mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Po pro mě vlažnějších dvou posledních dílech je Kim se vší parádou zpět. Napínavé od začátku do konce, zajímavý příběh a šokující závěr. Už zase se těším na další díly, tohle nadšení mi už chybělo :o)

16.04.2021 5 z 5

Přes všechny překážky Přes všechny překážky Nele Neuhaus

Moc hezký příběh vhodný pro malé/mladé slečny. Četla jsem s 11-ti letou dcerou a té se knížka moc líbila. Hezký příběh o 13-ti leté dívce, která žije od narození na koňské farmě. Nechybí napětí, láska a všední i nevšední strasti a radosti.

14.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Většinou jsem skeptická co se týká pokračování tak úspěšných děl jakým 1. díl bezesporu byl. Druhý díl hezky navazuje a pro ty z nás, kteří jedničku četli před delší dobou, krátkými vzpomínkami připomíná děj předchozí. Autorčina skvělá znalost historie kraje se krásně prolíná se smyšlenými příběhy hlavních hrdinů, ke kterým jsem hned pocítila sympatie a prožívala s nimi jejich radosti i smutky. Na konci každé kapitoly jsem se s hlavními postavami jen těžko loučila, ale zároveň se těšila na osudy dalších. Závěr knihy lehce naznačuje, jak by mohl vypadat a kam by se mohl ubírat život Ženky i Wojtka a i díky tomu se už moc těším na pokračování. Tentokrát jsem si, ale udělala svůj malý rodokmen, abych při čtení 3. dílu nelovila hluboko ve vzpomínkách, jak to vlastně tenkrát bylo:o)

12.04.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kam až může sahat fantazie autorů knížek? Colleen nezná hranice:o). Obdivuji její originální nápady na témata... První půlka byla tisíckrát omleté téma a teprve ve druhé jsem poznala autorčino psaní plné zvratů a překvapení. Ale tak nějak u mě pořád vyhrává Námi to končí a díky tomu mám autorku v oblíbených. Takhle kniha není špatná, ale znovu ji už číst nemusím.

29.03.2021 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Přečetla jsem hodně knížek z 2.světové války, ale troufám si říct, že tenhle příběh nemá na žádný jiný...Krásně napsané. Chvílemi jsem napětím ani nedýchala. A pokud má někdo pocit, že se v dnešní covidové době máme špatně, měl by si Slavíka přečíst. Díky tak statečným lidem, o kterých knížka je máme krásné životy, i když o tom někdy pochybujeme. Tyto příběhy bychom měli vyprávět našim dětem, aby se nikdy nezapomnělo, jak krutí byli nacisté a jak stateční Ti, co proti nim bojovali. Snad nejvíc mě zasáhla scéna, kdy Rachel utíká... To pro mě byla nejsilnější a zároveň nejsmutnější část

23.03.2021 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Ideální čtivo pro holčičky 8-12 let. Já ji četla s dcerami po večerech a ve čtení jsme se střídaly. Kapitoly jsou kraťoučké, což myslím dětem vyhovuje (mým dcerám určitě:o) a příběh milý a čtivý. Nejvíc jsme se těšily, až se Heidi vrátí k dědečkovi do hor... Doporučuji

16.03.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Příjemná změna od ostatních detektivních sérií, že hlavní hrdina nemá žádné trauma z minulosti a je to normální člověk, který může mít i někoho rád:o) a vycházet s lidmi.
Super zápletka a konečný výsledek....prostě waaaaau. Nedokázala jsem přestat číst, konec byl opravdu dramatický.
Super čtení a určitě se vrhnu i na další díly, na které se moc těším

07.03.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pokaždé když začínám číst knížku s tématem války a holocaustu si říkám, že už mě nemůže nic překvapit. A vždycky jsem zaskočená tou krutostí, surovostí a nelidskostí. Vypravěčka je jednou z nich...velmi čtivě napsaný román s napínavou zápletkou, kdy se minulost a budoucnost prolíná. Zajímavé pro mě bylo i vyprávění Josefa a jeho začátky v Hiltlerjugend a pokračování jeho života jako vojáka SS. Doporučuji

03.03.2021 5 z 5

Matkou na půl úvazku Matkou na půl úvazku Věra Řeháčková

Na román celkem neobvyklé téma a to nadpřirozeno. V této knížce je, ale velmi hezky a čtivě napsáno. Mně jako mámě se hlavní autorka zajídala a její chladné chování a city k dceři mě pobuřovaly. Ale tak to má být...knížka, při které necítíte emoce Vám nic nedá. Doporučuji

