Děti z Bullerbynu

kniha od:

Děti z Bullerbynu https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 4.6 4454
Koupit Koupit eknihu Bazar

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947


více info...

Komentáře (620)

Komentáře 620 Recenze 4

Ayla767
Ayla767
11.09.2023 5 z 5

Opět jedna z nejoblíbenějších knížek z mého dětství. Dostala jsem ji pod vánoční stromeček :-) . Tyto a jiné příběhy mi připomínají naše vlastní malá dobrodružství ( Gabra a Málinka, Pohádky kocoura Moura ) .

elenai
elenai
03.09.2023 5 z 5

Milovaná knížka z dětství. Jak strašně jsem chtěla být v Bullerbynu a být součástí dobrodružství se všemi šesti dětmi. A i teď, ve svém věku, s nimi zase a znovu prožívám ty jejich prosté, ale intenzivní radosti. Ale vždycky mi bylo trochu líto Britty, přišla mi taková trošku odstrčenější od děvčat, přitom byla rozumově úplně někde jinde. Prokazovala i jistou moudrost na rozdíl od ostatních. To kluci spolu tvoří bezva trio. 95%,


Pebra
Pebra
26.08.2023 5 z 5

Všem těm dětem jsem záviděla báječnou pohodu, která z knihy čiší. Ale nikdy jsem nepochopila tu fintu s vypínačem na zdi! :)

marierachel
marierachel
23.08.2023 5 z 5

Jedna z nejmilejších knih mého dětství. Hřeje mě u srdce, že si ji zamilovaly i moje děti. Dcera i syn, každý si v ní našel to svoje. U většiny dětských knih to mají tak, že k ní více tíhne jeden z nich, ale tuto milují oba stejně. Děti z Bullerbynu čteme při každé dětské nemoci. Je to poetická a veselá knížka s milou atmosférou. Vytváří pocit blízkosti.

Sarah01
Sarah01
22.07.2023 5 z 5

Moje nejvíc oblíbená dětská knížka, přečteno bezpočtu krát, snad i víckrát než Vítek od pana Říhy. :-)

Vendula897
Vendula897
28.06.2023 5 z 5

Kouzlu této knihy jsem propadla někdy ve třetí třídě a láska z toho byla na celý život. Nejenže provázela dětstvím mě, moji kluci u ní usínali až do věku, kdy už dávno uměli číst ,ale jakákoli nemoc u nás začínala větou..."budeš mi číst o beranovi?"...
Hodně mě mrzí, že vnučka poslední dobou knihy vyměnila za nový mobil a už po knize takřka nesáhne... virtuální svět však nabízí vše bez čekání, ale to, že okrádá o fantazii, to už je kapitola jiná...

EmillyT
EmillyT
11.06.2023 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih z dětství. Vrátila jsem se k ní v rámci čtenářské výzvy a moc mě to potěšilo. Tenhle příběh je klasika, jen se trochu obávám, že dnešní děti už ho moc neocení.

Rup
Rup
08.06.2023 4 z 5

Takové roztomilé povídání spíše pro předškoláky, leč kdo na tom nevyrostl, tomu to nic neřekne. Pro cílovou skupinu doporučuji.

Drakobrouk
Drakobrouk
03.06.2023 5 z 5

Je to o dětech, které žijí na samotě v lese, asi hodinu cesty pěšky od vesnice. Líbí se mi na tom, že tam není žádný celkový příběh, ale je to o tom, co postupně zažívají. Nejvíc se mi líbilo, když šli lovit raky a museli si na noc postavit domečky a kluci dělali rámus, aby to vypadalo, jako že tam je vlkodlak.
Zažívat věci jako oni bych nechtěl, protože chodit do školi a ze školi každý den 2 hodiny by byla otrava. Moje 20 minutová cesta do neškoli autobusem bez kamarádů mi stačí :).

Forestwalker
Forestwalker
30.05.2023 5 z 5

Přečtení knihy jsem velice dlouho odkládal a dostal jsem se k ní teprve teď, kdy ji v rámci rodiny musíme posunout zase o dům dál. V době mého dětství to byla kultovka, kterou kromě mne četl každý a o které se neustále mluvilo ve škole. A musím uznat, že ta knížka je výborná, příjemná a že chápu, proč se dětem líbí. Ohlédnu-li se zpátky, vlastně jsme v té době měli hodně podobné dětství jako hrdinové knížky, snad byla trochu jiná forma, ale obsah ne. A tak chápu, že se v ní tehdy leckdo dokázal najít.

