Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/big_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 4.77394

Milénium / Millennium 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor, 2005

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy

betička

Moc hezká a napínavá kniha u které člověk do posdlední chvíle neví jak dopadne :-) Autor realisticky vykresluje jednotlivé postavy a také mě hodně zaujal popis rozhodování/ váhání a snad i zoufalství Mikaela Blomkvista, který se musí rozhodnout mezi novinářskou a morální etikou.
Ještě musím mrknout na film :-)

lucisa.n

Dost možná můj úplně první thriller a určitě ne poslední! Detektivní linka mě bavila moc. Každou chvíli jsem měla podezření na někoho jiného :) Části plné novinařiny, podvodů a financí mě sice bavily o trochu méně, ale celkový dojem z knihy mi to nezkazlo. Těším se na další díly.

Zuzulinka

Krásná kniha! A předčí filmové zpracování!

Čmeláček

Výborný severský thriller. Nemám co dodat.

Majto

Skúsil som, začítal som sa a nakoniec som si dobre počítal. Nečakal som nič a dostal som parádne napísaný príbeh plný zvratov.

Michalkotea

Perfektné, perfektné, perfektné.Dávno som nečítal takú skvelú knihu.Tak skvelé opísané osoby, dej,fakt som mal pocit že som s Lisbetha Mikael na jednej vlne a riešime všetko spolu. Odporúčam pre každého milovníka detektívky ️

jitka4016

z celé trilogie se mi četl nejlépe a byl podle mne nejpoutavější tento první díl.....možná proto, že jsem shlédla i filmy, zdá se mi ten poslední takový natahovaný......

Jerry H

Parádička. Trochu jsem si pletl všechny členy té rodiny, ale jinak krásné a napínavé čtení.