05.02.2021 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Takové oddychové, pohodové čtení. Příběh ze života

01.02.2021 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Tři životy, tři příběhy každý osud jiný a přesto se jejich životy spojí a vznikne krásný i když smutný příběh. To bylo tak hezké čtení, že je mi až líto, že mám dočteno. Vždycky při čtení knihy z válečné doby si uvědomuji, jak hezky si žijeme. DOPORUČUJI

24.01.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

SKVĚLÉ!
Mlýn je přesně ta knížka, která Vás nutí číst a číst. Krátké a svižné kapitoly a vy si pokaždé říkáte ještě poslední, ještě poslední a ani nemrknete a z té jedné poslední je deset:o)
Smutný příběh dvou bratrů, kteří svým slibem podepsaly svůj těžký osud. Vyprávění o mlýnu a bratrech občas přeskočilo na osud někoho jiného, což bylo milé a osvěžující.
I Kdyby byl příběh inspirován třeba jen desetinou ze skutečného života bratrů, klaním se před jejich statečností a postoji vůči režimu.
DOPORUČUJI

08.01.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Za mě zklamání. Stokrát omleté téma...touží po sobě, ale kostlivci z minulosti jim brání být spolu (tentokrát mají kostlivce oba hlavní hrdinové). Ani nejmenší emoci ve mně knížka nevyvolala a co mi vadilo úplně nejvíc byla přezdívka Brepta. Myslím, že už za týden si na ni ani nevzpomenu a že by se mi chtělo do dalších dílů, se říct nedá. Ale co...nikdy neříkej nikdy

07.01.2021 2 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Poslední dva díly pro mě byly trošku "vlažnější" svým začátkem. V první půlce mi vadily kapitoly, kde se přeskakovalo mezi případy a vyšetřujícími a vždy jsem musela lovit v paměti, kdo co vlastně vyšetřuje. Ve druhé půli se vše přehouplo, spojilo a opět skvělé čtení.

22.12.2020 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Filmovou sérii sjíždíme s dcerami pořád dokola a tak jsme si řekly, že by bylo fajn přečíst i náš nejoblíbenější díl. Celá filmová série je skvělá a od knížky jsme až tak nečekaly, ale mile nás překvapila. Přece jen knížka dokáže některé zápletky vysvětlit daleko lépe a do filmu se nevešlo tolik, co do knihy a tak nás moc bavilo číst pro nás nové scény, které z filmu neznáme. Za nás super čtení.

01.12.2020 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Ráda čtu příběhy ze života, které se prolínají generacemi. Tato knížka mi ze začátku připadala jako když čtu od pí Mornštajnové nebo pí Körnerové a hltala jsem ji, ale potom mi přišly některé pasáže příliš zdlouhavé a zbytečné. Mrzelo mě, že ač knížka pojednává o životě tří žen, bylo třičtvrtě knihy věnováno jen Emilce. Pak jsem moc nepochopila chladné chování Jany k Johance a ani její zdravotní potíže. To mohlo být rozvinuto víc. Každopádně celkový dojem z knížky byl dobrý a líbila se mi.

27.11.2020 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Smutný a velmi dojemný příběh. Obzvlášť se mi líbila závěrečná slova u soudu - krásně napsané. A když se Vám už zdá, že se vše uzavírá, přijde nečekaný konec. Na tuhle knížku asi jen tak nezapomenu. Doporučuji

10.11.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

S tímto dílem jsem trošku bojovala. Už bylo všeho tak nějak moc....moc postav, moc mrtvých, moc míst...ale vždycky jsem se z toho nějak vyhrabala a "vyšpekulovala to" :o). A samotný závěr opravdu až na poslední stránce....tak ten byl...WAAAAUUUU. Každopádně doporučuji přečíst celou sérii za sebou. Navazuje a pokud máte mezi jednotlivými díly prodlevu, spoustu (i zásadních) věcí zapomenete.

19.10.2020 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

To je prostě klasika. Krásné, milé, vtipné čtení. Moc se nám s dcerami líbila

13.10.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Za mě určitě lepší než první díl. Konec trošku zmatený, ale tím spíš se těším na třetí díl, kdy se vše rozlousken (doufám:o). Super napínavé čtení

09.10.2020 5 z 5