Kateřina Tučková

Kateřina Hédervári Tučková pseudonym

česká, 1980 statistiky · web

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 13 knih

Komentáře (28)

Přidat komentář
Ctv
15.12.2019

Pro mě je Kateřina Tučková jedna z nejlepších soudobých českých spisovatelek. Za každou její knihou vidím spousty práce, hledání, času stráveného v archivech, studium zdrojů a historických souvislostí. To na její práci obdivuji. Každé její knize to dává ohromnou přidanou hodnotu, která řadě jiných knih chybí. Jsem moc ráda za autorku, která zpracovává závažná historická témata a dokáže nejen napsat úžasnou knihu plnou faktů (Fabrika), ale dokáže také na reálné historické události nádherně a nenuceně naroubovat románový příběh (Žítkovské bohyně, Vyhnání Gerty Schnirch). Její příběhy nepůsobí jako rychlokvašky plné banálních témat, což já na její tvorbě velmi oceňuji. V mojí knihovně jsou všechny její knihy a už číhám na Bílou Vodu, která má vyjít příští rok. A doufám, že Kateřinu bude ještě dlouho bavit psát knihy a jsem si jista, že mě bude bavit je číst.

Péťa1950
31.08.2019

Autorka, která se pouští do různých,často diskutabilních námětů, vše má vždy pečlivě prostudováno. Mne velmi zaujala drobnou divadelní hrou "Vitka".Knihy jsou někdy náročné na čtení. Další autorka, ke které mě přivedl vánoční dárek.

Chesterton
13.08.2018

Žítkovské bohyně, Gerta Schnirch a nyní Fabrika ve mně zanechaly vděčnost Kateřině za její vzdělání, mravenčí práci s archivními materiály, zvídavost a barvitý a živě osobitý vypravěčský talent, který nás stejně jako pírko vznášející se vzduchem vtáhne do atmosféry příběhu a propustí teprve až nás promění v lepší bytost. Chápající, citlivější, zajímající se, soucitnou, obohacenou o historické souvislosti. Přes vnější křehkost a jemnost je to silná žena.
Děkujeme Kateřino :)

Venny345
30.05.2018

Kateřina Tučková je opravdu moc milá autorka, která krásně propojuje životy lidí s historickými událostmi. Mám ji moc ráda.

Nočnípták
04.04.2018

Žítkovské bohyně mne úplně nadchly a pohltily.Líbila se mě i Fabrika.Pro ty čtenáře,kteří znají Brno jak je popsané v knize, to je určitě zážitek.A Vyhnání Gerty Schnirch by si měl přečíst každý proto,aby jsme nezapomněli.Kateřina Tučková se stala mojí oblíbenou spisovatelkou.Přeji jí hodně úspěchů a nových nápadů o čem psát.A nám čtenářům hodně jejích knih.

Šerďa2012
17.03.2017

Četla jsem Žítkovske bohyně a mám je doma. Má být na co hrdá.

Salonka
31.01.2017

Kateřině fandím a v dobrom vám ju ako autorku závidím. :-) Verím, že sa jej bude dariť, že poriadne využije svoje nadanie a bude pre nás ešte veľmi dlho objavovať a rozvíjať potenciál viac či menej ukrytých pokladov – nápadov. Nech jej vydrží inakosť a nech sú jej diela raz zahrnuté do učebných osnov na českých školách ... a pokojne aj slovenských, to by bolo príma. :-)

amenta
02.11.2016

už aby vyšla nová kniha! Nemáte nějaké informace, kdy by to mohlo být?

1