Vyhnání Gerty Schnirch přehled

Vyhnání Gerty Schnirch
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29103/bmid_vyhnani-gerty-schnirch-SiS-29103.jpg 4 4222 4222

Noc z 30. na 31. 5. 1945. Gerta Schnirch, matka několikaměsíční dcerky, je jen s osobními věcmi odsunuta společně s ostatními brněnskými Němci směrem na Vídeň. Vyčerpávající pochod skončí v Pohořelicích, kde mnoho vyhnanců podlehne epidemii tyfu a úplavice. Gerta a některé další německé ženy se zachrání při nucených pracích na jižní Moravě, kde setrvají i po ukončení transportů. Po znovuzískání československého občanství se Gerta vrací do Brna, v němž prožívá další bouřlivé události druhé poloviny dvacátého století.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vyhnání Gerty Schnirch. Přihlašte se a napište ho.

danka13
21.07.2024 5 z 5

Hodně smutné a bohužel i pravdivé

katallinka
13.07.2024 5 z 5

Velmi silný příběh! Zaujal mě pohled tentokrát trochu z jiné strany než jsme zvyklí. Skvěle ukázáno, že i my Češi jsme se dopustily řady chyb, které jsme Němcům vyčítali. 4,5* Na knize mě mrzí, že neustále skákala z jednoho tématu (postavy) na druhé a občas bylo dost složité se zorientovat. Navíc, je mi hrozně líto, že mám jako čtenář hromadu neodpovězených otázek ohledně vedlejších postav.

Prim
03.07.2024 1 z 5

Jen stěží jsem se doslova prokousala ke sté stránce. Kdyby nebyla kniha psaná z prostředí Brna tak nezvládnu ani to. Nuda, vůbec ničím mě nezaujala.

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2018

27.12.2018

10 právě čtených knih podle uživatelů (srpen)

15.08.2018

Domov je tam, kde Tě vítají, když vstoupíš.

Ocenění knihy (1)

2010 - Magnesia Litera (Knižní klub cena čtenářů)

Zfilmováno

Vyhnání Gerty Schnirch (2002)

Kniha Vyhnání Gerty Schnirch v seznamech

v Právě čtených108x