Plachetnice na vinětách

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Marie, rozvedená sedmačtyřicetiletá docentka literatury, se přes léto ocitá v poloprázdném bytě své sestry v Českém Krumlově. Dojíždí odtud na venkov za těžce nemocnými rodiči a ve volných chvílích brouzdá mezi davy turistů krumlovskými uličkami. Seznámí se přitom s mladičkým knihkupcem Filipem. Jejich začínající románek dýchá atmosférou horkého července a četnými literárními konotacemi. Marie však chce především urovnat vztahy se svou sestrou a postarat se o rodiče – dominantního otce a mírnou, obětavou matku. A vyrovnat se se svou osamělostí. Tu vnímá jako uvíznutí v čase, kdy na ni z minulosti doléhají vzpomínky – a z druhé strany vyhlídky na stáří. V rodinné tradici silných mužských vzorů Marie přemítá o tom, co bylo, a současně se ptá, jak žít dál a co si počít se „shakespearovskou láskou“…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428846/plachetnice-na-vinetach-EWo-428846.jpg 3.7484
Romány, Literatura česká
Vydáno, Host

Kniha Plachetnice na vinětách

vivalamuff

Příběh byl zajímavý až od prostředka. Uvítala bych nějaké další vysvětlení ohledně Mariina tatínka, ta jeho dějová linka mě zaujala, třeba tam bylo nějaké hluboké tajemství... pořád jsem v tomto směru čekala nějaké rozuzlení, ale marně. Také vztah Marie se sestrou Veronikou mohl být nějak více vysvětlen. Podle mě byla Veronika jenom závistivá a zapšklá..., ale skutečně v tom byla jenom ta naštvanost na to, že se prý sama starala o rodiče a nikdo jí nepomáhá??? Je to klidně možné, ale pro mě bylo v knize mnoho nezodpovězených otazníků.

EvikU.

Kniha mi přišla zajímavá. Rozhodně se mi četla rychle. Je fakt, že na zadek jsem si z ní nesedla. Je to první kniha od autora, tak už se těším na další knihy, které mají ještě lepší hodnocení, než má tato.

A bylo mi z ní místy smutno. Tak jak to v životě bývá. Kniha je uvěřitelná a ze současnosti. Jako oddychovku proč ne.

Mišák240

Bylo to moc hezké a odpočinkové čtení ze života. Příběh Marie se mi moc líbil.

Sirkajirka

Autora čtu rád. Četl jsem od něho několik knih. Nicméně, tato mne trochu zklamala. Není vysloveně špatná,ale děj běží tak nějak setrvačností.Čekal jsem trochu víc.

tezzpoletsar

čtivá, oddechovka.. ale nějak jsem čekala něco víc.

Maryl

Zřejmě jsem se během čtení dostal do smyčky, kdy se opakovalo stále to samé. Jazyk čtivý, ale přiznávám, že jsem čekal zápletku dřív než od strany 216...

fanous21

Vypravěčsky zdařilé, ale příběh se line tak nějak odnikud do nikam, mnoho epizod nakousnutých a nedovyřčených, zcela postrádám nějaké poselství či alespoň hloubku.

Lo3ce

Já jsem si myslela, že červená knihovna je doménou současných českých spisovatelek (jsou samozřejmě výjimky jako Karin Lednická a další). Ale že už i muž? Omlouvám se autorovi, ale knížka mi fakt přišla jako od Jiřinky Hájíčkové. A navíc taková zbytečná. Škoda.