Dívka, která kopla do vosího hnízda

od:

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-36497.jpg 4.63822
Série:

Milénium (3.)

Originální název:

Luftslottet som sprängdes (2007)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (395)

Přidat komentář
romca3001
16. dubna

Krásné zakončení velmi poutavého příběhu a i já patřím k fanouškům, kteří litují, že už si od tohoto autora nepřečtou další pokračování.

Kniha se mi líbila, ale pro mě je TOP první díl. Občas se mi v tomto díle zdály až příliš zdlouhavé pasáže, ale konec byl super. Obdivuji autora, že vymyslel tak brilantní příběh do všech detailů :).

Xoxa
16. dubna

I keď je tam veľa mien, miest a niektoré časti sú až príliš opisované, tento diel bol pre mňa najzaujímavejší. Topka

Kikina105
10. dubna

Poslední díl trilogie Milénium - poslední soud, poslední šance na záchranu - Pomsta, je nejsilnější motivace. U Stiega Larssona jsem se naučila jednu zásadní věc - nesnažit se nic předvídat. Neboť ať si myslíme, že jakkoliv je příběh zamotaný, může být ještě víc a ve výsledku dokonce i překvapit. Miluji tuhle sérii, miluji tohle napětí. Jsem člověk, který si na detektivky moc nepotrpí - ale jakmile se mi dostala do rukou tato kniha, nemohla jsem si pomoci - nějaký způsobem se mi dostala pod kůži a nepustila. Doporučuji všem příznivcům detektivek ale i jejím odpůrcům - tato kniha stojí za přečtení, ať už jste milovníkem napětí a dramatu či nikoli. Stejně jako Stieg Larsson, tak i Lisbeth, Mikael, Palmgreen a další postavy, zůstanou po nějakou dobu v mé mysli.

Kaik
08. dubna

Důstojné zakončení Larssonovy trilogie. První díl zůstává z mého pohledu nejlepší díky svému minimalismu (omezený prostor a lidé). Následující dvě knihy jsou už trochu nastavená kaše, přesto nadprůměrně umixovaná. I přes zamotaný děj a spousty seversky znějících jmen to bylo úžasně přehledně napsáno. Musím říct, že autorův styl psaní mi sedí. Škoda, že už nic dalšího nevytvoří... Uvidíme, jak si s tématem poradí Lagercrantz.

sinfulka
31. března

Nejlepší ze všech tří knih. Naprostá pecka!

JelloBiafra
30. března

Príbeh sa uzatvára. Pokiaľ boli prvé dva diely detektívnými románi, tak tento tretí diel je veľmi hustý politický thriller. Na rad prichádzajú skorumpovaní príslušníci tajnej služby, ktorí potrebujú Lisbeth zmiesť z povrchu zemského, aby zakryli svoje vlastné zločiny. Lenže to nebudú mať jednoduché. Veľkolepý záver kultovej trilógie nezlyháva a dejová mozaika rozložená v predchádzajúcich dieloch sa konečne dáva dohromady. Stačí už len dodať, že je to obrovská škoda, že sa pán Larsson nedožil vydania svojej trilógie a zostala pre neho len posmrtná sláva.

ajasin
26. března

Brilantní. Co napsat víc?

JiříM
22. března

Zatím nejlepší díl Milenia.

MonikaSt.
19. března

Škoda, že Stieg Larsson už nikdy nenapíše žádnou knížku, protože trilogie Milenium je absolutně skvělá! Škoda, že můžu dát jen 5 hvězdiček, dala bych mu jich klidně i 10 :-)

Ewellyn
14. března

Prvou tretinou som sa musela trochu prelúskať, nebudem klamať, že tie švedské mená sa mi trochu plietli :D musela som sa pri niektorych pasažiach sústrediť, aby mi všetko zapadalo do príbehu...postupne vyvrcholenie bolo však úžasne! Pri Lisbetinom súde som bola natešená jak malé decko, ako ich dali dolu :D Cela trilógia bola perfektná, na severné krimi po tejto sérií nedám dopustiť. Škoda však, že príbehoch o Lisbeth a Mikaelovi sa už nedočkáme, budú mi zatracene chýbať!

