Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda obálka knihy
Mé hodnocení:

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 4.64791

Milénium 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host

Luftslotter som sprängdes, 2007

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda

TerezaaBaarova
předevčírem

Stieg Larsson a jeho postavy se skandinávskými jmény... no, ze startu bylo čtení náročné a obsáhlé, jako vždycky, když čtete severskou krimi.
Celkově je kniha velice strhující a Lisbeth prostě fandíme!
688 stran zdoláno a uvidíme co vymyslí David Lagercrantz!

Anette99

Chvílemi mi ten děj už přišel trochu překombinovaný, hlavně se tedy v knize vyskytovalo enormní množství postav (redakce Milénia, redakce SMP, policie, tajní, motorkářský klub, lidi kolem Dragana,...), a jak jsou ty švédský jména podobný, občas se mi to pletlo. Ale jinak to byla super jízda od začátku až do konce. Zkorumpované vládní instituce, nejtajnější z tajné policie, pátrání jednotlivých osob, velkolepý soudní proces. Úplný závěr byl také skvělý. Kniha mi přijde ukončená, a nevím, zda se pustím i do dalších třech dílů, které už nenapsal Larsson.

Haloon

Touto knihou jsme se od žánru severské krimi dosti vzdálili. Třetí Larssovův díl už je spíše dramatem v oblasti zákona a politiky, což rozhodně neznamená, že bych ho hodnotil hůř, naopak. Dívka, která kopla do vosího hnízda byla o moc lepší než předchozí díl.
Neuvěřitelně detailní budování zápletky, které vůbec nenudí a udržuje čtenáři v informacích pořádek. A konec u soudu je neuvěřitelný, tam si karma zaplesala hodně satisfakční taneček. Přesto musím přiznat, že mým nejoblíbenějším dílem je i nadále ten první.

Jack93

Provedu-li konsekvenční analýzu, neubráním se pocitu, že ačkoliv Vosí hnízdo dokonale završuje původní Larssonovu trilogii a bezpochyby si zaslouží plné hodnocení, je o procento "horší" než úvodní dva díly. Oproti předchůdcům mi v něm chybí větší moment překvapení a nečekaný zvrat. Rozhodně to ale nic neubírá na jeho nesmírné kvalitě a propracovanosti celé trilogie, za což si Larsson zaslouží obrovské uznání. Určitě si časem přečtu i pokračování zasr... Kalleho Blomkvista a Lisbeth, byť mi je jasné, že už to velmi pravděpodobně nebude takové počteníčko...

janina66

Krásné zakončení celé moc a moc výborné trilogie. Tímto posledním dílem jsem nadšená. Pro mě to byl nejlepší díl. Lisbeth si vyřešila svoji minulost a nakonec se smířila s přátelstvím Mikaela. Teď vůbec váhám, zda se pustím do volného pokračování. Ale nejdříve si celou sérii nechám doznít v hlavě. Moc doporučuji!!!!!!

MikeDV3

Úžasné zakončení celé série. Jen mi tedy moc není jasné, o čem by měly být ty další díly.

ja.for

Lakonicky: i když byla Lisbeth tak 500 stran zavřená v jednom pokoji, byla boží. A "zasranej" Kalle Blomkvist? Ten byl ještě božejší. Díky, pane Larssone.

karol.cadex

Tak tohle bylo silný kafe i na mě. Nejen velmi těžký loučení s Lisbeth a zasran.ým Kallem Blomkvistem. Ale ta šílená nespravedlnost vůči Lisbeth, to bezbřehý bezpráví na dítěti, co si musela nést celý život?! Děs.
Kalle paranoik mě teda bavil víc než Kalle erotik, hihi.
Anniky závěrečnou řeč jsem musela číst po kouskách - brutální emoce!
No a konec? Dojetí maximální.
Tuhle sérii budu mít navždycky v srdíčku.
A teď vážně - autorovi skládám fakt hlubokou poklonu. Žádný hluchý místa a v takovym objemu rozpracovaný příběh plný neuvěřitelně uvěřitelných zápletek, reálných lidí a zmetků. Masterpiece.
Nelituju, že jsem sérii tak dlouho odkládala a četla ji nárazově, skvěle jsem si to vychutnala.