Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 759 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

hanzmb
05.10.2021 4 z 5

Velké nádherné téma, bohužel asi přesáhlo literární schopnosti autorky. Přes počáteční, až často zbytečně detailní popisy výchozí situace, se pak přežene finále na několika stránkách. To propojení osudů si zasloužilo mnohem osobitější přístup.

eva3992
26.09.2021 3 z 5

Příběh z období druhé světové války sledujeme pohledem tří hrdinů. Elsi, dívka žijící v polském ghettu, která se rozhodne bojovat proti nacistům do poslední chvíle. Matilda, malé děvče, které je odvedeno od svých rodičů z Rumunska. Je poslána do Německa, kde má být převychována na dokonalou Germánku. A Willem, syn vysoce postaveného nacisty, který je doktorem třeba i v Osvětimi.

Po této knize jsem se dívala opravdu dlouho, od autorky jsem četla i její další knihu Stezku v troskách, která nebyla špatná, tak jsem si nakonec koupila i tuto. Ale bohužel, nadšení se nekoná.

Knížka je sice velice čtivá, máte ji za chvilku přečtenou, ale absolutně mě to nepohltilo a při čtení mně myšlenky utíkaly pryč. Oproti jiným románům s touto tématikou, které čtu ráda, mě to neoslovilo. Postavy mi byly nesympatické, tak jsem se s nimi nemohla sžít a jejich příběhy mě tak nechávaly chladnou, i přesto, že tu bylo spoustu emočně silných momentů.

Celá kniha na mě působila nereálně, navzdory všem hrůzám to bylo přeslazené a překombinované. Celý děj byl značně předvídatelný a doufala jsem, že to autorka do tohoto konce nepovede, ale bohužel ano.

Je možné, že tato kniha sedne těm, kdo nemá knihy s touto tématikou načtené, ale za mě bohužel nemůžu doporučit.

Netti
01.09.2021 5 z 5

Můj první přečtený román s válečnou tématikou... Krásná kniha se silným příběhem.

AlbionFoxyFox
15.08.2021 5 z 5

Krásný, byť fiktivní příběh, doufala jsem, že dopadne jinak, ale to nic neubírá na kvalitě. Jen osobně nedoporučuji číst během těhotenství, jak jsem to udělala já, dost jsem si místy pobrečela :)

Edda18
07.08.2021 5 z 5

Krásná kniha.

Knihomolka506
27.07.2021 5 z 5

26-27.7. Gemma Liviero
Zlomení andělé
Žánr: druhá světová, holocaust, Lebensborn

Jak říká název knihy hlavní postavy v knize - válečném retrospektivním příběhu jsou děti. Malé a nevinné. Jeden kluk, dvě holky. Každý z nich je v jiném postavení. Elsi je židovská divka uvězněná v ghettu , Matilda je jedním z těch "šťastných" , protože je árijský typ - čistá, nadřazená- skončí v programu vymyšleneho H. Himlerem (1933, Lebensborn, "lidská farma", místo, kde asijské, polské a ženy různé národnosti byly nucené za nelidských podmínek rodit jen čisté děti pro zachování a fungování Německa v době války ).
A Willem poslouchá svého otce, je svědkem vražd a mučení lidi v táborech, kdy výjimkou není ani ghetto (ohraničená část města, "svět za zdí"), ale všichni se snaží pomáhat těm, kteří to potřebují a sami se snaží spolu přežít... nebo zemřít jako tisíce, miliony ostatních?
Nádherný příběh, který mě zaujal tak, že jsem ho přečetla za dva dny
Doporučuji všem ️️
5/5

Merynkaw
11.07.2021 5 z 5

Zajímavý příběh z války, trochu něco jiného než je obvyklé. Četla se mi dobře a od závěru knihy jsem nemohla odejít.

klarushka-1
20.06.2021 4 z 5

Krásný příběh, přečetla jsem jedním dechem. Doporučuji ke čtení.

Evaho73
09.06.2021 4 z 5

Nacistický dôstojník, položidovka a rumunské dievča s árijskými črtami. Traja inteligentní ľudia z rozdielneho prostredia, uveznení a zlomení v šialenstve s názvom 2. sv. vojna.
Veľmi emotívná kniha, kde sa strieda nenávisť, láska, smútok, zúfalstvo, nádej...
Ťažko sa mi však hodnotí, lebo pojednáva o skutočných historických udalostiach, ktoré zažili skutoční ľudia, ale príbehy troch hlavných postáv boli trochu zromantizované a niektoré udalostí mierne prikrášlené.
Asi som už prečítala veľa kníh s obdobnou tematikou a so skutočnými výpoveďami, ktoré mi bránia povzniesť sa nad touto prikrášlenou realitou.
Inak literárne spracovania mi sadlo, ale v súlade s vyššie uvedenou výhradou dávam "iba" 4*.

tinka1974
04.06.2021 5 z 5

Moc hezký román. Ráda čtu knihy s touto tematikou a vždycky obdivuji lidi, kteří dokáží něco takového prožít, odpustit a žít dál. Jedná se o příběhy tři lidí, které spojí válka a touha po klidném rodinném životě. A možná by se to i povedlo, kdyby nežili v době, ve které žili. I tak ale moc hezky zpracované a konec pohladí, i když se o heppyend nejedná. Ale to se ani očekávat nedá.

