Zlomení andělé

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 4.5604
Vydáno, Knižní klub

Broken Angels, 2016

Kniha Zlomení andělé

Pettinka

Na tohle tema mam nacteno uz pomerne dost a dlouho me kniha takhle nezaujala a nedojala.

Bebe2004

Co se týče příběhu, bylo to krásné. Postavy byly sympatické, prožívala jsem s nimi jejich příběhy. Trochu problém jsem měla se stylem psaní. Víc než jako vyprávění, mi to připadalo jako popis. Bylo to takové strohé? Za mě skvělý nápad, ale zpracování by mohlo být lepší

julka4940

Krásny, aj keď dosť smutný a ťažký príbeh :(

mirinda973

Tři životy, tři příběhy každý osud jiný a přesto se jejich životy spojí a vznikne krásný i když smutný příběh. To bylo tak hezké čtení, že je mi až líto, že mám dočteno. Vždycky při čtení knihy z válečné doby si uvědomuji, jak hezky si žijeme. DOPORUČUJI

zulvisek

Úžasný příběh,tedy vlastně příběhy.
Kniha se mi moc líbila a četla jsem jí jedním dechem

lisell

2.světová válka byla plná smutných osudů a srdcervoucích příběhů, jež se staly předlohami pro nespočet knížek. Dost z nich se zakládá na pravdě a jiné jsou "jen" smyšlenými příběhy.
Ať už jsou osudy našich tří hlavních hrdinů pravdou nebo ne, názorně ukazují, že ne každý Němec, i když je svou rodinou tlačen k podpoře Hitlera, byl zlý člověk. Někdy se i zrůdě může narodit potomek s dobrým srdcem, kterému není utrpení lhostejné, uvědomí si své hříchy a snaží se je napravit jak jen to půjde.
Knížka popisuje osudy tří lidí, kteří pocházejí každý z úplně jiného světa. Židovka, která prochází hrůzami lodžského ghetta a následně koncentračního tábora, německý lékař, jehož otec je uznávaným a krutým německým pohlavárem a rumunská dívka, jež byla v útlém věku odvedena od své rodiny, pro svoje árijské rysy, aby se v Německu zapojila do programu Lebensborn, jež má rozšířit árijskou rasu. Zdánlivě odlišné osudy, které se protnou v jeden. Někdy člověk najde dobro a lásku tam, kde by je nikdy nehledal.
Knížka je krásně napsaná. Během čtení jsem několikrát brečela, ale poslední tři kapitoly mě doslova rozsekaly.

Dejna07

Velice poutavě napsaná kniha, několik dějových linek, žádná nudná část. Vřele doporučuji.

Mišák240
22.11.2020

Moc hezky napsaná kniha, ve které autorka popisuje příběh tří postav, tří rozdílných osudů, které se nějakou náhodou protnou. Ač smutný, tak velice silný a čtivý příběh.