koupit eknihy

Kateřina Tučková

pseudonym: Kateřina Hédervári Tučková

česká, 1980, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Žítkovské bohyněVyhnání Gerty SchnirchTo je BrnoFabrikaMůj otec Kamil Lhoták

Autor

Kateřina Tučková (nar. 1980, Brno) vyrůstala v jihomoravské vesnici Moutnice, která zůstala téměř nezasažena minulým režimem a udržela si silné sepětí s církví, hospodářským životem i přírodou. Toto prostředí, spolu s prostředím dělnického městečka Kuřim, se posléze stalo východiske... celý životopis(zdroj: http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/autori/tuckova-katerina)

Komentáře (23)

Přidat komentář
Šerďa2012
17. března

Četla jsem Žítkovske bohyně a mám je doma. Má být na co hrdá.

Salonka
31. ledna

Kateřině fandím a v dobrom vám ju ako autorku závidím. :-) Verím, že sa jej bude dariť, že poriadne využije svoje nadanie a bude pre nás ešte veľmi dlho objavovať a rozvíjať potenciál viac či menej ukrytých pokladov – nápadov. Nech jej vydrží inakosť a nech sú jej diela raz zahrnuté do učebných osnov na českých školách ... a pokojne aj slovenských, to by bolo príma. :-)

amenta
02.11.2016

už aby vyšla nová kniha! Nemáte nějaké informace, kdy by to mohlo být?

Susan94
18.10.2016

Určitě velmi nadaná, úžasná autorka. Jsem tak pyšná, že máme tak skvělou autorku, opravdu má v sobě velký potenciál. Její Žítkovské bohyně možná jednou budou v povinné četbě!

Aleh
25.07.2016

Je pro mě zjevením na české literární scéně. Přečetla jsem zatím jen 2 knihy: Vyhnání Gerty Schnirch a Žítkovské bohyně. Myslím si, že jsou to díla hodna literátů ve zralém věku. Přiznávám, že jsem se pustila do jejich čtení právě proto, že jsem o nich hodně slyšela a četla. Zvláště námět pro Žítkovské bohyně byl pro mě hodně vzdálený. Obě knihy mě velmi mile překvapily a líbily se mi. Přečtu si i jiné její knihy a dále budu její tvorbu sledovat.

MayaViolet
09.01.2016

Není to ani půl hodiny, co jsem Gertu dočetla, takže to v sobě ještě všechno mám tak nějak živě.

Připojuji se k těm, kterým Gerta nebyla sympatická. Její neustálé očekávání, že někdo to všechno nějak vyřeší a neschopnost sama se se životem poprat, prostě jen za sebe, mě lehce odrazovala. Přesto jsem jí litovala, primárně pak pro to, jak "zničený a zbytečný" její život v podstatě byl, protože si nezvládla prožít v podstatě nic, než předpeklí a peklo.
Hodně se mi líbily dějové skoky, vsuvka o Janince a o tom, co s člověkem udělá utrpení. O osudu Janinky bych si ráda přečetla něco víc:)
A úplně nejvíc jsem ráda za to, že části knihy byly psány z pohledu ostatních v Gertině životě, protože každá věc má dvě strany a my bychom tak nikdy nenahlédli do toho, jaký měla Gerta dopad na svou dceru, pro kterou se snažila všechno zvládnout.
Samotný děj pak je místy lehce utahaný, ale každá kapitola má své místo a plní svůj účel.
Stejně tak spisovatelské schopnosti autory. Místy natolik dlouhá souvětí, že se člověk musí vracet na začátek a nekolikrát číst, přesto strhující a skvělé.

Dáma s hrnstjm
25.08.2015

Rozhovor s autorkou o Žítkovských bohyních, scénáři k filmu a nové knize s tématem internace řeholnic v 50. letech: http://video.aktualne.cz/dvtv/tuckova-moje-dalsi-kniha-o-internaci-reholnic-za-komunismu/r~207a1ab84a5c11e5b6b20025900fea04/

rohlajda
03.08.2015

Autorka, ke které si hledám postupně cestu, a stále více ji obdivuji. Začalo to dárkem - CD Žítkovsvké bohyně, pak divadelním zpracováním této knihy (Divadlo Zlín) a poté četbou knihy samotné. Všechna zpracování mě nadchla. Poté jsem již cíleně vyhledala Vyhnání Gerty Schnirch a kniha pro mě znamenala několik zásadních přehodnocení dosavadních názorů a hodnot. Už se těším, až si přečtu román Fabrika.