Smolař
Smolař
08.05.2023 5 z 5

Kvalitní literatura pro děti. Zejména pro ty menší. Už se těšim, až moje prťata povyrostou do věku, kdy budeme spolu číst.

jarmila4728
jarmila4728
26.04.2023 5 z 5

Tohle je knížka, u které jsme se bavili a smáli všichni a to dlouho a nahlas!

Lasse, Bosse, Lisa, Anna, Britta a Olle jsou nezapomenutelná šestka a myslím, že se mi po nich bude stýskat. Vzpomínám si na čtení knihy ještě ze školní lavice, ale teprve se svými dětmi jsem si ji přečetla celou.

Na děti má kniha rozhodně pozitivní vliv. Nejen že se smějí a čtení si užívají, ale také se učí a inspirují. Venku si pak hrají jako děti z Bullerbynu, vymýšlejí si vlastní dobrodružství a zabaví se s málem. V dnešní době, kdy děti často sedí u počítače, telefonu či tabletu jsou takové knihy více než potřeba, protože jim připomínají, že život a to opravdové dobrodružství nezažijí zavření doma u televize, ale tam venku... v lese a na louce, na zahradě, u rybníka nebo potoka...

Opravdu doporučuji! Je to jedna z nejlepších dětských knih, co jsem s dětmi doposud četla.

darbujan8924
darbujan8924
18.04.2023 5 z 5

Jak stárnu :), tak se rád vracím ke knížkám svého dětství.
Jsou určité knihy, které nikdy neomrzí a to je právě případ této knížky.

LubosHacala
LubosHacala
05.04.2023 5 z 5

Moje nejoblíbenější dětská kniha :)

RanMori
RanMori
22.03.2023 5 z 5

Přečteno asi 10x a nejméně ještě 10x přečteno bude :)

Atlantis
Atlantis
15.03.2023 3 z 5

Kdysi dávno jsem dal z nostalgie plný počet. Teď jsem ale Děti z Bullerbynu četl znovu se svojí dcerou a víte co? Ono to zase až tak úžasné není. Bezpochyby nejlepší je třetí část, která předpokládám vyšla až s nějakým odstupem. V ní jsou děti vtipné, aktivní, uštěpačné. Prostě zábavné. Ale jinak? Ve většině ostatních příběhů je to vše tak strašně cukrkandlové, až to čtení bolí. A i na dceři bylo vidět, že nadšením do stropu neskáče. Takže je mi líto, paní nostalgie, ale tady půjdu s hodnocením dolů.

Iwíček
Iwíček
04.03.2023 5 z 5

Dnes jsem dočetla tuto krásnou dětskou knihu, kterou jsem již četla před léty a teď jsem se ráda do svých dětských let vrátila. Četba knihy mě moc bavila. Nadchl mě jednoduchý jazyk, který byl použit. Pro děti je to rozhodně přívětivé čtení. Jen si pamatuji z dětství, že mi dělalo problém čtení cizích názvů, ale i s tím se dá pracovat. Musím konstatovat, že toto dílo je rozhodně povedené. Zamilujete si i kouzelné ilustrace známé české malířky a ilustrátorky Heleny Zmatlíkové.

mcabr
mcabr
27.02.2023 5 z 5

Úžasná, skvělá, dá se číst pořád a nikdy neomrzí.

Finskej
Finskej
20.01.2023 5 z 5

Nesmrtelná klasika dětské literatury, která se dá číst pořád dokola a to i ve chvíli, kdy jsou dítěti už desítky let (jak sám na sobě zjišťuji). Zdaleka ne každý už ví – a je užitečné to vědět – že Děti z Bullerbynu naprosto okouzlujícím způsobem načetla Libuše Šafránková: https://bit.ly/3kxNIBO

michaela.22
michaela.22
09.01.2023 5 z 5

Knihu jsem jako dítě milovala a občas po ní sáhnu i v dospělosti. Je skvělá a člověka dokáže vtáhnout do jeho dětství. Doporučuji.

sabina5156
sabina5156
20.12.2022 5 z 5

Knihu jsem milovala hlavně kvůli paní Zmatlíkové. Že bych si příliš pamatovala příběhy a jednotlivá dobrodružství, to bych neřekla. Ke knize se sama za sebe jistě už nevrátím. Jednou snad za někoho menšího, než jsem já.

