koupit knihy

Astrid Lindgren

švédská, 1907 - 2002

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 51 knih

Komentáře (27)

Elsa527
19. března

dobrá spisovatelka

Majinka010406
11. března

Moje nejoblíbenější spisovatelka z mého dětství. Její knihy jsou skvělé. Jako malá jsem její knihy milovala a miluji dodnes.

kakalo
16.11.2020

Podle mě je Astrid Lindgren jedna z nejlepších autorek pro děti!
Její knížky jsou skvělé!

panda284
17.04.2019

Knížky které napsala se mi líbí nejvíc se mi líbí kniha Ronja a pak děti z Bullerbynu ,je pro mě velkým vzorem;-)

Kika28
03.12.2018

Tuhle autorku zbožňuju patří k mým nejoblíbenějším. Miluju její krásné knížky.

e.s.e.t.
15.03.2018

Je až neuvěřitelné kolik různých osudů, příběhů a nových světů byla schopná vytvořit jedna jediná žena. Jako malá jsem milovala Karkulína ze střechy, kterého mi četl můj bratr, stejně tak i Děti z Bullerbynu, které jsem vyžadovala předčítat od svého táty - který z nich má (alespoň to bude do krve tvrdit) trauma do teď. Sama jsem se pak seznámila s Pipi, kterou miluje i moje pětiletá neteř a také s bojovnou Ronjou, která mě uchvátila svojí odvahou. Bratři Lví srdce jsou jedna z mých nejzamilovanějších knížek, které si podle mě opravdu musí přečíst každý. Myslím že děti nemůžou "sáhnout" vedle při výběru jakékoliv její knihy, a že tato vlastnost jim zůstane ještě spoustu dalších generací. Už se těším, až si všechna zmíněná dobrodružství zopakuji až je budu číst svým dětem.

Briv
06.02.2018

Je zajímavé že... všechny své knihy napsala těsnopisem, jako jedna z prvních dívek si ve škole nechala ostříhat vlasy na krátko, a že v roce 1940 pracovala Astrid pro tajné služby v oddělení cenzury dopisů (pročítala dopisy konspirantů).

Chmur
26.02.2017

Pokud je to, co jsem se o Astrid Lindgrenové pravda, tak to byla žena s dost těžkým životem. Její knihy jsou ale dětsky krásné a milé. Jednoduché příběhy, které ale mají svoje jedinečné kouzlo. Je to oblíbená spisovatelka mé dcery a i já, když jí čtu Lottu z Rošťácké ulice nebo Ronju, tak se musím chvílemi usmívat a chvílemi jsem až dojatý.

1