Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 759 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

Calibra
12.05.2020 4 z 5

Velmi silný příběh.... Kniha psaná z pohledu tři protagonistů, což mi naprosto vyhovovalo. Velmi se mi líbil popis porodnika-gynekologa. Moc se těším na další autorcino dílo.

Weruschka
30.04.2020 4 z 5

Po dlouhe dobe kniha, ktera me zaujala, dejova linka me mile prekvapila.

Doubravka1975
06.04.2020 5 z 5

Pěkný, silný příběh. Tři osudy třech zlomených Andělů ve druhé světové válce

pixiepickpocket
03.04.2020 4 z 5

Čtivý, ač dějově předvídatelný, příběh, ve kterém nám autorka ukazuje, že chování lidí za války nemuselo být vždy černobílé. Narativ je romantizovaný, ale to se podle anotace dalo očekávat.

Od podřízených se očekává bezpodmínečná loajalita a tedy i to, že vykonají jakýkoliv rozkaz ve jménu nacistické politiky. A protože Befehl ist Befehl není vaším úkolem nad ním přemýšlet nebo se proti němu bouřit. Bojovat lze tedy jen tajně a s neustálým a bezprostředním rizikem odhalení. Ze zlomených andělů tak vystupuje na světlo opak bezpodmínečné (chce se mi říci až tupé) poslušnosti - ochota riskovat a konat to, co považuji za správné. Můžete zachraňovat životy, přestože zrovna stojíte na špatné straně.

marcela3562
26.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha...

leny.wood
13.03.2020 4 z 5

Co víc se dá napsat k příběhu z jednoho z nejhorších obdobích lidské historie? Prostě si knížku přečtěte, stojí za to!

Bibi23
11.03.2020 5 z 5

Naprosto krásný příběh. Velmi dobré bylo prolínání osudů jednotlivých postav. Nádherný závěr, který ve mě navzdory smutnému ději vyvolal pocit pozitivní síly života.

harena
29.02.2020 4 z 5

II. světová válka a příběhy tří různých lidí, které ta válka semele, a kteří se ke konci spolu setkají. Tentokrát to není o hrůzách na bitevním poli, ale o dětech, které byly vyrvány z neárijských rodin a byly předběžně určeny k adopci k pravým Němcům.
První polovina knihy se velmi dobře četla, nemohla jsem se odtrhnout, druhá polovina mi připadala přeci jen už moc naivní a konec byl takový, jaký se dal předpokládat.

iška
26.02.2020 4 z 5

Velice čtivě napsaný silný příběh. A i přesto, že tu byly momenty s trochou naivity - myslím, že ve skutečnosti by ne vše procházelo jako v románu - mohu jen doporučit.

evask
21.02.2020 4 z 5

Nejdřív jsem z knížky byla nadšená, pak se to nadšení začalo vytrácet, protože z něj začala vylézat naivita, víc a víc. Jen jsem byla zvědavá, když už se všichni tři hrdinové sešli, a děj se vyvíjel dosti nevěrohodně, jak to autorka ukončí. A přišel románový konec, včetně dítěte a majetku. Ale čte se to opravdu dobře, hned od začátku má knížka spád. Hodně zvláštní, pro mě až rušivé, německý důstojník nemá německé jméno Wilhelm, ale Willem. Jeho berlínská teta se jmenuje Mary Anne, snad byla původem Australanka, jako autorka knihy. Takže by stačily hvězdičky tři.

Aseverova
06.02.2020 5 z 5

Nádherná knížka, určitě doporučuji přečíst....

Olous1
05.02.2020 5 z 5

Překrásná kniha,velmi pěkně napsané i ta slzička byla.Na tuto knihu rozhodně nezapomenu.

xena2711
31.01.2020 5 z 5

Kniha, na kterou se nezapomíná. Z válečného období jsem přečetla již spoustu knih, ale tato a ještě Slavík jsou nezapomenutelné...

KnihomolkaOli
31.01.2020 5 z 5

Knih z válečného prostředí jsem přečetla hodně, ale tahle mě opravdu zaujala. Nedokážu přesně říct čím, možná stylem psaní - který byl velice čtivý, postavami - které byly sympatické a dokázala jsem s nimi jejich osudy prožívat, zajímavým příběhem a nebo prostě vším dohromady, kdy vám vznikne úžasný celek, který opravdu stojí za přečtení!

SleepyAllDay
27.01.2020 5 z 5

Jsou knihy, které přečtu a za pár měsíců si na ně ani nevzpomenu.
A potom jsou knihy, které i dlouho po přečtení zůstanou v mé mysli a často se k nim v myšlenkách vracím.
Zlomení andělé bude jedna z těch knih.

Úžasná kniha a Willem byl mým andělem č.1

Sobtulda
25.01.2020 5 z 5

Precteno jednim dechem. Doporucuji.

Peggy2711
22.01.2020 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha, která vtáhne do příběhu. Žila jsem s postavami a mlely se ve mně emoce. Líbilo se mi, že zde bylo nahlédnuto i na druhou stranu, do myšlenek vojáků, důstojníků, že i oni měli nějaké životy, touhy, rodiny. Že i mezi nimi byli dobří lidé, i když jich bylo zoufale málo. Také téma poněmčování jsem četla snad prvně, co musely děti prožít je nepředstavitelné.

Ouninka
17.01.2020 5 z 5

Naprosto ,,překrásná,, knížka...pokud lze použít slovo překrásná. Výborně napsané, čtivé....příběh, který musí chytnout každého. Zimnici, kterou jsem měla u čtení ani popisovat nemusím....u těchto knih si vždy uvědomím jak se v této době máme báječně. Toto je skvostný kousek v mojí knihovně....

DJANKA
12.01.2020 5 z 5

Neskutečný příběh. Myslím, že nic tak silného jsem ještě nečetla. Dávám pět hvězdiček, ale kdybych mohla, dám jich mnohem víc.

janik6969
10.01.2020 5 z 5

fantastická kniha, přesně taková, kterou bych chtěla o válce a holokaustu číst. To jak spisovatelka popisuje co se v té době dělo... bylo to otřesné, ano, ale o tom jsem tak nějak už věděla... ale to jak někdo, kdo přímo na vlastní kůži nepocítil hrůzy války a pak v "dobré víře" chtěl napravit bezpráví páchané na dětech tím, že je třeba odtrhl od nové, dobře fungující a finančně zajištěné rodiny a vrátil je do bídy a často už "cizí" vlastní rodině... to jsem horko těžko vydýchávala... pokud bych mohla, dala bych této knize tisíc hvězdiček