katallinka

Pro své snyPro své snyMasaši Kišimoto

Naruto mě hodně baví. Tento díl byl akční a zároveň Naruto nebyl jen šašek a odkrýval své dobré vlastnosti.

dnes

Branky Body KokotiBranky Body Kokoti* antologie

Skvělé! Knihu jsem četla cestou do práce a občas jsem měla strach, že se budu smát na celý autobus. Některé kapitoly byly naopak dost smutné. Takže celkově kniha, která ve mě vyvolala řadu emocí. Doufám, že si páni prasáci taky kousek přečetli a poučili se.

včera

Kočár do neznámaKočár do neznámaH. M. Körnerová (pseudonym)

Chtěla bych více takových audioknih. Nejprve mi děj připadal roztahaný, ale stejně jsem audioknihu poslechla za 2 dny. Celkově všechny knihy autorky jsou skvělé a ani tato mě nezklamala. Už se těším na další díly a jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet.

předevčírem

V kleciV kleciEllison Cooper

Knížka se četla skvěle a byla napínavá od začátku až do konce, který jsem vůbec neodhadla. Hlavní postavy se moc povedly a všechny jsem si oblíbila. Těším se na další díl.

předevčírem

Úkol pro šaškaÚkol pro šaškaPavel Hrdlička

Tato kniha se od předchozích liší místem, kde se děj odehrává a tentokrát Václav pouze nevyšetřuje, ale příběh mě opět moc bavil. Navíc jsem si moc užila i historické souvislosti, zase jsem se něco nového dozvěděla. Poslouchala jsem jako audioknihu a hudební doprovod šaška byl skvělý. Moc doporučuji.

ZlobaZlobaChris Carter

Ke konci jsem neustále nahlas říkala ,,hnus,,… Nechápu, jak autor něco takového dokáže napsat. Asi od poloviny jsem si musela dávat pauzy, protože mi při čtení bylo špatně. Samozřejmě se to kvůli tomu zároveň velmi dobře četlo. Tento díl byl v mnohem jiný a největší pozitivum vidím v odhalování Robertovy minulosti. Asi zasloužených 5*, ale rozhodně potřebuji od Cartera pauzu.

Nečekané přiznáníNečekané přiznáníLisa Regan

Opět napínavé, překvapivé a s velkým množstvím zajímavých zvratů. Nicméně předchozí díly se mi líbily více.

Tajemství stříbrné čarodějkyTajemství stříbrné čarodějkyPetra Kubašková

Ještě lepší než první díl. Tahle série se moc povedla. Hrozně moc mě baví postavy, jejich magie a české prostředí. 4,5*

Nejhorší klientNejhorší klientMasaši Kišimoto

Mnohem lepší než první díl. Mise se velmi povedla a moc mě baví postupné seznamování se světem.

Beton a hlínaBeton a hlínaViktorie Hanišová

Skvělé čtení! Moc mě bavil styl psaní, každý rozhovor byl něčím zajímavým a nenásilnou formou jsem se dozvěděla hodně užitečných věcí a začala se více rozhlížet kolem sebe. Moc doporučuji.

Zvuky probouzeníZvuky probouzeníPetr Třešňák

Neskutečně silná kniha!! Obdivuji rodiče Dorotky, nejen za to jak vše neskutečně zvládli a bojovali o svou holčičku, ale také za to, že vznikla tato kniha, která mi otevřela oči. Měl by si ji přečíst každý! Poslouchala jsem jako audioknihu a hlas manželů Trojanových k této knize skvěle seděl.

Tokijský ghúl 14Tokijský ghúl 14S. Išida (pseudonym)

Po tolika zápletkách mi konec připadá hodně otevřený. Celkově mi série připadá dost průměrná.

Setkání stínůSetkání stínůVictoria Schwab

Tento díl mě moc bavil! Škoda, že konec zůstal poměrně otevřený, teď si musím rychle přečíst i třetí díl, abych věděla jak vše nakonec dopadne.

Tokijský ghúl 13Tokijský ghúl 13S. Išida (pseudonym)

Už jsem se sérii chtěla skončit, ale tento díl se opět povedl, takže ji asi dočtu. Děj až na začátek pěkně odsýpal a druhá polovina byla akční.

PodezřelýPodezřelýPaulina Świst

Rozhodně méně akční a napínavý díl, ale pro mě asi nejlepší. Skvěle to odsýpalo, dvě dějové linky byly obě stejně dobré a knize přidávaly na čtivosti. Daniela jsem si oblíbila už minulém díle a tady mě bavil ještě víc. Jen je mi moc líto, že tato série skončila.

Pohled šelmyPohled šelmyFrantišek Niedl

Poslouchala jsem jako audioknihu a i když byl příběh zajímavý, postavy sympatické, bohužel jsem se v příběhu ztrácela. Nicméně mám pocit, že mi kniha jen nesedla, takže určitě chci zkusit další díl.

