Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - prot... celý text

Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou.
Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista.
Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-36497.jpg 4.63444

Milénium (3.)

Luftslottet som sprängdes (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

kirkpatrick

Dívka, která kopla do vosího hnízda je obrazný název pro tento třetí díl Milénia. Při čtení tohoto dílu jsem měl myšlenky, jak to asi vypadá ve skutečném světě, kdy v novinách vyjde nějaká zpráva, která tak zcela neodpovídá realitě a kdo měl zájem změnit určitý pohled na pravdivé události a jaký úkol v tom měly tajné služby. Bohužel nevíme, zda spisovatel Stieg Larsson měl v hlavě přichystaný další díl pokračování a tak se tohoto úkolu zhostil David Lagercrantz. Snad se zase ponořím do četby dalšího dílu.

Sima.j

Skvělé

zahadum

Uzavrela sa jedna kapitola. Autor doviedol príbeh do pomerne zdarného konca. Na konci knihy už poriadne upustil od logiky a kopec vecí bolo mierne povedané " mimo realitu " ale celkovo je to špičková kniha ktorej nechýba hlavne napätie a kopec zaujímavých postáv. Lisbeth bola postava ktorá ma zaujala a od prvej knihy som jej proste fandil. Keďže žiaľ autor umrel po napísaní tretej knižky už sa nikdy nedozvieme ako by sa Lisbethin život vyvíjal a je to veľká škoda. Preto si nekúpim a nechcem čítať tzv. 4. diel ktorý napísal niekto iný. Cítim,že by som si pokazil dobré dojmy z trojdielnej edícii od dobrého autora.

greatbear

Nadšeně jsem se vrhnul na třetí díl Milénia, ale už to nebylo ono.. Musel jsem se nutit do čtení, už se mi to tolik nehltalo....

maryska09

Skvělý závěr série. Po dobrém prvním dílu a velmi rozvláčném druhém jsem k třetímu přistupovala dost skepticky. Byl pro mě tedy velmi příjemným překvapením. Opět byl dost rozvláčný, ale tentokrát to nevadilo, neměla jsem dojem, že ho autor záměrně protahuje. Na závěr mě mrzelo, že se knížka chýlí ke konci, ráda bych četla dál. Bohužel autor už další pokračování nestihl napsat, pro čtenáře je to velká škoda

memory

Rozvláčné do poslední třetiny, která ale Spoiler! poskytne po všem tom bezpráví náležitou satisfakci.
Každopádně za to uzavření celého příběhu to rozhodně stojí vydržet a do finální soudní přestřelky se prokousat.

NADEI

Škoda , že to skončilo. Celá trilogie byla naprosto super i tento třetí díl mě nezklamal i když byl chvílemi dost rozvláčný, ale závěr to dokonale vynahradil.

Milky92

top top top :)

Romžiry

Opět super. V souhrnu, Celá trilogie bomba.

Janishka

Naprostá bomba! :) Třetí díl perfektně dokresluje situaci a příběh prvních dvou dílů. Sem tam nějaká situace byla trochu přitažená za vlasy, ale jinak pecka :)

kristyna6626

Jak se říká, "Do třetice všeho dobrého". Kniha byla vynikající. Děj ubíhal, jako voda a ani jsem se nenadála, a měla jsem přečteno. Konečně jsme se dozvěděli všechno podstatné o Lisbeth a chování Sekce. Nejvtipnější pro mě byla část soudu. U toho jsem se hodně nasmála, jak jim to Annika natřela :D Jednoduše jen doporučuji :))

dzafik

Pravda, ze nektere pasaze byly zdlouhave a docela zbytecne, ale ve finale je to odpusteno :-) snad jen zabek, oblozenych chlebu a kafe bylo dost..

gigi77

Opět velice dobře napsané a strhující, i když jinak než první dva díly. S koncem trilogie se nerada loučím s hrdiny ... tak nějak Vám "přirostou"

Simii45

Z prvního dílu jsem byla úplně odvarena a možná proto - ze jsem asi od dvojky očekávala hodně mě druhý díl tolik nebavil a četla jsem ho nejdéle . Ovšem třetí díl to zakončil úplně náramně . Škoda,že už se nikdy nedočkáme další autorovy tvorby, ty postavy mi budou chybět .

petra.kind

Jsem ráda, že jsem se ke knihám dostala až byly všechny vydané, protože čekání na třetí díl by bylo strašné. Příběh je vykonstruovaný tak, že mi nad fantazií a smyslem pro detail autora padala sanice. Jen jsem trochu měla problém orientovat se v jednotlivých postavách (a že jich tam je fakt požehnaně), protože mi ta švédská jména přijdou všechna na jedno brdo :D Třetí díl (a hlavně jeho závěr) je pro mě prostě taková třešínka na dortu, který se začal péct už na začátku toho druhého.