Bea506
Bea506
05.12.2022 5 z 5

Je to oblíbená kniha mého dětství. Teď jsem ji četla znovu a vlastně musím napsat, že je pořád stejně dobrá. Chtěla bych někdy žít chvíli s Annou, Brittou a ostatními, starat se o zvířata na farmě, brodit se do školy sněhem a zažívat všechna ta obyčejná-neobyčejná dobrodružství. Škoda, že už nejsem malá...

RMarkéta
RMarkéta
30.11.2022 5 z 5

Tak takovou knihu už dnešní děti asi těžko poberou. Nikdo tu nehoní draky, nelítá na koštěti a načaruje. Nepoužívá se tu facebook, internet a ani mobilní telefon. Balzám pro duši v dnešní bláznivé době. Příběh je napsán poměrně jednoduchou formou. Vypráví ho sedmiletá dívenka, která se svými kamarády z malé vesničky prožívá nejrůznější dobrodružství, všichni si to užívají a já samozřejmě s nimi. Ilustrace paní Zmatlíkové jsou kouzelné a lehce zapomatovatelné,

Lipshine
Lipshine
06.11.2022 5 z 5

Kniha mého dětství. Jak hlídali malou Kerstin a jak šli s Annou nakupovat naprosto nejlepší. :D

Vikuška185
Vikuška185
16.09.2022 5 z 5

Krásná kniha, kterou jsem znala jen jako název a až se svými syny (5 a 8 let) jsem jí četla poprvé. Všechny příběhy byly poutavě napsané, vtáhly do děje a i když takové dětství dnešní děti nemají tak dětské radosti a starosti jsou pořád stejné a tak je kniha vlastně stále aktuální. Mám moc ráda knihy paní Lindgrenové, tato je spolu s knihou Emilovy skopičiny jedna z našich nejoblíbenějších.

Leona333
Leona333
15.09.2022 5 z 5

Tak jsem zase dělala pro jednou v knihovně pořádek a nečekaně se mi do rukou dostala kniha, co kniha?! Jednalo se totiž, o nejlepší severský, dětský "thriller" všech dob. ; ) Rázem se mi před očima vynořila celá, severská parta dětí z Bullerbynu. Lasse, Bosse, Lisa a jejich kamarádi Olle, Britta a Anna.
Znovu se mi lehce zrychlil tep, když jsem si vzpomněla na příhodu, kdy Lasse lovil zubry..., nebo když se Ollovi viklal zub. No a do Třešňové společnosti, se už taky zřejmě nedostanu - mě nepozvou, neb ta je určená hlavně dětem. Nám dospělým, zůstanou na tuhle úžasnou knížku, plnou dobrodružství, jen ty nejkrásnější vzpomínky...

jan.para
jan.para
14.09.2022 5 z 5

Milé čtení určené pro mladší čtenáře. Moc dobře si vzpomínám, když jsme knihu četli ve 3. třídě.

Parwana
Parwana
11.09.2022 5 z 5

Kultovní dětská kniha, u níž si sice nepamatuju, zda jsem ji v dětství četla, ale Astrid Lindgrenová je moje oblíbená autorka dětských knížek, páč jsem vyrůstala na detektivovi Kalle Blonckwistovi. Děti z Bullerbynu jsem si přečetla až teď, takové milé švédské pohlazení po duši a výlet do nezkaženého dětského světa,

dájavídek
dájavídek
30.08.2022 5 z 5

Kniha kterou jsme četli i ve škole :D. Hodně doporučuji.

Belanna
Belanna
28.08.2022 5 z 5

Každodenní příběhy šesti dětí doprovázené kouzelnými ilustracemi paní Zmatlíkové.
Jako děcko jsem ji mnohokrát četla.

