Potrhaná křídla

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/185200/potrhana-kridla-185200.jpg 4.3568
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, CooBoo

Out of the Easy (2013)

Kniha Potrhaná křídla

Luca235
předevčírem

Je mnoho skvělých knih, které mají ale poněkud pomalejší rozjezd a často ještě po pár desítkách stránek přemýšlím, jestli se mi chce pokračovat. To ale není případ této knížky. Začetla jsem se hned od prvních řádků a skončila ještě ten samý den poslední tečkou :-). Někomu se může zdát, že je to takový klídeček po válečných tématech z dalších autorčiných knih, ale zdání klame. Hlavní hrdinka má i přes nepříznivé počáteční podmínky tu skvělou výhodu, že ji má mnoho lidí rádo a podporuje její životní plány. Ve skutečnosti je mezi námi mnoho těch, kteří takové štěstí nemají, a rozhodně nejde jen o děti kriminálníků a prostitutek. Vymanit se z prostředí, kde je hlavním cílem nový mobil na splátky, cigarety a chlast, vyžaduje minimálně stejnou vůli, jako měla Jo, alespoň jednoho člověka na Vaší straně a taky kupu štěstí. Nejen učitelé mohou vyprávět...

PetK

Moje druhá knížka od této autorky. Sůl moře jsem hodnotila bez váhání 5 hvězdami, a proto teď dávám jen 3, protože jsem asi holt měla změnit pořadí. :-) Ten příběh je v pohodě, způsob psaní taky dobrý, ale sílu předchozí knihy to pro mě prostě nemělo. Takové vyprávění o jedné holce s ambicemi, o slaném buráku mezi makronkami, vlastně se tomu nedá nic vytknout. Ale... ale. Každopádně se těším na V šedých tónech, který dle mých "knižních" přátel slibuje opět silný zážitek.

Cleo De Nile

Tohle je hodně zvláštní knížka, která nemusí sednout úplně každému. Mně se ovšem líbila. Vychutnávala jsem si jak příběh, který se, pravda, rozebíhal docela pomalu, tak atmosféru, kterou nám autorka načrtla. Musím přiznat, že z tohoto místa a období jsem snad ještě žádnou knížku nečetla, a o to víc to pro mě bylo zajímavé. Hlavní postavu jsem si velmi rychle oblíbila, byla to taková ta správná "badass girl", to se mi moc líbilo. Moc se mi líbí i obálka.

lištička123

Skvěle napsaná, oddechová knížka. Stejně jako Sůl moře se mi moc líbila.

alexis818

Pěkné čtení.Sice poněkud oddechovější než předchozí knihy,ale přesto moc hezké.Mohu doporučit.

Bauriska

Autorka může psát o čemkoliv a stejně to pro mě bude úžasné čtení. Kniha je tématicky odlišná od ostatních, co jsem četla. Nehrála mi tolik na city, byla to od ní spíše oddechovka, ale skvělá.

mi-380

Mezi svéráznými postavičkami hříšné francouzské čtvrti New Orleansu se pohybuje chytrá dívenka Josie, stejně jako my milovnice knih, a ty jí pomáhají kormidlovat pryč za svým velkým cílem - vzděláním a vstupem do jiné společnosti. Poutavé emotivní vyprávění, kterému chybí naléhavost autorčiných válečných románů. Trochu mi připomíná styl Aleny Mornštajnové.
85% (aktuálně 556 hodnotících se shodným průměrem 85%).

... Charlie je na mě hodný. Jednou, to mi bylo čtrnáct, jsem mu řekla, že matku nenávidím. „To nesmíš, Jo,“ řekl mi. „Měla bys ji litovat. Není ani zdaleka tak chytrá jako ty. Nenarodila se s kompasem v hlavě jako ty, a tak bloudí a každou chvíli narazí do zdi. Je to smutné.“...

Kekik

Knihy V šedých tónech a Sůl moře mě zasáhly více, jelikož jsou mi tématicky bližší. To ale neznamená, že Potrhaná křídla nejsou úžasné. Naopak. Autorka příběh napsala velmi čtivě. Život Josie již od malička není pohádkový. A právě po té pohádce touží. Musí ale svému štěstí jít naproti. Ještě, že má kolem sebe lidi, na které se může spolehnout.
Všechny knihy Ruty Sepetys DOPORUČUJI.

New Orleans prostituce mafie 50. léta 20. století knihkupectví

Ruta Sepetys