabší povahy, projevy násilí jsou tu velmi explicitní.

Upřímně, ještě jsem v žádné knize nenarazila na takto spletité a komplikované rodinné vztahy. Chvíli mi trvalo, než jsem přišla na to, kdo je kdo, a přiznám se, že ve jménech jsem se ztrácela po celou dobu. Přesto jsem si čtení, respektive poslech, maximálně užila!

Emberas

Slušný thriller, i když na můj vkus příliš zdlouhavý, s pomalým tempem. Filmové zpracování se mi líbilo více.

Mišátko

Až dosud jsem si myslela, že neexistuje dobrá detektivka. Od čtení se dalo stěží odtrhnout. Poutavě napsaná dějová linie a dokonale propracované postavy. Těším se na další díl i na filmové zpracování, i když některé pasáže bych snad ani vidět nemusela.

evineckY

Chudák holka..... a zase zůstala sama. Každý ji jenom využil a zneužil. Takový život si teda nezasloužila.

kalache

...málokdy se stane,aby film splynul s knihou...

RMarkéta

Postavy jsou výborně napsané. Byli natolik výrazné, že se mi vryly do paměti a samozřejmě pod kůži. Kniha s velmi zvláštní až znepokojivou atmosférou. Severská krimi už jsou prostě taková. Z Larsonova stylu psaní je dobře poznat, že se živil novinařinou. Místy jsem měla pocit, že bedlivě sleduji dokument. Larson je detailista a vyžívá se v nich, tedy v některých. Působilo to jako nějaká reportáž. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem jela jako rozjetá mašina až do samotného konce. Zápletka je velmi zajímavá, neotřelá, poctivě napsaná a vybudovaná s velmi pevnými základy. Dávám přednost švédskému filmovému zpracování. Velkou reklamu knize dělají i různé konspirační teorie.

akdar72

Dokonale promyšlené.