Nita17

Ani tento díl mě nezklamal. Prostě Lisbeth je nezapomenutelná. Jako vždycky poutavé a napínavé od začátku do konce. Jen škoda, že pokračování z pera Stiga Larssona už se nedočkáme :(

Lenies93

Skvělá četba.

kní

Tento třetí, závěrečný díl jsem četla podruhé (a půl) loni v lednu. Než jsem ho dorazila, přišlo mi do toho divadlo (Ježíšek mi nadělil vstupenky do divadla ABC na adaptaci knihy Lea Rostena Pan Kaplan má třídu rád). Byla jsem zase v takovém čtenářském rauši, že jsem knihu prostě nemohla dát z ruky - i nacpala jsem ji do slavnostní kabelky - vešla se tam jen tak tak... - a četla cestou do Prahy, v metru i na balkoně v druhé řadě než začalo představení a o přestávce! Když se ale zhaslo, zaklapla jsem knihu a zcela se věnovala kupodivu více dojemnému a smutnému nežli komickému ději, ačkoli většinu času jsem prochechtala... Larsson zamýšlel napsat dalších 7 knih... K naší smůle ho vychovávala jeho babička a dědeček a od raného dětství ho nalévali zrnkovou kávou, která se u nich pila v množství větším nežli malém. Ona se hodně pije i v Miléniu - jestli jsem si dobře všimla, čaj se tam vaří jen jednou - o jeho vypití se ale již čtenář nedoví. Mírný úsměv u mě vzbuzují někteří zdejší kolegové uživatelé - komentátoři, kteří bohorovně tuto knihu odbývají coby průměrný thriller. Zjevně nepochopili, o čem to vlastně celé je. Ještě jednu zajímavou věc mám s touto literární velehorou spojenu - v Lidových novinách proběhla soutěž o celou trilogii - kvízová otázka zněla, jak se Blomkvist jmenoval křestním jménem, jestli Mikael, Michael nebo ještě nějak jinak... Poslala jsem SMS-ku a za týden přišla krabice s knihama. Já už je samozřejmě měla, tak jsem jen chvilku váhala, komu je věnovat - nakonec si je odnesla kamarádka Lucie - a její rodina pak několik týdnů pocítila tvrdě velmi omezenou péči a starostlivost, o teplé kuchyni nemohla být ani řeč... - potom ovšem nastala lítá rvačka, kdo další to bude číst...
(...... Tento nový a zároveň poslední román má téměř 700 stránek. Neznám mnoho lidí, kteří by do každé z nich uměli vložit tolik napětí a poutavosti, jako to dokázal Larsson. To je velké umění a jeden z důvodů ohromného úspěchu jeho knih. (Magnus Persson, Svenska Dagbladet)........ Salanderová je úžasné stvoření. Feministický anděl pomsty... Nevím o žádném jiném spisovateli, kterému by se podařilo s takovým úspěchem převést politiku z mravokárných manifestů do dynamické beletrie. Larsson a jeho myšlenky o spravedlnosti budou čtenáře provázet celým třísvazkovým románem až k poslední stránce, na které budou litovat, že příběh končí. A ještě větší škoda je, že tento mistrovský vypravěč předčasně zemřel ve chvíli, kdy se mu otevřela cesta ke slávě. (The Observer))

