Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/big_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 4.77454

Milénium / Millennium 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor, 2005

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy

Mirka320

Po dlouhé době to byla detektivka, která se mi líbila. Zajímavý příběh, postavy. Trošku moc náhod, ale i tak se kniha četla pěkně.

petgona

Zo zaciatku som mala tazkosti sa zacitat, ale vtiahlo ma to. A bolo to super! Napinave, so zaujimavymi zvratmi a pomerne necakanym rozuzlenim. Skutocne vyborne.

aktijnov

Nejdřív jsem se nemohla začíst, pak zase nešlo se odtrhnout. Napínavý příběh, propracovaný, místy velmi drsný...

Termina

Nádhera, nádhera a nádhera, přesně takovou knížku jsem chtěla potkat. DÍK!

AlexandraBane

Naprosto skvělá kniha! Jakmile se člověk začetl, nešla odložit a čtenář potřeboval vědět, jak to skončí. Výborný thiller, místy mi běhal mráz po zádech (nebo jsem u jistých momentů cítila znechucení) a to jen dokazuje, jak je kniha propracovaná.

_Brunetka_

Tahle ta knížka byla vážně bombová. A Stieg Larsson je vážně Pan spisovatel. On totiž nepsal tuctové a jednoduché thrillery,které jsou dnes všude a u čtenářů hodně oblíbené, a u kterých jen bezmyšlenkovitě otáčíte stránky a nemusíte moc přemýšlet. To je nebe a dudy oproti tomuhle. Tohle totiž má vážně skvěle vystavěný příběh,který jak vás jednou chytne,tak už nepustí. Stránky mi mizely pod rukama a napětím jsem málem nedýchala. Ponořit se do minulosti Vangerů totiž vážně chcete, je to rodinka k pohledání. Vážně hrozně zajímavý a originální námět. Kromě toho se ale v téhle knížce nepotkáte ani s typickými hrdiny.Mikael Blomkvist je sympaťák,kterému prostě nejde odolat .(A ve filmovém zpracování Daniela Craiga? To prostě chcete!) No,a Lisbeh ta se vymyká naprosto všem pravidlům a normám,přesto si myslím,že vám to nebude bránit v tom,abyste si ji oblíbili. Zároveň knihu obohacuje ještě politikaření z novinářského prostředí,což ji dělá ještě zajímavější a kauza s Wennerstromem je třešinka na dortu. A ke konci ještě musím říct,že z některých stran se ke mně doneslo,že je to složité dílo na pochopení. Čímž se rozhodně nenechte odradit od přečtení, není to totiž pravda,ale kapku víc soustředění potřebuje. Konec jsem naprosto neodhadla a vzal mi dech.

jopp

Pěkná oddechovka jako dělaná na prázdniny, sice trochu přitažená za vlasy, ale četlo se to dobře :-) Mikael je sympaťák. Přečtu i další díl.

jan7760

Zaujímavé čítanie, moje prvé stretnutie s autorom, snáď nie posledné. Zaujalo ma vykreslenie postáv, morálne dilemy Mikaela, svojrázna Lisbeth a jej riešenia prípadu.