Mlčící fontány přehled

Mlčící fontány
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451964/bmid_mlcici-fontany-kxG-451964.jpg 4 1383 1383

Madrid, píše se rok 1957. Španělsko za diktatury generála Franca skrývá temné tajemství. Do země proudí turisté a zahraniční obchodníci lákáni na slunce a víno. Mezi mini je i osmnáctiletý Daniel Matheson, syn ropného magnáta, který přijede do Madridu se svými rodiči a doufá, že bude moci prostřednictvím čočky fotoaparátu poznat zemi, kde se narodila jeho matka. Fotografování - a osud - mu přivedou do cesty Anu. Překážky, jimž musí její rodina čelit, odhalují přetrvávající hrozby španělské občanské války i mrazivé rozhraní mezi štěstím a strachem. Danielovy fotky vyvolávají nepříjemné otázky. Je zahnaný do kouta složitými rozhodnutími, protože chce chránit ty, které miluje. V příběhu, kde se potkávají životy a láska s osudy, se ukáže neuvěřitelně temná stránka tohoto jinak slunného španělského města.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , CooBoo

The Fountains of Silence , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mlčící fontány. Přihlašte se a napište ho.

Petras_ka
21.07.2024 4 z 5

Rutu Sepetys mám veľmi rada, jej knihy som vždy hltala a hodnotila 5 hviezdičkami. Mlčíci fontány bola posledná, ktorá mi od autorky ostávala neprečítaná. Veľmi som sa na ňu tešila, no zo začiatku som sa nevedela začítať a nezlepšilo sa to ani potom. Príbeh sa mi zdal zdĺhavý a nechytil ma tak ako v iných autorkiných knihách. Zápletka ma až tak nezaujala.
Samozrejme má kniha svoje pozitíva - vykreslenie prostredia, nové poznatky z histórie, sympatické hlavné postavy, téma fotografovania.
Hodnotím 4 hviezdičkami, ale je to také menšie sklamanie pre mňa.

osuška
15.07.2024 1 z 5

Přestože všechny ostatní romány od R. Sepetys se mi moc líbily, tuto knihu jsem bohužel nedočetla.

Danago
10.07.2024 3 z 5

Román je určitě určen pro mladé dospělé , tak jako většina knih autorky. Příběh popisuje období druhé poloviny dvacátého století ve Španělsku , o němž jsem já osobně nic moc nevěděla. A tímto jednoduchým způsobem nás autorka do této velmi těžké doby ve Španělsku zasvětí. No , všude byl těžký život, jen snad v USA to bylo v té době jiné.
Přesto jsem četla od autorky i lepší knihy. Možná je to tím, jak které téma na mě zapůsobí.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Knižní novinky (44. týden)

25.10.2020

Je snadné se nebát, když nemáš co ztratit.

Některá přátelství se rodí ze stejnosti. Jiná z blízkosti. A některá přátelství, často ta nepravděpodobná, se rodí z potřeby přežít.

Dost. To slovo k němu dolehne ještě dřív než rána kamarádovy pěsti. Bodnutí bolesti je obvyklá protilátka, slib naplněný v okamžiku, kdy se druhého zmocní vzpomínky. Vzpomínky jsou jed. Neber si jed.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Mlčící fontány v seznamech

v Právě čtených33x