Děti z Bullerbynu přehled

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64445/bmid_deti-z-bullerbynu-K7I-64445.jpg 5 4646 4646

Kniha vypráví o šesti dětech a jejich zážitcích v malé vesničce Bullerbynu. Sestry Anna a Britta, Olle, sourozenci Lisa, Bosse a Lasse společně chodí do školy do vzdálené vesnice, hrají si spolu na Indiány, tráví spolu Vánoce, chodí spolu bruslit. Prožívají společně různá dobrodružství jako například uvíznutí ve sněhové bouři cestou ze školy, hledání ztraceného pokladu, koupání na ostrově, hledání hastrmana u mlýna. Chodí často navštěvovat dědečka Anny a Britty, kterého i ostatní děti považují za dědečka vlastního.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn , 1947

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Děti z Bullerbynu. Přihlašte se a napište ho.

MatBla
předevčírem 5 z 5

Klasika, která nikdy nezklame.

surfrider_
16.07.2024 4 z 5

povedená knížka o partičce dětí z venkova očima malé Lisy - 6 letou dceru bavila a v pruběhu čtení se rozpomínala na detaily zfilmované verze... (dnešní děti ze švédských předměstí si hrají bohužel už poněkud jinak)

Spiderman
11.06.2024 5 z 5

"Já si myslím, že to práskne každou chvíli." "Kousek falmucké uzenky, té nejlepší", "Ty perle tu nechal ten, co tu žil před mnoha lety." "Mandlička je na dva kusy, Oskar Agdu dostat musí." "Jmenuji si Lisa a je mi 7 let."...tak tyhle hlášky u nás v rodině natolik zlidověly, že je pořád používáme. :-D

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Děti z Bullerbynu (2002)