Pettinka
01.05.2021 5 z 5

Na tohle tema mam nacteno uz pomerne dost a dlouho me kniha takhle nezaujala a nedojala.

Bebe2004
06.02.2021 4 z 5

Co se týče příběhu, bylo to krásné. Postavy byly sympatické, prožívala jsem s nimi jejich příběhy. Trochu problém jsem měla se stylem psaní. Víc než jako vyprávění, mi to připadalo jako popis. Bylo to takové strohé? Za mě skvělý nápad, ale zpracování by mohlo být lepší

julka4940
30.01.2021 5 z 5

Krásny, aj keď dosť smutný a ťažký príbeh :(

mirinda973
24.01.2021 5 z 5

Tři životy, tři příběhy každý osud jiný a přesto se jejich životy spojí a vznikne krásný i když smutný příběh. To bylo tak hezké čtení, že je mi až líto, že mám dočteno. Vždycky při čtení knihy z válečné doby si uvědomuji, jak hezky si žijeme. DOPORUČUJI

zulvisek
15.01.2021 5 z 5

Úžasný příběh,tedy vlastně příběhy.
Kniha se mi moc líbila a četla jsem jí jedním dechem

lisell
11.01.2021 5 z 5

2.světová válka byla plná smutných osudů a srdcervoucích příběhů, jež se staly předlohami pro nespočet knížek. Dost z nich se zakládá na pravdě a jiné jsou "jen" smyšlenými příběhy.
Ať už jsou osudy našich tří hlavních hrdinů pravdou nebo ne, názorně ukazují, že ne každý Němec, i když je svou rodinou tlačen k podpoře Hitlera, byl zlý člověk. Někdy se i zrůdě může narodit potomek s dobrým srdcem, kterému není utrpení lhostejné, uvědomí si své hříchy a snaží se je napravit jak jen to půjde.
Knížka popisuje osudy tří lidí, kteří pocházejí každý z úplně jiného světa. Židovka, která prochází hrůzami lodžského ghetta a následně koncentračního tábora, německý lékař, jehož otec je uznávaným a krutým německým pohlavárem a rumunská dívka, jež byla v útlém věku odvedena od své rodiny, pro svoje árijské rysy, aby se v Německu zapojila do programu Lebensborn, jež má rozšířit árijskou rasu. Zdánlivě odlišné osudy, které se protnou v jeden. Někdy člověk najde dobro a lásku tam, kde by je nikdy nehledal.
Knížka je krásně napsaná. Během čtení jsem několikrát brečela, ale poslední tři kapitoly mě doslova rozsekaly.

Dejna07
04.01.2021 5 z 5

Velice poutavě napsaná kniha, několik dějových linek, žádná nudná část. Vřele doporučuji.

Mišák240
22.11.2020 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha, ve které autorka popisuje příběh tří postav, tří rozdílných osudů, které se nějakou náhodou protnou. Ač smutný, tak velice silný a čtivý příběh.

Tereza0107
16.11.2020 4 z 5

Zlomení andělé je moc hezká kniha z období druhé světové války, v které se střetávají osudy tří lidí, pocházejících z naprosto odlišných prostředí. Za normálních okolností by se s největší pravděpodobností nikdy nepotkali, ale kruté události v jejich životech je svedou dohromady.
Knížka se četla moc dobře. Díky střídání pohledů tří různých postav, vyprávění působilo vcelku rozmanitě a nenudilo. Bohužel mě zklamal konec, který byl - jaký vlastně? Překombinovaný? Nepravděpodobný? Nelogický? Moc náhlý? No abych to shrnula, byla jsem z něj dosti otrávená. Závěrečnou linku s hledačkou ztracených děti bych snad i nejraději vypustila - přišla mi celkem zbytečná.
Mám ráda knihy, které svým zakončením donutí čtenáře v příběhu ještě nějakou chvíli setrvat a popřemýšlet nad ním. Tady však jakoby pro mě příběh skončil s dočtením posledního písmenka a já již neměla potřebu nad osudem našich zlomených andělů více přemýšlet.

Kulhavá
03.11.2020 1 z 5

Nevím, zda mohu zcela hodnotit, neb knihu jsem nedočetla, zhruba v polovině jsem jí odložila. Ač čtivá, ač zajímavé čtení, nemohla jsem překonat pocit, že jsem byla podvedena. Jako by někdo na objednávku napsal něco, jen pro peníze. Knize chybí "duch".