Přání

Přání https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507599/bmid_prani-zdI-507599.jpeg 4 259 81

Román, který vypráví příběh o trvalém dědictví první lásky a rozhodnutích, která pronásledují už navždy. Maggie Dawesová je spolumajitelkou galerie v New Yorku a je také uznávanou fotografkou. Do jejího života však zcela nečekaně zasáhne zákeřná nemoc – rakovina. Maggie nemoc postupně začíná čím dál tím více oslabovat, a tak se rozhodne přijmout pomoc. Mark, mladý asistent, kterého do galerie přijme, je jí i příjemným společníkem o vánočních svátcích, které by jinak strávila v osamění. Při společných rozhovorech Maggie svěří Markovi příběh jiných Vánoc. Těch, které ve svých šestnácti letech prožila v Ocracoke. Proč byla Maggie v Ocracoke a kdo je vlastně ve skutečnosti Mark? Nový román Nicholase Sparkse vás naprosto pohltí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Wish , 2021

mataaskorice
21.04.2024 4 z 5

Krásný příběh. Začátek se mi trochu vlekl, ale k dynamice tohoto příběhu počáteční nuda patří. Děj se nabaluje, vyvíjí,zrychluje v průběhu knížky. Čtenáře už někde v polovině pravděpodobně napadne vyústění děje. Knížka je to ale dojemná, plná opravdových citů, tématu blízkosti a odcizení, kde biologická pouta nebo délka vztahu nejsou tím, co určuje kvalitu a opravdovost vzájemného pochopení.

aljoska83
17.03.2024 3 z 5

Klasický Sparks. Ale tato kniha byla hodně předvídatelná.

Sabii14
13.03.2024 5 z 5

Kniha má neskutečně silný příběh, tolik emocí jsem dlouho u žádné knihy neprožila. Přemýšlela jsem jestli si Přání vůbec přečíst a nakonec se tato kniha řadí mezi mé top knihy. Rozhodně doporučuji přečíst i když vás začátek může trochu nudit, ale čtenář musí dojít až na konec, aby ten příběh na něj skutečně zapůsobil

barbora6886
11.03.2024 5 z 5

Tak to byla síla, vyvolalo to ve mě mnoho emocí. Knihu zařadím k oblíbeným.

ZuzanaZ83
28.02.2024 5 z 5

Velmi milý příběh vyprávěný čtyřicetiletou Maggie. Maggie je v posledním stádiu rakoviny a vzpomíná na dobu svých 16 let, kdy byla těhotná.
Závěr knihy byl předvídatelný, nicméně na dojmu to nic neubralo. Knihy tohoto typu běžně nečtu, jsem ráda, že se ke mně dostala.
Oceňuji neuvěřitelnou citlivost autora a sílu jeho vyprávění.

Josh
03.02.2024 3 z 5

Dlouhé zimní večery, připravíte se na romantiku, kdy autor je známý jako jistota a pak? Čtete 20-30 stran, kde je detailní popis průběhu rakoviny, tak tomu se říká „být hozen do ledového romantického rybníka.“ Takže Sparks poprvé a hned naposled? No, naštěstí byla Maggie fotografka a s těmito + body a jistým odstupem se dal příběh dočíst.... a přežít:o)

simaja
30.01.2024 4 z 5

Moc hezká knížka, taková klasika od Sparkse. Jako oddechovka ideální.

Safrika
28.01.2024 4 z 5

Kniha me bavila, ale neco tomu proste chybelo, abych dala tu patou hvezdu :(. Na konci jsem samozrejme brecela jak zelva.

Petula.N
14.01.2024 5 z 5

Páni, to bylo nádherný !! U knížek téměř nebrečím, ale tady jsem slzu uronila...

petulkapeta
26.12.2023 5 z 5

,,Ale nikdy nezapomeň, že láska je vždycky silnější než strach."

Pohlti,vtahne,rozseka...tento příběh je klasicky Sparks,pokud mate emoce,slzy si najdou cestu ven a ani nebudete vědět jak. Maggie a jeji velka laska bohužel neměla dlouhého trvání, ale za to byla navždy. Mam rada tady ty dvoje časove úseky kde vam pomalu dochazi o co vlastně jde...

Terka18
22.12.2023 5 z 5

Nečekejte nic “jednoduchého nebo že vám kniha dá něco přímo. Příběh vám dá moc, ale je to skryté v hloubce příběhu. Je to typicky Sparks se vším všudy. Příběh mě nakonec tak chytil, že jsem brečela, až jsem neviděla na písmenka na stránce. Příběh měl všechno. Lásku, obětování a především hloubku, kterou nemusí pochopit každý a ne každého se dotkne, ale mě se dotkla.

TynaBehuncikova
20.12.2023 5 z 5

Kniha měla všechno, romantiku, napětí, přesah, zajímavý příběh. Občas to bylo sladké, občas smutné, ale tak to bývá. Já si to užila, moc mě to bavilo, příběh byl silný, na konci jsem i trochu brečela, ale nebyla to citová vykradačka typu Než jsem tě poznala, to vůbec. Já fakt nemám co vytknout.

mirinda973
19.12.2023 2 z 5

Tohle úplně nebyl můj šálek kávy. Strašně přeslazené a zdlouhavé.

Ivanule
01.11.2023 5 z 5

Tato kniha mě na začátku chytla a nepustila!!Už tím,jak začala, jsem si říkala,chjo to asi nedopadne dobře...Ale nakonec i přes svůj smutný konec to nakonec byla báječná kniha!

lenka5798
27.10.2023 5 z 5

Přání, byla moje první knížka od Nicholase Sparkse. Tohoto autora jsem si pořídila na doporučení kamarádky a vůbec toho nelituji. Krásná knížka. Smutná, to ano, dokonce i čtenáři bylo od prvních stránek jasné jak to dopadne a co by měl očekávat, nebo aspoň já to tak měla. Ale bylo to čtivé a rozuzlení na závěr mě stejně překvapilo.

PetraDD
28.09.2023 3 z 5

Bohuzel trosku zklmani, kniha byla prilis zdlouhava, prvni polovina moc neutikala.
Asi nejsem romanovy typ, rozuzleni me prekvapilo, protoze jsem to celou dobu odhadovala trosku jinak. Vlastne me bavilo asi poslednich 50 stran.
Z romany pro zeny bych to zaradila do romanu pro divky

Sarka1987
21.09.2023 4 z 5

Miluji tohoto spisovatele, nikdy nezklame. Knížku jsem vzala do ruky a neodložila prvních 100 stran, příběh vás prostě vtáhne do děje, krásně se čte.

hlavajda93
14.08.2023 5 z 5

Opět starý známý Sparks, kdy budete potřebovat zásobu kapesníků. Příběh je vyprávěň ve dvou rovinách, v přítomnosti a pak vyprávění Maggie z minulosti. Obě roviny jsou velmi srdcervoucí a celou dobu jsem si přála, aby to s Brycem dopadlo jinak...

Lebisova
03.07.2023

Moc smutný příběh, ale pěkně se kniha čte. Doporučuji k přečtení (+ kapesníky na dosah ruky). Kniha mě inspirovala a tak jsem začala psát svůj seznam míst, která bych chtěla navštívit.

Ishir
02.07.2023 5 z 5

Nádherný a velmi dojemný příběh. Vřele doporučuji.