neryan

Před přečtením třetího dílu Milénia jsem si dávala nějakou dobu pauzu, protože jsem nechtěla být přehlcena celou touhle dějovou linkou. A musím říct, že to za mě byl určitě správný krok.
Udělalo mi například neskutečnou radost, že dějová linie je od začátku jasná: Dořešit případ Salanderové. Žádné protáhování, žádné zdlouhavé popisy, kterých já v případě Milenia rozhodně nejsem příznivcem. Také dialogy a oživení internetovou konverzací mi přišlo vhod.
Vadilo mi však občasné prokládání textu anglickou vsuvkou, kdy jedna z postav prostě nadhodí něco anglicky. Ne, že bych tomu nerozuměla :D , jen mi to přišlo velmi rušivé a zbytečné. To je každopádně věc překladu a ne problém autora.
Dále jsem očekávala větší akčnost a dějové zvraty, na které jsem u Larssona zvyklá. Bohužel mu asi došly nápady. Vlastně zcela souhlasím s tvrzením, že 3. díl je prakticky jen dokončení 2. dílu. Nic nového, překvapivého. Jsem však ráda, že jsem se pročetla trilogií do konce a vím, jak to s Lisbeth dopadlo. Cose týče Mikaela, vůbec se mi nelíbily jeho nové pletky, ale nějak se ujišťuju, že to určitě nebylo tak vážné. :D Jak se věc vyvíjela bych určitě zjistila v 4. knize, napsané Lagercrantzem, ale zatím úplně nevím, zda se do ní pouštět. Uvidíme v budoucnu.

swamp

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) Třetí díl je tím posledním (i když původně jich bylo plánováno víc), co si ze série Milénium můžeme přečíst od Stiega Larssona. Smyčka kolem Lisbeth se stahuje, ale protivníci jsou velice silní... zvítězí s pomocí Mikaela ona, nebo bude dominovat Zala?

Adelajda_4

Super, skvělé zakončení trilogie. I když na konci bylo pár pasáží přitažených za vlasy, mně se to moc líbilo, už jsem tak nějak věděla, co od postav čekat a nezklamaly mě, jediná věc která mě mrzí je, že už nám Stieg Larsson žádnou detektivku nenapíše, bohužel.

FillaSFC

Už první dva díly triologie byly super, ale tenhle je jedním slovem nářez! Byl jsem trochu skeptik, když jsem viděl počet stran, protože u předchozích dílů byly pasáže, které příběh natahovaly a bez kterých by se knihy obešly, ale tady je to jízda od první až po poslední stránku. Je to samozřejmě dáno i tím, že postavy už člověk zná a má k nim vypracovaný nějaký vztah a rázem dochází konečně k rozuzlení případů a zadostiučinění zúčastněných. Zejména kapitoly zabývající se soudním procesem byly fakt lahůdka. Není o čem, pět hvězd.

kokina74

Naprosto skvělé vyvrcholení trilogie.

Hosina

Jinou knihu od tohoto autora jsem zatím nečetla, ale kam se hrabe Jo Nesbu. Po dlouhé době jsem se od nějaké knihy nemohla odtrhnout.

3nitka

Tretí diel bol na môj vkus dosť rozvláčny s priveľa politickými odbočkami. Posledných dvesto strán už malo švih. Napriek tomu celá trilógia výborná.

durinka

Kniha se mi líbila, ze všech třech dílů mi však přišla nejslabší.

Crimble

Málem jsem tu knihu odložil. Kdyby měla tak 350 stran, dám možná i plný počet. Ale neskutečně rozvleklý začátek je opravdu velké minus. Na posledních asi 250 stranách dostalo vše spád a ke konci už jsem se nemohl odtrhnout. Celkově celá série ve mne zanechala rozporuplné pocity. Autor byl zřejmě trochu grafoman - pokud by knihy byly útlejší a vyprávění svižnější, pak bych chápal všechen ten rozruch okolo nich. Takto hodnotím jen jako lehce nadprůměrné kriminálky.

Janca13

Opět promyšleno do všech detailů. Dobře se to čte, pořád se tam něco děje a je těžké ji odložit.

sramkovamichala

Kniha navazuje na druhý díl, který je dobré mít přečtený pro znalost všech souvislostí a detailů. Příběh je výborně ukončen, veškeré zápletky jsou vyřešeny skvěle! Kniha je možná trochu zbytečně dlouhá a roztažená, ale velmi rychle a jednoduše se čte!

Iwets

Ani třetí díl nezklamal. Začátek knihy měl pomalejší rozjezd, ale pak kniha nabrala takový spád, že jsem musela číst skoro i za chůze. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami.