Mlčící fontány

Madrid, píše se rok 1957. Španělsko za diktatury generála Franca skrývá temné tajemství. Do země proudí turisté a zahraniční obchodníci lákáni na slunce a víno. Mezi mini je i osmnáctiletý Daniel Matheson, syn ropného magnáta, který přijede do Madridu se svými rodiči a doufá, že bude moci prostřednictvím čočky fotoaparátu poznat zemi, kde se narodila jeho matka. Fotografování - a osud - mu přivedou do cesty Anu. Překážky, jimž musí její rodina čelit, odhalují přetrvávající hrozby španělské občanské války i mrazivé rozhraní mezi štěstím a strachem. Danielovy fotky vyvolávají nepříjemné otázky. Je zahnaný do kouta složitými rozhodnutími, protože chce chránit ty, které miluje. V příběhu, kde se potkávají životy a láska s osudy, se ukáže neuvěřitelně temná stránka tohoto jinak slunného španělského města....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451964/big_mlcici-fontany-kxG-451964.jpg 4.5556
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , CooBoo

The Fountains of Silence, 2019

Kniha Mlčící fontány

Amblyopia
předevčírem

Předchozí knihy byly dobré, ale tohle mě zcela minulo. Asi už nemám ten správný věk na YA....

artlucie
27. listopadu

Na knihách Ruty Sepetys je nejlepší to, že vás učí historii, aniž byste si to uvědomovali. Historické romány mě povětšinou k smrti nudí, ale Ruta to píše jinak, mnohem líp. Trochu naivně místy, cílí to přeci na mládež, ale čtivě.

94_Anet
26. listopadu

Velmi povedená kniha, ve které se člověk nenásilně seznámí s historií Španělska a vládou diktátora Franca. Autorka motivuje člověka se o tom dozvědět více. Za mě TOP kniha.

Marika Vanova
20. listopadu

Opět skvělá kniha od skvělé autorky Ruty Sepetys. Cokoliv jsem si od ní přečetla, byla jsem v úžasu, že toho z historie moc nevím. Velmi čtivý příběh. Jednoznačně doporučuji a těším se na další.

Estamos más guapas con la boca cerrada.
Se zavřenou pusou jsme hezčí.

Nestorkea
19. listopadu

Nádherné, hluboké a srdceryvné. Na slaďáky nejsem, ale očividně jednou za čas nějaký neuškodí..

Zuknihomol
09. listopadu

Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Je napínavá, dech beroucí, laskavá, krutá i tajemná. A hlavně je naprosto senzačně napsaná, myslím, že se do ni zamiluje každý milovník historických románů či Ruty Sepetys. Upřímně mě nejvíce zaujal námět, jelikož jsem ještě nečetla žádnou knihu o diktátorském režimu ve Španělsku za doby generalissima Franca. Myslím si, že režim a poválečné období ve Španělsku je zahaleno pod roušky tmy a i díky Ruty Sepetys vychází pravda najevo. Pravda, kterou by miliony čtenářů bez této knihy neznalo, protože by je nenapadlo se pídit. Tímto vzdávám hold a díky autorce za její spisovatelský talent.

smrčci
07. listopadu

Nádherný příběh, který mě chytil za srdce. Dokonale vykreslené prostředí diktátorského řežimu, romantika, strach a bolest, to vše pod horkým madridským sluncem.

vandalindakova
05. listopadu

V poslední době se mi do rukou dostaly dvě knihy, které mají španělský nádech (Se špetkou skořice a tato). Ani jedna mě sice nezasáhla, jak jsem to od nich čekala, ale i přesto patří mezi knihy, které mohu doporučit.
Vykreslení španělského prostředí se mi líbilo, mělo to na mě dopad a tu atmosféru jsem v tom cítila. Taky oceňuji zobrazení jednotlivých vrstev, ať už hlavních postav, nebo i ostatních, a popis jejich rozdílů v každodenním životě.
Romantická linka tam byla pozvolná, nic nebylo na sílu, nic nebylo přehnaný, ale naopak patří mezi ty, které mě zaujaly. Příběh obsahuje jeden prvek, který se objevuje například v Cizince, a který mě zatím vždycky rozseká. Je to jako když sypete sůl do rány. Je to situace, která mě v knihách zatím hodně baví, a dává tomu sílu (minimálně tomu vztahu mezi postavami). A je to věc, která tu knihu nakonec vyhoupla v mém hodnocení o něco výš.

S čím jsem totiž měla skoro tři čtvrtě knihy problém, je to, že jsem chtěla zjistit něco o občanské válce ve Španělsku. Chtěla jsem zjistit něco o Frankovi, protože pro mě je tohle úplně neznámý břeh naší historie. Takže jsem očekávala hodně emotivní příběh, který člověka zasáhne, a ukáže mu, jak moc těžké to bylo. Jenže jsem dostala povrchní záležitost, takové pohlazení problematiky. A já chtěla něco víc, detailněji, emočněji. To jsem bohužel nedostala.