Dívka, která si hrála s ohněm

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 4.65099
Série

Milénium 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host
Orig. název

Flickan som lekte med elden, 2006

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (7)

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm (The Girl Who Played with Fire - Millennium, #2) vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2009 v kategorii Mystery-Thriller (1454 hlasů). (LibraryGirl)


Kniha byla oceněna jako nejlepší švédský kriminální román roku 2006. (chaera)


Na motivy knihy byl v roce 2009 natočen stejnojmenný film. Režie se ujal Daniel Alfredson. (Faraon)


Záhadný Karl Axel Bodin, v jehož domě Salanderová najde Zalachenka a Niedermanna, je ve skutečnosti historické jméno. Bodin za druhé světové války cstoupil do Waffen-SS. Po václe pak uprchl do Švédska. (Coonan)


Na začátku knihy Salanderová čte knihu Dimensions in Mathematics napsané L. C. Parnaultem a vydanou Harvard University Press in 1999. 9. února 2009 Harvard na svých internetových stránkách oznámil, že celá kniha, spolu s autorem, jsou pouhou fikcí. (Coonan)


V knize se vyskytuje jedna skutečná postava, a to Paolo Roberto, ve Švédsku známý bývalý profesionální boxer, který si později i zahrál ve švédsko-dánské adaptaci. (Coonan)


Ocenění

2006 - Bästa svenska kriminalroman

Štítky

detektivky zfilmováno švédské detektivky krimi hackeři

Autor a jeho další knihy

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004

Podobné knihy

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm je v

Právě čtených71x
Přečtených8425x
Čtenářské výzvě284x
Doporučených629x
Knihotéce1774x
Chystám se číst944x
Chci si koupit158x
dalších seznamech12x