Hakate
Hakate
28.08.2022 5 z 5

Ani si nevzpomenu, kolikrát jsem knihu četla. Další ze skvělých knih, které mě provázely v dětských létech.

janina74
janina74
26.08.2022 5 z 5

Stará dobrá klasika pro děti

evonra
evonra
25.08.2022 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství, snad ani nespočítám, kolikrát jsem ji přečetla.
Tentokrát jsem ji četla s odstupem času se svým synem a velmi těžko říct, kdo z nás dvou byl více nadšený :-) .

vlčice68
vlčice68
20.08.2022 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha z dětství.

Kekik
Kekik
21.07.2022 5 z 5

Návrat do školních lavic. Několik hodin nostalgie, vzpomínání, úsměvů, čisté radosti ze čtení. Vzpomínky, vzpomínky a ještě jednou vzpomínky... To jsou Děti z Bullerbynu.
Tuto dětskou knihu, kterou jsme četli na základní škole, a kterou jsem měla moc ráda, jsem si chtěla přečíst již několik let. Bohužel z toho nakonec vždy sešlo. Letos se poprvé účastním Čtenářské výzvy na Databázi knih, a hned první téma jsem využila k tomu, abych si konečně přečetla srdcovku. A jsem za to tak ráda. Vzpomínky se na mě vyvalily okamžitě. Příběh Lisy, Bosse, Lasse, Anny, Britty a Olleho jsem přečetla během pár hodin, až mě mrzí, že je to už za mnou. Potěšilo mě, kolik si toho z knihy pamatuji.
Rozhodně to není příběh jen pro děti. Já si čtení náramně užila. Tolikrát jsem se rozesmála. Nádhera. Děti z Bullerbynu jsou mojí srdeční záležitostí a už to tak zůstane. Nejmilejší kniha️.
Doporučuji.
Čtenářská výzva 2022: Téma: Kniha (od autora) mého dětství.

mončičák42
mončičák42
21.07.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala za prospěch ve škole a pamatuji si, jak moc mě bavilo ji číst. Díky čtenářské výzvě se mi dostala znovu do rukou a před spaním jsem ji četla 5-letému synkovi. A bylo to vážně super. Je to veselá kniha o životě dětí na vesnici. Pěkně je představen vztah ke staré generaci, kdy dědeček je "dědečkem" i pro děti, které svého dědečka nemají. Synovi se moc líbila, po dočtení chtěl začít číst hned od začátku. Musím ale říct, že si oblíbí každou knihu, kterou čteme a začínám si myslet, že se mu vlastně líbí ten každodenní rituál.

Martina291086
Martina291086
20.07.2022 3 z 5

Klasická dětská četba. Co víc si přát? Příběh "donutí" fantazii pracovat na plné obrátky a to je prostě dobře.

Čmeláček
Čmeláček
14.07.2022 5 z 5

Děti z Bullerbynu jsou jedna z nejlepších knih pro děti. A prázdniny ve Švédsku bych si klidně dal líbit :))).

marie3541
marie3541
07.07.2022 4 z 5

Tuto knížku jsem v dětství milovala . Četla jsem ji několikrát a vždycky jsem se na dobrodružství a příběhy této party dětį těšila. Teď tuto knihu četla současné i má dcera. Jsem ráda , že díky čtenářské výzvě jsem si mohla tuto knihu znovu přečíst a vrátit se tak do dětských let. A občas nějaké příběhy probrat i s dcerou.

lenkaBajza
lenkaBajza
06.07.2022 4 z 5

Má povinná četba na prvním stupni, pořád stejně krásná, pořád krásné ilustrace:))
Ale až nyní dokáži patřičně ocenit obsah: nenásilně popsán život na venkově, přátelské vztahy mezi všemi obyvateli Bullerbynu, formou příběhu jsou dětem popsány i mnohé svátky. Skvělé!
Trochu mě překvapuje rozdělení chlapeckého a dívčího světa, vše završeno situací, kdy chlapci jdou lovit zubry - jsou přece kluci! "ženský" mají zůstat doma a zametat. A když se jednomu z chlapců na lov nechtělo: "Tak bys mohl zůstat doma v jeskyni a bít ženy a děti, hlavně abys měl něco na práci". Wtf??