Kíťovec
25. února

Přečetla jsem knihu a tajila dech. Konec dobrý, všechno dobré ... Musím říci, že mi Lisbeth a Mikael budou zatraceně chybět :(

Niu
12. února

Tento díl byl pro mne asi nejobtížnější. Vystupovalo zde mnoho osob, bylo tady více příběhů paralelně s tím hlavním. Ač byl komplikovaný, byl to díl kvalitní. Dvě třetiny knihy se mi zdály hodně natahované a ta poslení, nejzajímavější třetina, rychle utekla. Nebo to bylo tím, že jsem ji hltala? Bylo mi těch provinilých až líto, jak je smetli. Ne, nebylo :o) Zasloužili si to. Nicméně mě trochu zklamal úplný závěr o Lisbeth, její cesty do ciziny. Můj osobní názor je, že to nebylo třeba. Celkové shrnutí po třech dílech - padouši dopadeni a nová přátelství. Jo, doporučuju.

ruzer
22. ledna

Luxusný zážitok. Mal som strach, že to skončí otvorene podobne ako dvojka. Našťastie sa to nestalo.

Musím sa ospravedlniť, pretože som si myslel, že severské krimi sú len aktuálny módny trend bez akejkoľvek kvality. A hneď prvá séria mi naznačila ako nehorázne som sa mýlil.

Neskutočne ma bavil záverečný súdny proces. Kľudne ho porovnám s procesom v istých Karamazovcoch. Dúfam, že si môžem takéto prirovnanie dovoliť, aby som nebol upálený na hranici medzi vznešenou literatúrou a detektívnym brakom.

Po prečítaní posledného riadku ste smutní pretože je to za vami a aj keď to budete čítať znova už nikdy to nebude ako po prvý krát. Ale zároveň ste štastní pretože sa vám stále v lebke odráža spomienka aké to bolo perfektné. Sedíte/ležíte a ešte dlho sa pozeráte do blba a na tvári máte priblblý úsmev. Istý doktor Teleborian by vás určite neoznačil sa psychicky normálneho. Ale dúfate, že sa nájde rojko z nejakého plátku, čo sa za vás pobije.

LP113
19. ledna

Pecka!!!Některá místečka zbytečně zdlouhává, jinak naprosto úžasné. Mám velký problém s jménama, hrozně se mi pletou, všechno je to podobné. No to je ale asi můj problém. ;-))) Jinak doporučuji

lenamor
17. ledna

Užasné pokračování, skvěle napsaná detektivna která vás naprosto vtáhne do děje, plná akce. Knihu kterou musíte ale zároveň nechcete dočíst

Anna 13
13. ledna

OBSAHUJE SPOILERY!!!

Když jsem se do knihy začítala, byla jsem tak šťastná, že jsem zpátky. Že mohu být opět s Lisbeth a Mikaelem, Erikou a Sonjou Modigovou a dalšími úžasnými hrdiny tohoto světového fenoménu. Byla jsem ráda, že pokračujeme tam, kde jsme v předešlém díle skončili. První čtvrtina knihy byla boží... Škoda, že se Zalaščenkem to skončilo tak brzy. Netrpělivě jsem čekala, co všechno zase rozpoutá, ale nakonec jsem byla ráda, že po něm Gullberg vystřelil.
Byla jsem i ráda, že se autor věnoval více Erice Bergerové, která v tomhle díle prožívala patřičnou hrůzu.

Občas se to zase vleklo, nikam se to neposouvalo a některé pasáže byly dost utahané, nezáživné a nudné. Asi jako to je u první třetiny knihy Muži, kteří nenávidí ženy. A protože jsem té knize dala pět hvězd, stejnou dávkou zahrnuji i tento titul.

Nejlepší a nejzábavnější jsou scény týkající se Lisbeth, hlavně soud a samotný závěr. Jelikož jsem knihu napůl četla a napůl poslouchala její audioverzi v podání Martina Stránského, tak byl pro mne konec ještě mrazivější než kdybych to hltala pouze očima. Kniha čtená populárním hlasem je ještě mrazivější a děsivější.

Je mi líto, že to končí. Je mi líto, že Stiegu Larssonovi nebyl dopřán delší život. Mrzí mě, že už nikdy neobjevím další Kallova a Lisbethina dobrodružství.

Je konec! A bylo to krásné. Navždy si tento příběh uchovám v srdci a po čase se ke knihám vrátím.

Můj žebříček této trilogie:
1. Dívka, která si hrála s ohněm
2. Muži, kteří nenávidí ženy
3. Dívka, která kopla do vosího hnízda

Nikdy nezapomenu...

jaroiva
26.12.2017

až tak mě nebavilo jako první dva díly, ale některé pasáže se mi zas líbily víc než v prvních dvou dílech... takže hodnocení dávám stejné, vč. rušivého product placementu, který je podle mě ve všech dílech naroubován poněkud rušivě. Snad jen zmínky o starém "modrém Ericssonu" mi připadají, že mají trochu smysluplné opodstatnění vzhledem k ději, aby se poznalo, na který telefon se teda volá. Ostatní produkty jsou prostě zmíněné moc násilně na můj vkus. Nicméně - přečetla jsem všechny 3 díly za 3 dny, to se mi snad u ničeho ještě nepovedlo

LadyAnn
22.12.2017

I přesto, že mi to trvalo několik let od vydání, nyní se už i já hrdě hlásím k fanouškům Milénia. Hodnotím jako celek - všechny tři knížky jsou naprosto perfektní a měly by patřit k "povinné četbě" každého čtenáře (nejen) detektivních příběhů. Stieg Larsson je výjimečný, užívala jsem si každou z těch jeho téměř 2000 stránek a je sakra nefér, že další už nepřidá.

