Sůl moře

Sůl moře obálka knihy
Mé hodnocení:

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, které jste národnosti a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: chtějí přežít. Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž vrhá světlo na jednu z nejhorších – přesto téměř neznámých – válečných tragédií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299441/sul-more-i7c-299441.jpg 4.71770
Literatura světová, Válečné, Historické romány
Vydáno, CooBoo

Salt to the Sea, 2016

Kniha Sůl moře

Ejwa

Přečteno za tři dny :) úžasná knížka. Zařadila bych knížku do povinné četby. A miluju Floriana :D

certik003

O téhle události jsem četla poprvé a jsem ráda, že ji použila zrovna tahle autorka. Je ale velká škoda, že to tak velké katastrofě ví málokdo. Ze začátku jsem lehce tápala v postavách, ale pak už jsem bez dechu sledovala jejich osud se zatajeným dechem, postupné odhalování jejich tajemství a čekala, kterou z nich autorka nechá přežit a která to štěstí mít nebude.
4 1/2

Lemurka

Ze začátku jsem se nemohla zacist, krátké příběhy několika postav mi nesedely, bylo těžké se v nich orientovat. Lodní neštěstí bylo popsáno na posledních pár stránkách, což byla velká škoda. Neboť námět knihy ma velky potenciál, který nebyl dle mého názoru plne využit. Konec se mi zdál rovněž úseknuty. Jsem rada, ze jsem knihu docetla, a dozvěděla se o této tragedii.

maryska09

Kniha je skvěle napsaná, autorčin styl krátkých kapitol je strhující a čte se jedním dechem. Děj je o strašlivé události skoro na sklonku války, je mrazivý a závěr opravdu pekelný. I tak knihu doporučuji, měl by jí přečíst každý.

helena842

Opravdu úžasný příběh, který mi poodhalil okolnosti katastrofy ze sklonku druhé světové války, které jsem neznala. Příběh se mi opravdu líbil.

zirafinec

(+ SPOILER) Krásná kniha, i když se to stejně jako o V šedých tónech nedá úplně říci, protože jejich obsah to prostě nedovolí. Za mě sice horší, než V šedých tónech, ale přesto moc doporučuji. TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!! Za á nechápu, proč jsou jména na začátku kapitol psaná s malým písmenem na začátku. Není to nějaká chyba? Za bé mi Alfredovy nenapsané dopisy přišly naprosto nezajímavé a matoucí. Dokud nenastoupil pořádně na scénu, vůbec jsem je nechápala. A za cé konec. Také vám přijde, že autorku prostě konce psát nebaví a proto je odbyde? Já jsem sice četla pouze Sůl moře a V šedých tónech, ale to jsou její první a třetí kniha. Kdyby to bylo jen v první, ještě bych pochopila, že se psaním nemá zkušenosti a proto udělala tuto chybu, ale takhle? To je prostě neomluvitelné. Vždyť Emilia na záchranném člunu také viděla loď, tak jak to že na ni nenastoupila? Nechápu. Kniha mohla být o těch pár kapitol na vysvětlenou delší. Proto hodnotím čtyřmi hvězdami.

Bibi23

Knihu jsem měla dlouho v knihovně a po jejím přečtení nechápu, že jsem ji tak dlouho odkládala. Vtáhla mě do děje okamžitě a velmi dobře se četla. Perfektní je popis děje z pozice všech postav. Rozhodně doporučuji.

Heyhey

Gradace krátkých kapitol. Jiný pohled na konec války. Obdivuhodně napsáno.