Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-36497.jpg 4.63651

Milénium (3.)

Luftslottet som sprängdes (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

JakubHrdoun
předevčírem

Jako detektivka to není vůbec špatné. Nicméně jsem se nemohl zbavit dojmu, že se mě autor snaží přesvědčit, že žiji ve světě, kde jsou všichni muži násilníci a všechny ženy jsou těmito muži znásilněné. Text na mě působil tak, že za pěkně spleteným (a drsným) příběhem, se skrývá jen touha zdůraznit, že ženy jsou strašlivé chudinky, které někdo v jednom kuse zneužívá.
Nechci znevažovat problémy, na které se autor (pravděpodobně) snažil poukázat. Nicméně tento plán značně vyčníval nad detektivní příběh, který by měl být v takovéto beletrii základem.
Moje negativní hodnocení pak umocňuje jakási křečovitost díla. Cítil jsem se manipulovaný. Cítil jsem, že se mě text snaží poučovat.
Zanechám Dívce, která kopla do vosího hnízda šedesát procent za detektivní příběh.

Mali88
14. prosince

Konečně dočteno. Tento díl mi přišel slabší, než předchozí. A konec byl pro mě zbytečně natahovaný.

stumpy
13. prosince

První díl Milénia byl skvělý a stojí trochu mimo dva druhé. Pokračování bylo fajn a kniha je prostě vždycky lepší než film. Lisbeth je Lisbeth, je tak divná až ji máme všichni rádi a fandíme ji. Pro mne byl třetí díl asi nejčtivější ze všech. A co na tom bylo nej. Asi soudní přelíčení. Fakt jsem se bavila jak jim nakopala pr....

DoDidDone
26. listopadu

Opět udržela moji pozornost, opět mě donutila obracet stránky a číst jedním dechem.
Třetí díl milénia si udržel svoji vysokou laťku jako v předchozích dílech, svoje napětí a propracování hlavních postav. Občas mi ale připadalo, že je tento díl trochu zdlouhavý, nejlepší mi připadal první, možná se k celé trilogii někdy vrátím. :)

nicest
20. listopadu

Napínavé, neuvěřitelně čtivé. Detektivky jsem začala číst až se Stiegem a díky za to! Jeho knihy jsou skvěle napsané. Každý popis, každá situace má své místo. Nic není zbytečné, moc dlouhé, moc krátké. Kniha se čte sama a děj mě nepřestává překvapovat. Nelze předvídat, jen si užívat každou stránku. Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

černá puma
05. listopadu

Jednou za léta až zapomenu,znova si ji přečtu..

Abia
01. listopadu

Hodně mě mrzí, že už nic nenapíše.

smatralka008
01. listopadu

Dobrá knížka. Zakončení celé série. Musím říct, že celé Milenium se mi četlo poměrně dobře. Knihy jsem měla přečtené velice rychle...

meriluk

Skvelá kniha. Odporúčam celú sériu.

boxas

Po druhém dílu, který mi připadal o něco slabší, se tady představuje Larsson znovu ve své nejlepší formě.

hroneczek

Oproti prvnímu dílu má kopnutí do vosího hnízda spád (protože přece včely jsou dost rychlé a rozzuřené, když jim nevybíravým způsobem narušíte jejich ochranný vak) čte se jedním dechem a naprosto vás pohltí.

marcela6425

Rozhoduji se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že ani ten konec knihy mě nijak extra nevtáhl, nakonec jen 3. Vlastně to ani není pořádný třetí díl, spíš dovětek ke druhému. Dovětek na téměř 700 stranách. Moc jmen, moc propletenců, moc obložených chlebů a kafe. Jako by Larssonovi už docházely síly - vyjadřovat se o Lisbeth jako o žábě, popř. žabce mi přijde teda totálně mimo. Škoda. Jediným zajímavým bylo pro mě to samotné soudní přelíčení, což je ale trochu málo.

jana4920

Ani třetí díl nezklamal. Kniha je skvělé napsaná a napínavá

BlaFre

Celá dychtivá jsem otevřela 3. pokračování příběhu o Kalle Blomkvistovi. Kdyby to byla jakákoliv jiná kniha, v půlce ji zahodím. Nějak se mi nedařilo vnořit se do příběhu. Děj byl strašně zdlouhavý a místy nudný. Pořádná zápletka přišla až někdy po přečtení 70% knihy. Konec mi přišel nedotažený. Jako by si autor uvědomil, že ještě musí něco připsat. Dávám 3 z 5.