Kulibrnda
18.12.2017

Ale jo :) Nakonec to puzzle dokázal sestavit a dokonce žádný z dílků ani neztratil. Největší problém, který s tímto dílem mám, je snad jen to, že se ve švédských jménech ztrácím a tolik -ö- jsem snad nečetla za celý svůj život :D V tom je samozřejmě autor nevinně :) Tato kniha je méně akční, více konverzační a zápletka, ač někdy zašmodrchaná, tak nakonec hlavu a patu má, pokud připustíme, že vládní úředníci jsou občas jelita napříč světem :) Takže děkuji autorovi, že mě na chvíli nechal ochutnat trochu toho Švédska. I s těmi zápory, které má každý stát...

JakubHrdoun
16.12.2017

Jako detektivka to není vůbec špatné. Nicméně jsem se nemohl zbavit dojmu, že se mě autor snaží přesvědčit, že žiji ve světě, kde jsou všichni muži násilníci a všechny ženy jsou těmito muži znásilněné. Text na mě působil tak, že za pěkně spleteným (a drsným) příběhem, se skrývá jen touha zdůraznit, že ženy jsou strašlivé chudinky, které někdo v jednom kuse zneužívá.
Nechci znevažovat problémy, na které se autor (pravděpodobně) snažil poukázat. Nicméně tento plán značně vyčníval nad detektivní příběh, který by měl být v takovéto beletrii základem.
Moje negativní hodnocení pak umocňuje jakási křečovitost díla. Cítil jsem se manipulovaný. Cítil jsem, že se mě text snaží poučovat.
Zanechám Dívce, která kopla do vosího hnízda šedesát procent za detektivní příběh.

Mali88
14.12.2017

Konečně dočteno. Tento díl mi přišel slabší, než předchozí. A konec byl pro mě zbytečně natahovaný.

stumpy
13.12.2017

První díl Milénia byl skvělý a stojí trochu mimo dva druhé. Pokračování bylo fajn a kniha je prostě vždycky lepší než film. Lisbeth je Lisbeth, je tak divná až ji máme všichni rádi a fandíme ji. Pro mne byl třetí díl asi nejčtivější ze všech. A co na tom bylo nej. Asi soudní přelíčení. Fakt jsem se bavila jak jim nakopala pr....

DoDidDone
26.11.2017

Opět udržela moji pozornost, opět mě donutila obracet stránky a číst jedním dechem.
Třetí díl milénia si udržel svoji vysokou laťku jako v předchozích dílech, svoje napětí a propracování hlavních postav. Občas mi ale připadalo, že je tento díl trochu zdlouhavý, nejlepší mi připadal první, možná se k celé trilogii někdy vrátím. :)

nicest
20.11.2017

Napínavé, neuvěřitelně čtivé. Detektivky jsem začala číst až se Stiegem a díky za to! Jeho knihy jsou skvěle napsané. Každý popis, každá situace má své místo. Nic není zbytečné, moc dlouhé, moc krátké. Kniha se čte sama a děj mě nepřestává překvapovat. Nelze předvídat, jen si užívat každou stránku. Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

černá puma
05.11.2017

Jednou za léta až zapomenu,znova si ji přečtu..

Abia
01.11.2017

Hodně mě mrzí, že už nic nenapíše.

smatralka008
01.11.2017

Dobrá knížka. Zakončení celé série. Musím říct, že celé Milenium se mi četlo poměrně dobře. Knihy jsem měla přečtené velice rychle...

meriluk
31.10.2017

Skvelá kniha. Odporúčam celú sériu.

boxas
27.10.2017

Po druhém dílu, který mi připadal o něco slabší, se tady představuje Larsson znovu ve své nejlepší formě.

hroneczek
25.10.2017

Oproti prvnímu dílu má kopnutí do vosího hnízda spád (protože přece včely jsou dost rychlé a rozzuřené, když jim nevybíravým způsobem narušíte jejich ochranný vak) čte se jedním dechem a naprosto vás pohltí.