Dívka, která si hrála s ohněm

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/big_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 4.65845
Série:

Milénium / Millennium 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Flickan som lekte med elden, 2006


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (8)

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm (The Girl Who Played with Fire - Millennium, #2) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2009 v kategorii Mystery-Thriller (1454 hlasů). (LibraryGirl)


Kniha byla oceněna jako nejlepší švédský kriminální román roku 2006. (chaera)


Na motivy knihy byl v roce 2009 natočen stejnojmenný film. Režie se ujal Daniel Alfredson. (Faraon)


Záhadný Karl Axel Bodin, v jehož domě Salanderová najde Zalachenka a Niedermanna, je ve skutečnosti historické jméno. Bodin za druhé světové války cstoupil do Waffen-SS. Po václe pak uprchl do Švédska. (Coonan)


Na začátku knihy Salanderová čte knihu Dimensions in Mathematics napsané L. C. Parnaultem a vydanou Harvard University Press in 1999. 9. února 2009 Harvard na svých internetových stránkách oznámil, že celá kniha, spolu s autorem, jsou pouhou fikcí. (Coonan)


V knize se vyskytuje jedna skutečná postava, a to Paolo Roberto, ve Švédsku známý bývalý profesionální boxer, který si později i zahrál ve švédsko-dánské adaptaci. (Coonan)


Ocenění

2009 - Goodreads Choice Awards (Best Mystery & Thriller)
2006 - Bästa svenska kriminalroman