Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36497/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-nrZ-36497.jpg 4.64023

Milénium (3.)

Luftslotter som sprängdes (2007)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

jfialova
12. listopadu

Další pokračování série Milénium se opět "čte samo". Škoda, že už je konec. Od autora bych pokračování uvítala.

Alex.rrr
09. listopadu

Pokud bych měla hodnotit celou sérii, tak rozhodně jde o dobré čtení, ale moje nadšení upadalo s dalšími díly. Poslední díl má velké plus, že vše ukončí a vyřeší. Nicméně je tam hodně pasáží, které jsou až neuvěřitelné, některé zbytečné a některé moc zdlouhavé. Nicméně doporučuji přečíst. Lisbeth se mi dostala i tak pod kůži.

IvetaZ
07. listopadu

Přečteno za 3 dny na 4 otevření, jako se všemi díly Milénia v mém případě. Neuvěřitelně propracovaný příběh s miliony detaily, desítky osob a vše do sebe zapadá. Hluboká poklona autorovi!

smajiska

Poslední díl, není co dodat. Škoda, že jich není víc, protože bych četla dál.

Evda

První díl skvělý, druhý zajímavý a třetí...strašně moc překombinovaný. Ztrácela jsem se v tom. Nicméně pravděpodobně měl celou trilogii vymyšlenou do posledního detailu...
Párkrát jsem to chtěla vzdát, ale nakonec jsem se překonala a tu "bichli" :D dočetla. Možná tomu dám v budoucnu ještě šanci a zkusím to lépe pochopit. Nejlepší je totiž asi přečíst celou sérii za sebou, kdežto já dělala pauzy, které jsem prokládala dalšíma knihama.

Briv

Tak tuhle trilogii už mám za sebou a bylo to velice příjemné "setkání". Všechny díly se mi četly velmi dobře. Na moje gusto je třetí díl trochu rozvláčnější, ale nevadí.
U knih se nezapře severský původ, jsou syrové, studené, strhující a velice zajímavě napsané. Líbí se mi, že se v knize vyskytuje několik různých dějových linií.
Co se týká postav tak jsem si některé hodně oblíbila - počínaje Lisbeth, která byla neskutečně svá, k srdci mi přirostl Michael i jeho sestra, na Erice bylo fajn, že nebyla "dokonalá" a i mezi policisty bych někoho našla.
Škoda je, že Larsson už nás ničím dalším nemůže oslnit.... Moc díky za tohle.

Vatter83

Nejméně poutavé z trilogie Milénium. Velice zdlouhavé, nezáživné pasáže, spousta obšírných popisů, které nejsou pro děj nijak podstatné, i bez nich by se čtenář v ději snadno zorientoval.

Němka138

Brilantně promyšlený příběh od začátku do konce.
Rozhodně doporučuji celou trilogii.

Booky84

Naprosto skvělá knížka, stejně jako ty předešlé, četla se jedním dechem a to, jak na konci vše zapadlo do sebe bylo prostě fantastické!

Tereza99

Skvělý závěr celé trilogie! Když ke komci knihy začali jednoho člena sekce po druhém zatýkat, měla jsem husí kůži. :-)

Sudin

Nejde hodnotit jinak než 5*. Všechno krásně zapadlo, dotaženo do konce, na to kolik má kniha stránek se člověk nenudí i když některé pasáže by se daly zkrátit. Teď mám akorát dilema jestli hned navázat pokračováním Lagercrantze a nebo abych se vyhnul srovnávání s Larssonem si dát mezi tím něco jiného...

Costanzo

Naprosto luxusní zakončení Milénia. Málokdy se stane, že se úplně ponořím do knihy a prožívám to. Ano, nenáviděla jsem nepřátele Lisbeth a moc se těšila, že jim nakope pr*del. Nezklamala mě, je opravdu výjimečná. Rozhodně dám šanci pokračování, i když to již píše někdo jiný. Za mě i 10 bodíků, kdyby to bylo možné. Úžasná trilogie!

jittik

Pět hvězd za dokonalé dovršení příběhu. Hltala jsem soudní proces a nenáviděla jsem stejné lidi, jako Lizbeth.
Ale i tak pro mě zůstává nejlepší první a druhý díl.
Bylo to sice dokonalé, ale i tak bych knihu zkrátila o 200 stran, které mi připadli zbytečné.

annytheangel

Skvělá knížka a úžasná trilogie. Určitě doporučuji.

Matita310

Další skvělé pokračování série Milénium. Konec byl pro mě velice překvapivý. Už teď jsem zvědavá, jak to celé bude pokračovat a jak se mi budou další díly líbit, když v psaní série pokračoval někdo jiný.

malí

Cetla jsem uz davno, ale hlavni hrdinka mi asi navzdy zustane v pameti.

