Musím tě zradit přehled

Musím tě zradit
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497862/bmid_musim-te-zradit-H1L-497862.jpg 5 1325 1325

Nikomu nevěř, nic neříkej. Strhující román od autorky bestselleru V šedých tónech. Rumunsko, 1989. Sedmnáctiletý Cristian Florescu sní o tom, že se stane spisovatelem, ale Rumuni nemají svobodu snít. Režim diktátora Nicolaea Ceauşesca provází izolace a strach. Na Cristiana se zaměří tajná policie a nutí ho, aby donášel na své blízké. Mladík se rozhodne riskovat vše, aby odkryl pravdu o režimu a ukázal světu, co se v jeho zemi děje. Když přijde čas, dychtivě se připojí k revoluci a je odhodlaný bojovat za změnu. Jaká je však cena za svobodu?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , CooBoo

I Must Betray You , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Musím tě zradit. Přihlašte se a napište ho.

Kristulda
včera 5 z 5

Velmi silná a smutná kniha.

ANDY28
07.06.2024 5 z 5

Ze začátku mě tak bolelo srdce z utrpení Rumunů, že jsem myslela, že to vůbec nedočtu. Klaním se vám.

martini.ce
05.06.2024 5 z 5

Výborná kniha. Příběh vyprávěný z pohledu obyčejného 17letého studenta, který žije svůj život v Bukurešti, v rodině, kde se jen šeptá a čeká na to, jestli právě dnes půjde elektřina a poteče voda. Každodenní detaily o tom, jak rodina a celá společnost ne/funguje, jaké mají vztahy, názory - to bylo silné čtení. O rumunské revoluci jsem věděla jen střípky a tady se mi všechny informace doplnily.

Dojal mě i závěr - poděkování autorky, popis toho, jak získala informace a jak pracovala se zdroji.

"Historie je totiž branou k našemu kolektivnímu příběhu, k příběhu lidstva".

všechny komentáře

Související novinky (5)

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (11)

Takhle hluboce něco prožívat, to je samotná podstata lidskosti. Dáváš mi naději. - bunu

TE-ME-ŠVÁR! Po celém těle mi běhal mráz. Skandování bylo čím dál hlasitější, valilo se jako nákladní vlak. Vzmáhal se v nás pocit sounáležitosti a prostupoval davem. Rumunsko našlo svůj hlas. A my ho používali, společně.

Vidíš mě? Mhouřím oči v přítmí, hledám klíč k zamčeným dveřím světa, ztracen ve vlastním stínu uprostřed říše strachu.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Musím tě zradit v seznamech

v Přečtených1 651x
ve Čtenářské výzvě595x