monikaKU
22.06.2015

Jedna z mojich najobľúbenejších autoriek aj vďaka tomu, že píše o Brně a jeho histórii. Nadchli a fascinovali ma jej diela - Vyhnání Gerty Schnirch a Fabrika - o textilnej histórii Brna som nemala ani len tušenie. Na Žítkovské bohyně sa chystám v blízkej budúcnosti a už teraz som zvedavá o čom bude ďalšia kniha.

Marika Vanova
20.04.2015

Moje 1. kniha byla Žítkovské bohyně, moc dobře jsem si početla a mám chuť je číst znovu, což se mi moc nestává.

Hrefna
15.04.2015

Je skvělé, že je p. Tučková mladá, protože toho může ještě hodně napsat. Nebojí se silných a kontroverzních témat, která zpracovává velice čtivě, živě, vytváří nosné postavy a nikomu nenutí svůj názor. Její knihy prostě mají vše a jsou každá jiná.

Jančislava
27.11.2014

Její knihy mají duši. To pro mě znamená, že když knihu dočtu tak ve mě příběh ještě dlouho zůstává a pracuje. Její postavy, jako bych znala z reálného života. Nestává se mi to často a proto jí řadím k jedné z nejlepších.

knihomolka2
19.11.2014

Zamilovala jsem si tuto autorku a netrpělivě čekám na její další knihu!

daniela7015
01.10.2014

Tato autorka pro mě byla neznámá, než mi někdo doporučil Vyhnání Gerty Schnirch (jako každého by mě zajímalo, zda čerpala z reálných příběhů nebo se nechala inspirovat či zda je to pouhá fikce). Určitě přečtu i Žítkovské Bohyně. Díky, Vaše kniha mi dělala dny lepší.

Moňule13
12.04.2014

Po autogramiádě můžu říct, že Kateřina Tučková je neskutečně milá, sympatická a krásná a její knihy ve mně ještě dlouho po přečtení zanechaly hluboký dojem, hlavně Gertu Schnirch jsem nemohla dostat z hlavy. Moc jí fandím a těším se na další knihy.

zuza.floderova
08.04.2014

Paní Tučková, je svým způsobem geniální a jedinečná. Držím ji palce aby zůstala dále jedinečnou.

pipetion
01.02.2014

Po přečtení Gerty i Žítkovských bohyní neustále žiji s jejími hrdinkami. Konečně ženský pohled, se kterým se mohu ztotožnit.
Doporučuji knihy od Jiřího Jilíka, který se dlouhodobě věnuje Žítkovským bohyním a čarování.

Marčullkas
22.01.2014

Kateřinu Tučkovou jsem objevila letos v létě, a její knihy mě provázely po celou dovolenou. Dodnes si vybavím vůni jejich knížek! Moc fandím její tvorbě, která je u nás troufám si říct jedinečná! . . . Jen tak dál :)

Val
16.12.2013

Po přečtení Žítkovských bohyní prostě nemůžu jinak :-) Kateřina Tučková je pro mě naprosto neuvěřitelné zjevení, ke kterému budu velmi ráda vzhlížet....

Atuin
14.07.2013

Autorka, která mě překvapila ne li ohromila. Píše neuvěřitelně schopně a suveréně předkládá velmi solidní, sebevědomá díla. Je pro mne vítaným průvanem v české literatuře.

Koka
10.07.2013

doporučuji zajímavé povídání paní Tučkové o Bohyních a Gertě Schnirch:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095690193-pred-pulnoci/412231100252058/video/

Ila1
26.02.2012

právě jsem dočetla její knihu.....velmi silný příběh a k zamyšlení nejen pro dospělé....skvělá autorka!!! děkuji

knedlik
02.02.2012

S autorkou mám zatím pouze jednu zkušenost a to v podobě knihy Vyhnání Gerty Schnirch, což je velmi vyzrálé dílo. Její styl se mi líbí, ač není bez výtek. Nicméně umí velmi dobře zaujmout, vtáhnout do děje, výborně popsat atmosféru.