Mlčící fontány

Madrid, píše se rok 1957. Španělsko za diktatury generála Franca skrývá temné tajemství. Do země proudí turisté a zahraniční obchodníci lákáni na slunce a víno. Mezi mini je i osmnáctiletý Daniel Matheson, syn ropného magnáta, který přijede do Madridu se svými rodiči a doufá, že bude moci prostřednictvím čočky fotoaparátu poznat zemi, kde se narodila jeho matka. Fotografování - a osud - mu přivedou do cesty Anu. Překážky, jimž musí její rodina čelit, odhalují přetrvávající hrozby španělské občanské války i mrazivé rozhraní mezi štěstím a strachem. Danielovy fotky vyvolávají nepříjemné otázky. Je zahnaný do kouta složitými rozhodnutími, protože chce chránit ty, které miluje. V příběhu, kde se potkávají životy a láska s osudy, se ukáže neuvěřitelně temná stránka tohoto jinak slunného španělského města....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451964/big_mlcici-fontany-kxG-451964.jpg 4.5935
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , CooBoo

The Fountains of Silence, 2019

Kniha Mlčící fontány

L.Helena
dnes

Další fiktivní příběh zasazený do skutečných historických událostí. Tohle autorka opravdu umí. Zpočátku to vypadá, že se zdánlivě nic moc neděje, pak se z toho postupně vyloupnou jedinečné příběhy několika postav, navzájem propojené. Na konci jsem měla pocit, jakoby mi tam několik kapitol ještě chybělo.

včelařka

Opět skvělá kniha o úseku historie. Tentokrát Španělsko pod vládou Franca. ... Před některými hrůzami, křivdami a zločiny je snazší zavřít oči, nechtět vidět a vědět, vyhlásit amnestii. Ale je to správné?

Pisquosus

Kniha se mi moc líbila, byla hezky a čtivě napsaná.

Už jsem si od autorky objednala další tituly, tak jsem zvědavá.

JankaV80

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY*
Madrid z doby diktátora generála Franca a příběh, který má reálné kořeny. O tom, v jakých podmínkách museli lidé ve Španělsku za Franca žít, neměl nikdo asi žádnou iluzi. Ale o tom, že "za trest" docházelo k odebírání dětí biologickým rodičům "s rudým genem" a jejich nucené "rehabilitaci" = nelegálním adopcím, pro mě byla naprostá novinka. Autorka moc dobře ví, jak téma, o kterém se dlouho nemluvilo, zpracovat tak, aby čtenáře zaujalo. Však se mu taky dlouho věnovala, než o něm začala psát. A já autorce tleskám, protože se jí to podařilo víc než dobře. Knihu určitě doporučuji.

terinkha

1/2023
Ruta nikdy nezklame.
Jestli nejste fanoušci literatury faktu a přitom byste se rádi dozvěděli něco ze světové historie, sáhněte po jejích románech. Velmi chytlavě a přitom citlivě uchopuje někdy ne až tak "profláknutá" témata a vždycky se jí podařit zahrát (minimálně mně) na city.
Ana a Daniel byla tak nádherná ústřední dvojice! Zbožňovala jsem El Huerfána, těšila se na kapitoly s Benem i s Nickem a užírala se zvědavostí, jaké je to velké tajemství Julie.
A uf uf, zase potupně přiznávám, že o tom, jaký byl režim ve Španělsku za Franca jsem moc velké povědomí tedy neměla...
Zavítejte do Madridu, nebudete litovat! Doporučuju všema deseti

brabofka

Paní RS je opravdu knihu od knihy lepší a lepší. Horký letní Madrid, láska a to vše v 50.letech vlády generála Franca. Opět máme možnost nahlédnout pod pokličku historie, o které se moc neví. A opět výtečně. A pozor "Bejby nebude sedět v koutě". Jen má na sobě kalhoty, a s sebou foťák. Takže "Hola Texano", bylo mi ctí. Afterparty po 20 letech už být ale nemusela.

danka13
31.12.2022

Škoda, že nemohu dát víc hvězdiček, úžasná kniha a mrzí mě, že jsem ji téměř rok bez povšimnutí sušila v knihovně. Ale ještě mám tři od této spisovatelky, musím to napravit. Jdu na to :-)

Warty
24.12.2022

Naprosto úžasný příběh. Vřele doporučuji.