Děti z Bullerbynu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/big_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.64107
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947


více info...
Nahrávám...

Komentáře (576)

Kniha Děti z Bullerbynu

Racek213
20. dubna

Ach ano, knížka mládí ... nebo Kalle Blomqist zasahuje ... knihy z chladné země, která se před více jak 250 lety rozhodla, že už nebude s nikým válčit a bude si žít po svém. A to se jim dařilo, díky tomu, že byla solná i sebevědomá.. Co však z ní bude dál, nevím. Nějak se to tam bourá. Ničí je ta jejich slušnost a korektnost, řekli byste to?
Měl jsem možnost prožít v této zemi několikrát své prázdniny, jako dospělý jsem ji procestoval a ano, ona ta Astrid si nemusela vymýšlet. Bože bože, proč to tak nemůže být všude...

Orvi
20. dubna

Je mi jasné, kterou knihu budu vedle mumínků číst dětem. Jen mě štvali krkolomné vlastní názvy. Asi ty postavy všechny přejmenuji... A hlavně statky!


Čtenářka73
19. dubna

Jasná volba pro téma Kniha mého dětství. Šetřila jsem si ji a četla po kouskách a užila jsem si to stejně jako už snad třicetkrát před tím. Kéž by každé dítě mělo tak idylické dětství!

Eistee
13. dubna

Povinná školní četba, která ve mně vyvolávala zvědavost, jak může chutnat to slavné jalovcové pivo.

Iva2911
05. dubna

Toto byla v dětství má velmi oblíbená kniha. Mnohokrát přečtená, prolistovaná a prohlédnutá...

Eva193
04. dubna

Moje nejoblíbenější dětská kniha, dostala jsem ji v sedmi letech a stále se k ní vracela až tak do patnácti :-).

Lucissia
01. dubna

Jako malá jsem ji četla mockrát. Teď jsem si ji osvěžila při předčítání. I když by ji asi mé děti neohodnotily pěti hvězdami, přece jen už je doba někde jinde, já prostě jinak než pět hvězd všem dětem z Bullerbynu dát nemůžu. :-)

petrarka72
29. března

Věřte nevěřte - já si Děti z Bullerbynu přečetla až teď. Pamatuji si, jak mě kdysi odradila Lisa, její panenky a předčasné mateřské pudy (to je nadsázka, aby bylo jasno). Prostě v období, kdy o moji pozornost soutěžily Poklad na ostrově, Huckelberry Finn na Mississippi, foglarovky a Tři mušketýři, neměly švédské děti šanci. A ještě s těmi trapně sladkými ilustracemi... :-) Nicméně teď jsem si fakt užila třeba "ošetřovatelskou" kapitolu před závěrem - naznačuje, kam mohla Astrid Lingren se svým smyslem pro ironií ve zdánlivě idylickém příběhu dojít.

1 ...