Zlomení andělé

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/big_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 4.5678

Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels, 2016

Kniha Zlomení andělé

Ivushaak

Skvělá knížka s ne úplně šťastným koncem. Konec bych možná trošku víc rozepsala, ale i tak dávám 5*

Bessie

Románů na téma holocaustu jsem přečetla už hodně. Tenhle se tolik nesoustředí na ta největší zvěrstva páchaná v koncentračních táborech, ale přibližuje velmi těžký život v židovských ghettech a hlavně pro mě velmi zajímavé téma převýchovy unešených dětí árijských rysů v "dokonalé" Němce (tyto části knihy mi hodně připomínaly skvělý film Pramen života). Tři hlavní postavy žijící v úplně odlišných světech by se, nebýt WW2 nikdy nesetkaly. Příběh o setkání těchto neuvěřitelně statečných a silných osob a jejich společném osudu jsem četla v podstatě "jedním dechem".

japam

Moc hezky napsaná kniha.Doporučuji.

escapelle

V této době asi málokdo chce číst o válce.
Ale tato kniha, je víc než vhodná.
Nádherný příběh, který ve vás zůstane.
Jo, i k nacistovi může člověk cítit sympatie.

Elsi je vězněna v lodžském ghettu. Rozhodne se bojovat a způsobit nacistům co největší škody.

Modrooká a blonďatá Matilda je odvlečena od svých rodičů, aby z ji udělali dokonalou germánku.

Willem se ve snaze zavděčit se otci, vysoce postavenému nacistickému důstojníkovi, účastní zvěrstev v koncentracích i ghettech. Pak svůj život zasvětí nápravě svých hříchů.

Tři zraněné duše, tři polámaní andělé, spojeni dějinami dohromady.
Společně budou opět celí...nebo společně zemřou.

zuzu8480

čteno v rámci čtenářské výzvy. toto téma mě prostě baví...smutná doma, nepředstavitelná.

KnihomolkaKatka

Knížka, kterou jsem si plánovla přečíst od dob, co vyšla. Jsem ráda, že jsem si ji konečně přečetla, sice jen v elektronické podobě, ale i tak. William mi zezačátku nebyl vůbec sympatický. Myslela jsem si, že to bude jen další člověk svedený nacistickou ideologií. Jeho postava má však vývoj. Mrzí mě, že tam nebylo víc o Leně.
O válce už jsem přečetla celkem dost knih, tahle se řadí mezi ty povedenější. Bavila mě. Přesto mě nikdy nepřestane udivova ta krutost tehdejší doby i lidí jako takových. Je to vážně smutné. Tenhe příběh (respektive 3 navzájem propojené příběhy) mě chytil za srdce. Doporučuju.

hanzmb
05.10.2021

Velké nádherné téma, bohužel asi přesáhlo literární schopnosti autorky. Přes počáteční, až často zbytečně detailní popisy výchozí situace, se pak přežene finále na několika stránkách. To propojení osudů si zasloužilo mnohem osobitější přístup.

eva3992
26.09.2021

Příběh z období druhé světové války sledujeme pohledem tří hrdinů. Elsi, dívka žijící v polském ghettu, která se rozhodne bojovat proti nacistům do poslední chvíle. Matilda, malé děvče, které je odvedeno od svých rodičů z Rumunska. Je poslána do Německa, kde má být převychována na dokonalou Germánku. A Willem, syn vysoce postaveného nacisty, který je doktorem třeba i v Osvětimi.

Po této knize jsem se dívala opravdu dlouho, od autorky jsem četla i její další knihu Stezku v troskách, která nebyla špatná, tak jsem si nakonec koupila i tuto. Ale bohužel, nadšení se nekoná.

Knížka je sice velice čtivá, máte ji za chvilku přečtenou, ale absolutně mě to nepohltilo a při čtení mně myšlenky utíkaly pryč. Oproti jiným románům s touto tématikou, které čtu ráda, mě to neoslovilo. Postavy mi byly nesympatické, tak jsem se s nimi nemohla sžít a jejich příběhy mě tak nechávaly chladnou, i přesto, že tu bylo spoustu emočně silných momentů.

Celá kniha na mě působila nereálně, navzdory všem hrůzám to bylo přeslazené a překombinované. Celý děj byl značně předvídatelný a doufala jsem, že to autorka do tohoto konce nepovede, ale bohužel ano.

Je možné, že tato kniha sedne těm, kdo nemá knihy s touto tématikou načtené, ale za mě bohužel nemůžu doporučit.