Astrid Lindgren

švédská, 1907 - 2002, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Třikrát detektiv Kalle

Třikrát detektiv Kalle - Astrid Lindgren

Detektiv Kalle se vrací! A s ním ke všemu odhodlané a vždy ve střehu Bílé růže – Eva-Lotta a Anders. Velký pátrač s kamarády hodlá vyřešit tři zapeklité případy: loupež, ... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (24)

Astrid Lindgren

Přidat komentář
panda284
17. dubna

Knížky které napsala se mi líbí nejvíc se mi líbí kniha Ronja a pak děti z Bullerbynu ,je pro mě velkým vzorem;-)

Kika28
03.12.2018

Tuhle autorku zbožňuju patří k mým nejoblíbenějším. Miluju její krásné knížky.

e.s.e.t.
15.03.2018

Je až neuvěřitelné kolik různých osudů, příběhů a nových světů byla schopná vytvořit jedna jediná žena. Jako malá jsem milovala Karkulína ze střechy, kterého mi četl můj bratr, stejně tak i Děti z Bullerbynu, které jsem vyžadovala předčítat od svého táty - který z nich má (alespoň to bude do krve tvrdit) trauma do teď. Sama jsem se pak seznámila s Pipi, kterou miluje i moje pětiletá neteř a také s bojovnou Ronjou, která mě uchvátila svojí odvahou. Bratři Lví srdce jsou jedna z mých nejzamilovanějších knížek, které si podle mě opravdu musí přečíst každý. Myslím že děti nemůžou "sáhnout" vedle při výběru jakékoliv její knihy, a že tato vlastnost jim zůstane ještě spoustu dalších generací. Už se těším, až si všechna zmíněná dobrodružství zopakuji až je budu číst svým dětem.

Briv
06.02.2018

Je zajímavé že... všechny své knihy napsala těsnopisem, jako jedna z prvních dívek si ve škole nechala ostříhat vlasy na krátko, a že v roce 1940 pracovala Astrid pro tajné služby v oddělení cenzury dopisů (pročítala dopisy konspirantů).

Chmur
26.02.2017

Pokud je to, co jsem se o Astrid Lindgrenové pravda, tak to byla žena s dost těžkým životem. Její knihy jsou ale dětsky krásné a milé. Jednoduché příběhy, které ale mají svoje jedinečné kouzlo. Je to oblíbená spisovatelka mé dcery a i já, když jí čtu Lottu z Rošťácké ulice nebo Ronju, tak se musím chvílemi usmívat a chvílemi jsem až dojatý.

fajka
12.02.2017

Dobrá spisovatelka, její knížky co napsala jsou úplně dokonalé pro děti i pro mě, já jsem sice žádné knížky od ní nečetla, ale jak sem byla menší tak nám je četla sestra například pipi dlouhou punčochu nebo vánoční příběhy a hodně dalších. Moc Astrid Lindgrenovou obdivuji, mám doma od ní několik knížek. Kdybych byla velká a byla spisovatelkou, tak bych nikdy nedokázala tak dobře psát knížky. Knihy jsou nádherné!

kikoriky
12.12.2016

Astrit Lingrenová je moje nejoblíbenějši sposovatelka.Napsala spoustu knih.Je opravdu výborná.

Madlenka_Knihy
16.08.2016

Astrid Lindgrenová patří k mým oblíbeným spisovatelkám. Obdivuji jak čtivě a zajímavě dokáže vyjádřit i tu nejobyčejnější věc. Přečetla jsem její snad všechny knížky. Nejvíce mne zaujala Madynka a Madynka zachránkyně. Trochu mi ta kniha připomněla knihu Gabra a Málinka od Amálie Kutinové. Dále mezi autorčina nejpovedenější díla patří Děti z Bullerbynu a Ronja dcera loupežníka. Lindgrenová nepíše jen ty nejveselejší příběhy, ale i ty méně veselé, např. Bratři lví srdce či Rasmus tulákem.