Ruta Sepetys

americká, 1967, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Komentáře k autorovi (7)

Ruta Sepetys

Přidat komentář
maja11231
10. května

Líbí se mi její styl psaní, a proto miluji její knihy

Richisa
19. března

Paní autorka zatím toho nenapsala moc, (díky tomu sem můžu napsat, že jsem četla všechny její knihy) ale z jejích knih jsem nadšená... V oblíbených autorech u mě má čestné místo. Doufám, že ještě spoustu krásných knih napíše.

harena
04. ledna

Musím se přidat k názoru, že paní Sepetys píše jako Bůh. Už mám číst jen Potrhaná křídla a těším se na ně moc. Paní Sepetys má veliký dar emptie, své knihy píše s obdivuhodnou lehkostí a příběhy z nich vám zůstávají v hlavě ještě hodně dlouho. Čtenář má pocit že nečte, ale že mu běží před očima film. Můžeme jen věřit, že se od Ruty dočkáme ještě mnoha dalších knih.

intelektuálka
03.03.2017

Z nové vlny autorů určitě výrazný talent. Sůl moře nás
uchvátila. V jejích knihách cítím naléhavost boje proti válce, násilí, zničení důstojnosti člověka.
Ted jsem se dočetla, že píše další knihu ze Španělska za vlády Franka. To zase bude zážitek!

ivona6995
02.01.2017

Můj první ,,oblíbený" autor. Ale nejde jinak, ta ženská píše jako Bůh. Co se týče obsahu knih, ten je zbytečný rozpitvávat, stačí přečíst prvních pár stránek a dokonale vás pohltí...

rusalka123
14.09.2014

Teď jsem si zrovna přečetla, že Sepetysová píše třetí knihu a podle první - V šedých tónech - se natáčí film! Tak jenom můžeme doufat, že se obojí také dostane rychle do Čech.:-)))

rusalka123
17.04.2014

Do oblíbených spisovatelů si nepřidám jen tak někoho. Do dneška jsem tam měla jen tři spisovatele - ty kteří mi "ukázali" více knihami, že si to opravdu zaslouží.:-) Vždycky jsem si totiž říkala, že jedna kniha ještě mnoho neřekne, že by měl člověk přečíst minimálně ty dvě, aby věděl, že ta jedna povedená kniha nebyl jen takový "omyl".
Ale dneska vidím, že to nemusí být pravidlo. Ruta Sepetys se mi svojí první a zatím jedinou vydanou knihou tolik zapsala do srdce, že nemůžu jinak, než udělat výjimku. Ona by totiž snad i z toho nejprostšího a nejjednoduššího příběhu dokázala udělat světový bestseller. Jen tím, jaká volí slova. Během čtení máte pocit, že by se každá druhá věta měla stát slavným citátem, i kdyby samotný příběh nestál za nic.

...Teď, o pár měsíců později, když jsem přečetla i druhou knížku, můžu jenom dodat, že jsem chybu rozhodně neudělala.:-)