Jiří Hájíček

česká, 1967, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Skica dvou dívek

Skica dvou dívek - Jiří Hájíček

Děj příběhu se odehrává v letech 1910, 1911 a 1918 v Českém Krumlově a Českých Budějovicích a objeví se v něm mj. také Egon Schiele. detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře k autorovi (9)

Jiří Hájíček

Přidat komentář
ivzu77
26. března

18.4.2019 má premiéru divadelní hra Rybí krev, kterou nastudovalo Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích.

lucie.zajickova
11. února

Jak vznikala sbírka Muž na pokraji vzplanutí? Do zákulisí můžete nahlédnout zde: http://kavarna.hostbrno.cz/clanky/jak-se-dela-haiku

ivzu77
30.07.2018

Jirko, díky za všechny Tvé knihy. Celý náš pracovní kolektiv jsme Tvé fanynky.

triatlet
27.08.2017

Poprvé jsem četl knížku od Jiřího Hájíčka někdy kolem roku 2009. Na doporučení jsem si půjčil Selský baroko. Příběh mě nenadchl, styl mi přišel místy povrchní.
Po letech (r. 2014) jsem si půjčil Rybí krev. A byl jsem naprosto nadšený, jak autor dokázal zachytit dobu. Blízké mi bylo i to, že jsem na sklonku 80. let taky studoval v Českých Budějovicích.
O rok později jsem přečetl Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku. A užíval jsem si další mozaiku Hájíčkových příběhů.
Letos jsem nejdřív přečetl Zloděje zelených koní. Kdybych je četl před 15 lety, možná bych nebyl tak nadšený, ale vzhledem k tomu, že jsem se s Hájíčkovým stylem spřátelil, tak jsem si vyhledával kouzelné pasáže uprostřed zmaru hlavní postavy.
Dešťovou hůl jsem přečetl na jeden zátah. Podobně jako Rybí krev je to příběh, který je sice všední, ale zasáhne.
Všechny knihy Jiřího Hájíčka vybízejí k vlastnímu bilancování.
Chci se znovu vrátit k Selskýmu baroku a jsem zvědavý, jak ho budu vnímat s odstupem času.

Lexand
10.08.2017

Autor zraje jak víno, je lepší a lepší. Neopomeňte prosím ani novelku Fotbalové deníky. Vhodné i pro naprosté fotbalové laiky.

Aleh
05.06.2017

Přečetla jsem od J. Hájíčka Rybí krev, Dobrodruzi hlavního proudu,Selský baroko, Dešťová hůl, Zloději zelených koní a povídkovou knihu Dřevěný nůž. Píše o době minulé, ale to je i doba mého dětství, na kterou ráda a často vzpomínám. Jeho sugestivní vyprávění mi umožňuje takové návraty do mých dětských let a jsem za to ráda. Seznámila jsem se s ním až díky DK. Těším se na jeho další knihy.

Dáma s hrnstjm
17.10.2014

Rozhovor s autorem nejen o nové povídkové knize Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku (2014): http://pisecky.denik.cz/kultura_region/jiri-hajicek-i-nespolehlivy-vypravec-ma-sve-kouzlo-20141016-ji9h.html

niknikita
14.03.2014

Když jsem četla Rybí krev, příběh, který je vyprávěný v ženském rodě, musela jsem se přesvědčit, že jej opravdu napsal muž. Řekla bych, že pan Hájíček bude velice dobře znát chování a pocity silné ženské duše, kterou v postavě Hanky zvolil jako hlavní hrdinku své poutavé knihy.
Těším se na další knihy tohoto skvělého autora :-)