MatBla MatBla komentáře u knih

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Jsem spokojená. Oproti jiným severským autorům, např. Kepler, Nesbo, byla tohle klidnější, pohodovější detektivka.
Bavila mě od začátku, četla se moc dobře. Vraha jsem neodhadla.
Jsem zvědavá na další díly, jak se bude vyvíjet vztah Eriky a Patrika. A taky jak to dopadne s Annou a Lucasem.
Erice bych moc přála, ať jí dům po rodičích zůstane.

23.04.2024 5 z 5

Můj rok 1973 Můj rok 1973 Martin Ježek

Ano Popelka se zrodila v mém roce narození. Zatím jsem jen prolistovala, a moc se mi líbí.
Co mi malinko kazí dojem je to, že se kniha věnuje roku Buvola (únor 1973- leden 1974), a já jsem Krysa (leden 1973). Ale to nevadí, jsem 73? Jsem! Takže kniha je i pro mě:)

16.04.2024 5 z 5

Krysař Krysař Marina Ivanovna Cvetajeva

Bohužel jsem toto dílo nepochopila. Krysařův příběh v tom byl, ale to je pro mně tak všechno.
Miluji poezii, ráda čtu básně Villona, Seiferta, Puškina, Wolkera, Nerudy a dalších.
Tahle poezie mi přišla uštěkaná, tvrdá, vůbec nelahodila mým očím, ani uším...

16.04.2024 1 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Trošku pomalý rozjezd, ale když se to rozjelo, tak to byla jízda. A ten konec nádhera

04.03.2024 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Skvělé, do půlky jsem čekala, co bude a od půlky naprosto strhující. I když se nepotápím, v létě budu mít u moře trochu problém:)

25.02.2024 5 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Skvělé, Deaver opět nezklamal. Sérii s Rhymem a Sachsovou mám prostě ráda.

17.02.2024 5 z 5

Sedm kůzlátek Sedm kůzlátek Věra Provazníková

Moje děti ji milovaly. Už jsou odrostlé, ale já veršované pohádky miluju dodnes.
Tahle je opravdu povedená, krásně se četla. Dost jsem se vyřádila v měnění hlasu.

16.02.2024 5 z 5

Bouře Bouře Lincoln Child

Tak začátek napínavý, pak se mi to chvilku táhlo, a od půlky kniha začala gradovat až do napínavého finále.
Dočetla jsem večer a ráno jsem se z Norou a ostatními vzbudila.
Určitě budu číst další díly.

09.02.2024 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

V dětství jsem ji milovala, četla jsem ji několikrát. Dokonce jsem ji nahlas předčítala mladšímu bráchovi.

24.01.2024 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásné. Hodně jsem se dozvěděla o životě Gejš. Překvapilo mně, jaké je to náročné povolání, vlastně spíš poslání.

24.01.2024 5 z 5

Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Od mamuta k modelce - Třicet kilo radostí a starostí Barbora Walterová Benešová

Mně se knížka líbila, chvílemi jsem se i zasmála nahlas.

19.01.2024 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Nádhera, já tyhle romanťárny fakt miluju.

11.01.2024 5 z 5

Temnota Temnota Klára Janečková

Mně se to líbilo. Bylo to čtivé, konec jsem sice tak nějak předpověděla, ale nevadilo mi to. Moje druhá Janečková, určitě zkusím další.

11.01.2024 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Opět příjemně strávený čas.
Celá tahle série mě opravdu nadchla.
Jdu na další díl.

06.01.2024 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Moc pěkné, knížky Julie Caplinové se čtou jedním dechem.
Jsou takové svěží, mají šmrnc, a ty popisy dortíků a okolí měst, kde se příběh odehrává...hned bych se tam rozjela.

03.01.2024 5 z 5

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Takže první 3 díly úžasné. Mapa dní byla docela nudná, Ptačí sněm už byl lepší a Zkáza ďáblova akru byla opět úžasná.
Jedna akce za druhou a konec jak má být.

02.01.2024 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Ale jo, pěkná pohádka.

19.12.2023 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak tohle byla síla... děsivé, mrazivé, uvěřitelné.
Opravdu nemám slov.

15.12.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná knížka s velmi překvapivým koncem.

04.12.2023 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Kniha se četla dobře, styl mi sedl, ale ptám se, jak to otčímovi mohlo všechno takhle procházet?
Ano, já vím, že tohle se bohužel děje, ale když se člověk ponoří do příběhu, tak se to celé tak nějak zhmotní a vyzní to strašně hrozivě.
Já jsem v jádru kliďas, ale tady bych se s chutí přemohla a nakopala otčímovi...však víte co.

23.11.2023 4 z 5