PodrazPodrazPaulina Świst

Opět super čtivé a celkově tahle paní autorka se dostala mezi mé oblíbené autory. Nicméně tento díl byl pro mě nejslabší. Podle mého úplně zbytečně velké množství postav, často jsem se ztrácela v tom, kdo mluví. Celkově poměrně překombinované a navíc Bartek mi vůbec nesedl.

VděkVděkDelphine de Vigan

Smekám před paní autorkou. Krátké dílo, které má v sobě hromadu citu, pokory a vděku. Chvíli jsem se usmívala a chvíli brečela. Po celou dobu jsem přemýšlela nad lidmi, kterým jsem vděčná za to jaká jsem a jestli jim to dostatečně dávám (dávala) najevo.

Světlo a stínySvětlo a stínyLeigh Bardugo

Konečně jsem se dostala k této populární fantasy a jsem příjemně překvapena. Kniha se velmi dobře četla a svět, který autorka vytvořila je skvělý. Jediná výtka je k celkem plytkým postavám, prostě mě nijak nezasáhly a občas jsem jim ty emoce nějak nevěřila.

Čarodějky malostranskéČarodějky malostranskéPetra Kubašková

Největším plusem této knihy je jednoznačně prostředí. Pražské čarodějky a další magické bytosti k malostranským ulicím prostě patří, takže atmosféra parádní. Příběh byl pro mladší čtenáře, ale i když to této kategorie už nepatřím, moc mě čtení (poslouchání) bavilo. Navíc hlas Zuzany Kajnarové mi k této knize dokonale sedl.

Tokijský ghúl 12Tokijský ghúl 12S. Išida (pseudonym)

Tento díl považuji za poměrně zbytečný. Mám pocit, že se tady nic zajímavého nedělo. Pouze neustálé rozhovory, u kterých si nejsem jistá, jestli k něčemu povedou.

Život na míruŽivot na míruMarek Rabij

Tahle kniha mě stejně jako ostatní z nakladatelství Absynt neskutečně zasáhla. Na pár stránkách se člověk seznámí s neskutečnou chudobou a utrpením lidí v jiných částech světa a zamyslí se nad svou plnou skříní a potřebou si něco nového koupit. Před čtením jsem měla v košíku u jedné zmíněné značky vybrané oblečení, které teď po přečtení už rozhodně nepotřebuji. Doporučuji všem přečíst!

Nové začátkyNové začátkyLilly Lucas

Tak tohle byla skvělá oddechovka na jedno odpoledne. Věděla jsem z nadšených recenzí, že se kniha čte sama, ale i tak jsem neskutečně překvapená, že to bylo až tak dobré. Moc se těším na další díl a doufám, že jsme se s hlavními hrdiny ještě úplně nerozloučili.

Magie krveMagie krveIlona Andrews

Tahle série se mi líbí stále víc. Neustále mám problém si představit zdejší upíry, ale ostatní postavy to skvěle vynahradí. Nicméně tahle knížka má ode mě 5* za skvělou romantickou linku. Moc mě to tentokrat bavilo.

S láskou, LukovS láskou, LukovMariana Zapata

Opět skvělá kniha od Zapaty. Knížku jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála, že bude moc dlouhá a teď… bych chtěla dalších aspoň 200 stran, protože mi připadala krátká. Velmi příjemné prostředí, sympatické postavy a naprosto jedinečný a dokonalý humor, který autorka do svých knížek přidává. Nemůžu se dočkat její další knížky.

Jeden za druhýmJeden za druhýmChris Carter

Myslela jsem si, že mě autorův styl už nepřekvapí, že jsem si možná zvykla. Ale tentokrát to bylo hrozné, u čtení mi bylo hrozně zle a musela jsem si dávat často pauzy. Vraždy v autorových dílech jsou vždy děsivé. Nicméně tentokrát jsem si uvědomila, jak děsivou sílu má internet a znuděná společnost.

Tokijský ghúl 11Tokijský ghúl 11S. Išida (pseudonym)

Opět mám pocit, že kniha neustále skáče od jedné záhady ke druhé, občas se pomíchají, ale nikdy nedostaneme odpovědi jen další otázky.

Děti nade všeDěti nade všeDelphine de Vigan

Tohle bylo skvělé čtení. Bylo mi těch dětí hrozně líto! Autorka bravurně vystihla téma dětských kanálům a možný dopad pro jejich další život.

Kočka a městoKočka a městoNick Bradley

Tahle knížka mě zaujala hlavně obálkou a názvem. Nicméně po přečtení jsem velmi spokojená. Jednotlivé povídky byly hodně čtivé a každá něčím zajímavá nebo poučná. Hodně mě bavilo vidět některé části příběhu z pohledu různých postav.

ChobotniceChobotnicePaulina Świst

Opět skvělá kniha! Nechybělo zde napětí a ani žhavé momenty mezi hlavními hrdiny. I přestože mám pocit, že se některé prvky opakují, tak jsem si čtení maximálně užila a těším se na další díly.