Dívka, která kopla do vosího hnízda

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 4.64493

Milénium 3.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, Host

Luftslotter som sprängdes, 2007

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda

Annie10

Tento díl mě bavil více než 2. Je to ale tak zamotaný, propletený, složitý a geniální příběh, že se k tomu určitě někdy vrátím a dám si to znovu. Skvělý.

cluci

Ne,není možné, že trilogií to končí. Co bude dál s Mikaelem a Lisbeth?, je tu otevřená otázka, kterou David Lagercrantz nemůže vyřešit svým pokračováním. Ač se více vyhýbám thrilerům, tak Milénium patří mezi nejlepší knihy, co jsem kdy četla. Příběhy jsou velmi živé, plné zvratů. Poslouchat jako audioknihu to je opravdový bonus*****Určitě si ji přečtěte, poslechněte a zkoukněte i filmovou verzi, Millénium je úžasné

Burák

Rozhodně se mi to líbilo než předchozí díl. Sice už to nebyla klasická detektivka, šlo spíš o politicko-špionážní thriller, ale já byla spokojená. Zajímavé byla část věnovaná soudnímu procesu, to mě bavilo dost. Ale asi to nebude každého šálek kávy. Určitě je pravda, že ze všech 3 dílů. je tento nejvíc náročný na pozornost a občas je těžší zorientovat se ve velkém množství postav. Takže doporučuju, číst celou sérii hned za sebou a nedávat si delší pauzy ve čtení, dokud držíte v paměti všechny ty jména a zápletky.

Celkově se mi celá trilogie líbila a ráda ji doporučím ke čtení, ale mrzí mě, že jsem se k ní nedostala třeba o 10 let dřív. To jsem ještě neměla načteno tolik severských detektivek a celkový dojem by byl určitě o dost větší.

vojteska70

Nemůžu si pomoci, ale prostě tohle mně už nebavilo. Do kvality prvního dílu to má daleko.

Veronika.Lap

Fantastické zakončení celé trilogie. Jak už tu někdo zmiňoval jedna se o velice propracovaný příběh plný jmen a složitostí, takže pokud nemáte na knihu dostatek času a stane se, že pár dní nebudete číst, lehce se poté v ději ztratíte a musíte číst zpětně. Nicméně je obdivuhodné jak spisovatel dokázal sestavit celý příběh. Část kde se zabíhá více do politiky mě moc nebavila, ale od druhé poloviny knihy je to jízda, která nejde zastavit a musíte číst dál a dál. Upřímně váhám zda pokračovat dalšími díly od jiného autora.

Katt15

díky za tuhle trilogii, díky ní vím, že mě může nadchnout i jiný žánr než romantika. užasné, propracované, nápadité!

Mrňous1

Trilogie je prostě výjimečná. Nápad, zpracování, vše je chytlavé, čtivé, výborné.

Heli26

Že začátku mě kniha moc nebavila, zvláště část, která pojednávala o tajné policii, ale ke konci už mě zase tak vtáhla, že jsem se nemohla odtrhnout.