janina66 janina66 komentáře u knih

Čas odpouštět Čas odpouštět John Grisham

Mezi 3-4*
Děj začíná dramaticky a je jasné, co se bude dít. Ovšem střed knihy se neskutečně táhne, stále se omílá to samé. Nedokončená kauza. A velmi urychlený konec adopce dítěte.
Díky poslechu audioknihy, skvěle načtené, jsem si poslech užila.

03.05.2024 4 z 5

Kdyby kočky mohly mluvit Kdyby kočky mohly mluvit Michael P. Fertig

Krásné fotky. Některá očka mi připomínají"oči" kocoura v botách ve Shrekovi 2.
Knížka je milá a hlášky legrační.

03.05.2024 3 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

60-70%. Tak mezi 3-4*
Slabší a nezáživný, zdlouhavý začátek. Pak už mě kniha bavila, i když děj a zápletka trochu slabší. A vysvětlení? Kniha je naštěstí velmi čtivá a to je velké plus.

03.05.2024 3 z 5

Černý ostrov Černý ostrov Hergé (p)

Velmi zábavný komiks. Skvělá kresba. Dobrodružství, honičky, prostě odpočinek.

01.05.2024 4 z 5

Jedna k jedný Jedna k jedný Jakub Guman

Obálka nádherná a barevná.
Vnitřní část už jen černobílá, bohužel i obsah. Je to sice pohodový letní komiks na pár minutek. Ale vcelku o ničem.

28.04.2024 2 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Opět originální zápletka. Spousta osob a snad všichni byli podezřelí. A znovu jsem vraha neodhalila.

27.04.2024 5 z 5

Místo činu Místo činu Ed Brubaker

Skvělá komiksová detektivka.
Napínavé s dobrou zápletkou.
Drsní muži, bitky, krásné ženy a jejich dost ošklivé tajemství.
Kdo má rád napínavý komiks, vřele doporučuji.

27.04.2024 4 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Audiokniha-skvěle načtená. A to je vše kladné.
Kniha je taková mexická telenovela.
Láska, hádaní, rozchod a usmíření. Toť vše.

26.04.2024 2 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Převážně určeno dětem. Trochu málo k pobavení, ale zejména k ponaučení, že ne každý starý člověk je duchem starý, ale i zábavný, když se mu naslouchá. Mám své vlastní zkušenosti s babičkou, která mi nejen vyprávěla, ale i zpívala.

25.04.2024 4 z 5

Babičkou proti své vůli Babičkou proti své vůli Eva Dolejšová

Příjemný poslech audioknihy.
Oddychové, jen místy humorné, ale i vážná témata, jako je despotický manipulátor manžel, rozvod, těžké těhotenství atd.
Od knihy jsem čekala více humoru.

24.04.2024 3 z 5

Vražda na ostrově Camino Vražda na ostrově Camino John Grisham

50%
Co to bylo za slátaninu? Začlo to velmi zajímavě, ale pak se děj moc protahoval. Nuda. Kdybych knihu nevyslechla audio, půjčenou v knihovně, čtenou verzi bych odložila.

23.04.2024 2 z 5

Palec a selská pýcha Palec a selská pýcha Jarmila Pospíšilová

Příjemná, česká detektivka. Čtivá, lehce plynoucí děj. Vraha jsem odhadla správně. Taková oddechová četba.

18.04.2024 4 z 5

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Vyslechla jsem audio jako divadelní hru. Díky tomu, že jsem hru viděla v divadle, jsem se dobře orientovala v postavách. Chamtivost po moci-stále aktuální!

17.04.2024 3 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes není moje parketa. Ale nejspíše to bude výběrem povídek. Některé mě bavily a byly velmi zajímavé, ovšem většina z nich dost krkolomných a nezáživných.
Celou audioknihu jsemměla půjčenu z knihovny. Ale celá najednou se nedala poslouchat. Max. 3 povídky.

17.04.2024 3 z 5

Děsivé historky Děsivé historky Michael Dahl

Milý poslech těchto povídek. Sice jsou určeny dětem, ale i mě se líbily. Některé byly opravdu děsivé.

16.04.2024 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Drsný a těžký osud hlavních hrdinů knihy. Asi nejvíce mě zasáhl osud Emilie a její boj o přežití. A pak ty všechny děti?!!
Vyslechla jsem audio, a tak jsem se hned orientovala ve všech postavách. Zase jsem se poučila něco z historie prusů a litevců.

14.04.2024 5 z 5

Zabiják 1 a 2 (první část) Zabiják 1 a 2 (první část) Matz (p)

Skvělá ilustrace s výbornýma hláškama onoho zabijáka. Obě části se mi líbily a další pokračování si určitě nenechám ujít.

12.04.2024 5 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Velmi čtivá romance z mafiánského prostředí. Dvě mafinské rodiny se spojí donucenou svatbou dcery a syna druhé rodiny. Na konci nechybí ani nezbytné napětí.

12.04.2024 4 z 5

Třikrát Hercule Poirot Třikrát Hercule Poirot Agatha Christie

Po jedné povídce, jsem četla něco jiného, poté další povídka atd.
I když, jsem je kdysi už četla, či poslouchala,vždy objevím něco nového.

10.04.2024 5 z 5

Špitál Špitál Josef Veselka

Kratinké povídečky ze života nemocnice. Spíše smutné, jiné poučné. Zamyšlení z doby covidové mě moc nenadchlo.
Josef Veselka, autor je náš špičkový kardiolog.
Výborná četba Vladislava Beneše.

08.04.2024 3 z 5