novina

Příběh mě zase totálně pohltil a nemohla jsem se od něj podtrhnout. Mikael mě opět nezklamal a rval se jako lev. Je skvělý stratég a rozený vůdce. Lisbeth zustala věrná své povaze, ale přesto se dokázala aspoň trochu otevřít. Erica se ukázala nejen jako neohrožená ředitelka, ale také jako žena, která potřebuje pomoc.
Celá trilogie byla skvěle napsaná. Škoda, že se autor nedožil vydání.

oskli

Úžasné a pro mě má jedinou chybu - když při čtení víte, že už nebude žádné pokračování. Kazit dojem s dalšími knihami, které už nenapsal Larsson, si nebudu. Za sebe nemám co vytknout, miluju všechny hlavní hrdiny a hrdinky.

lukozminova

3hvězdičky, neurazí nenadchne

MonicaMonique

Lisbeth to opět pořádně rozjela a v jejím podání heslo "Pomsta je sladká" nabývá nových rozměrů

Andy74

Přeci bych takovou bibli netáhla na dovolenou - ano táhla a udělala jsem dobře! V pátek jsem dočetla dvojku a v sobotu na letišti začala číst třetí díl. Výborné čtení, zápletky a napětí..... jsem ráda že hlavní postavy zůstaly. Bohužel jsem se opět ztratila v počtech aktérů a v ostatních severských jménech, tahák kdo je kdo nenapsán.
Jsem ráda že se mi tato trilogie dostala do ruky, je to výborné čtení a jsou to jedny z knih, které mi zůstanou delší dobu v hlavě.

Schamila

Dočteno - nádhera, je to neskutečné, jak člověk prožívá celý příběh, jak je v napětí, rozčarován vývojem děje - vztahy. V této části krásně zabodovala i Erika, no prostě - fakt moc bezva, nemám slov - kniha vás vcucne a nepustí, čtěte, čtěte, čtěte - stojí to za to!!!

kirkpatrick

Dívka, která kopla do vosího hnízda je obrazný název pro tento třetí díl Milénia. Při čtení tohoto dílu jsem měl myšlenky, jak to asi vypadá ve skutečném světě, kdy v novinách vyjde nějaká zpráva, která tak zcela neodpovídá realitě a kdo měl zájem změnit určitý pohled na pravdivé události a jaký úkol v tom měly tajné služby. Bohužel nevíme, zda spisovatel Stieg Larsson měl v hlavě přichystaný další díl pokračování a tak se tohoto úkolu zhostil David Lagercrantz. Snad se zase ponořím do četby dalšího dílu.

Sima.j

Skvělé

zahadum

Uzavrela sa jedna kapitola. Autor doviedol príbeh do pomerne zdarného konca. Na konci knihy už poriadne upustil od logiky a kopec vecí bolo mierne povedané " mimo realitu " ale celkovo je to špičková kniha ktorej nechýba hlavne napätie a kopec zaujímavých postáv. Lisbeth bola postava ktorá ma zaujala a od prvej knihy som jej proste fandil. Keďže žiaľ autor umrel po napísaní tretej knižky už sa nikdy nedozvieme ako by sa Lisbethin život vyvíjal a je to veľká škoda. Preto si nekúpim a nechcem čítať tzv. 4. diel ktorý napísal niekto iný. Cítim,že by som si pokazil dobré dojmy z trojdielnej edícii od dobrého autora.

greatbear

Nadšeně jsem se vrhnul na třetí díl Milénia, ale už to nebylo ono.. Musel jsem se nutit do čtení, už se mi to tolik nehltalo....

maryska09

Skvělý závěr série. Po dobrém prvním dílu a velmi rozvláčném druhém jsem k třetímu přistupovala dost skepticky. Byl pro mě tedy velmi příjemným překvapením. Opět byl dost rozvláčný, ale tentokrát to nevadilo, neměla jsem dojem, že ho autor záměrně protahuje. Na závěr mě mrzelo, že se knížka chýlí ke konci, ráda bych četla dál. Bohužel autor už další pokračování nestihl napsat, pro čtenáře je to velká škoda

memory

Rozvláčné do poslední třetiny, která ale Spoiler! poskytne po všem tom bezpráví náležitou satisfakci.
Každopádně za to uzavření celého příběhu to rozhodně stojí vydržet a do finální soudní přestřelky se prokousat.

NADEI

Škoda , že to skončilo. Celá trilogie byla naprosto super i tento třetí díl mě nezklamal i když byl chvílemi dost rozvláčný, ale závěr to dokonale vynahradil.

Milky92

top top top :)

Romžiry

Opět super. V souhrnu, Celá trilogie bomba.

Janishka

Naprostá bomba! :) Třetí díl perfektně dokresluje situaci a příběh prvních dvou dílů. Sem tam nějaká situace byla trochu přitažená za vlasy, ale jinak pecka :)