JulieJames

Úctyhodné zakončení jedné z nejskvělejších detektivních sérií. Musím uznat, že Larsson si dal neskutečnou práci s vymýšlením všemožných detailů, každé jeho slovo je věrohodné. Ze začátku jsem měla opět malý problém se začíst, ale jakmile se dal děj do pohybu, nešlo se odtrhnout. Nemohla jsem se dočkat konečného soudu s Lisbeth Salanderovou, protože jsem věděla, že to bude pecka. Úplný závěr jsem si představovala jinak, ale nezklamal mě. Jsem naprosto nadšená. Neumím si představit, že Lagercrantz vytvořil plnohodnotné pokračování této trilogie, ale rozhodně mu zkusím šanci dát, protože původní Milénium je jednoduše geniální.

Nomia

Výborné zakončení skvělé trilogie. Brilantní. Lisbeth sice nikdy nebudu mít ráda, ale je to pro mě jedna z nejzajímavějších a hlavně nejvíc zapamatovatelných postav.

Dominika13

Precizně vymyšlený soudní proces ohledně Lisbeth je správnou tečkou za touto trilogií, která samozřejmě pokračuje, ale pod hlavičkou jiného autora. Napadá mě jen otázka: "Je zbavení se tíhy minulosti a svobodná budoucnost skutečně to, co si Lisbeth nadevše přeje?" :-)

Na závěr mám jen připomínku k Lisbethině diagnóze. Aspergerův syndrom mi k její charakteristice úplně nesedí. Možná nějaká porucha osobnosti v mírnější formě, asociální chování.. Jen můj TIP. :-))

YA-girl

Parádní zakončení série, kromě už tradiční napínavosti a skvěle vykreslených hlavních hrdinů hodnotím pozitivně i to, že se vše pěkně uzavřelo, autor nezůstal čtenářům nic dlužný - ani žádné vysvětlení, ani lapení těch správných padouchů :) Za mě bych možná knihu zkrátila o celou vedlejší linku týkající se Eriky, přišlo mi to tam už zbytečné (kniha by byla imho dobrá i bez toho).

p.pavlina

Tento díl se mi sice líbil o malinko méně než ten předešlý, ale i tak jsem ho přečetla s velkou chutí. Děj plynul o něco pomaleji, ale byl zajímavý.

AnnaNešporová

Skvělá knížka, stejně jako předchozí díly. Miluji tuhle sérii. Váhám jestli si přečíst i další dva díly od jiného autora.

Targa Dall

Opět výborné, vysoká úroveň zachována.
Sem tam poněkud rozvláčné, ale nebylo to na škodu.

ZuzanaHabi

Nepamatuji si, že bych četla lepší příběh než Milénium. Geniální story, geniální autor, napínavé čtení, něco fantastického. Excelentně zfilmováno ve švéd-dáns-něm-nors. koprodukci.
Všem vřele doporučuji. Musíte ale přečíst celou sérii od S. L.
Tento díl považuji za nejlepší!!!! Užijte si ho!

NikolettaHole

Třetí díl se od předchozích liší především tím, že jsou všechny karty rozdány víceméně od začátku. Přesto je to perfektní zakončení trilogie. :) Jsem ráda, že to neskončilo klasickým happy endem, i když v koutku duše jsem si ho přála. Rozhodně se to zařadilo mezi mé favority.

kklepkaa

Třetí díl byl strhující. Bohužel jsem se ale nad některými scénami potutelně usmívala, jelikož mi už vyloženě přišly jako přitažené za vlasy.
Bohužel jsem si ani po třetím díle nedokázala plně oblíbit Lisbeth i když ta holka má něco do sebe. Naopak Blomkvist je pro mě jasnej favorit a líbilo se mi, že valná část příběhu byla podána přes něj.
Série Milénium tímto pro mě končí. Nemíním se pouštět do dalších dílů psaných jiným autorem. Je škoda, že Larsson své dílo nedokončil... zajímalo by mě, co si pro oba protagonisty připravil ve své hlavě.

Jessie26

Super závěrečný díl skvělé a pouzavé série, místy mi běhal mráz po zádech, protože přesto, že je kniha smyšlená, nikdy nevíme co se vážně může stát, čeho jsou lidé schopní... A kam až zákon dosáhne.
Za mě super trojice knih!

sabulicka

Krásné zakončení trilogie!!! Miluju Milénium. To, jakým stylem je to napsané, jak rychle se to čte, jak je to napínavé, nepředvidatelné, jak stále přeji Lisbeth jen to nejlepší, aby se vše stalo v dobrém tak, jak má.
Soud - asi nejlepší část z celé knihy, fandila jsem jim nahlas, až jsem ráda, že jsem tu knihu ke konci nečetla někde na veřejném prostranství :D.
TOP TOP!

romca3001

Krásné zakončení velmi poutavého příběhu a i já patřím k fanouškům, kteří litují, že už si od tohoto autora nepřečtou další pokračování.

Kniha se mi líbila, ale pro mě je TOP první díl. Občas se mi v tomto díle zdály až příliš zdlouhavé pasáže, ale konec byl super. Obdivuji autora, že vymyslel tak brilantní příběh do všech detailů :).

Xoxa

I keď je tam veľa mien, miest a niektoré časti sú až príliš opisované, tento diel bol pre mňa najzaujímavejší. Topka