Potrhaná křídla

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185200/big_potrhana-kridla-185200.jpg 4.2781
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , CooBoo

Out of the Easy, 2013

Kniha Potrhaná křídla

Dietwithstyle
předevčírem

Když jsem si tuhle knihu vybrala, vůbec jsem nevěděla, o čem je. Dala jsem pouze na doporučení kamarádky. A dobře jsem udělala. Příběh se moc hezky čte a vykresluje drsnou realitu 50. let. Člověk si pak hned víc váží toho, co měl a má.

Jrsnbl

Jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem kdy četl. Nechápu jak je možné, že se o Potrhaných křídlech skoro nikde nemluví. Za mě je to opravdový poklad.

Prostředí New Orleans, poválečná Amerika, jedna prostitutka a její dcera. Dcera, která nechce následovat stopy její matky.

Boží. :)

Katulinka69

Druhá kniha od autorky nebyla tak silná jako první, ale stála za přečtení. Určitě přečtu další

MedvidekS

Knížka se mi moc líbila, oblíbila jsem si hlavní postavy (kromě těch záporných) a strašně moc jsem všem fandila …

Bybyla

Zatím nemám dočteno, ale přemlouvám se, abych dočetla, už jen proto, že se mi líbila autorčina kniha V šedých tónech. Nicméně mě opět nesmírně ruší a rozčiluje, nadužívaný výraz, že někdo něco "odtušil". To se nedalo přeložit jinak?! Není stránka, aby to tam nebylo, stejně jako V šedých tónech. Škoda.

momo01

Jakmile Josie Moraineová pronesla svou první větu ("Moje matka je prostitutka."), věděla jsem, že si budeme rozumět. Každý z nás chtěl být alespoň jednou v životě někým jiným někde jinde, ale pro Josie to byla otázka přežití. Jediné, co kdy chtěla, bylo být normální, žít a učit se jako všichni ostatní, bez matčina neustálého vměšování a házení klacků pod nohy.
Autorčino psaní je svižné, jednoduché a emoce postav působí tak nějak opravdově, ne vynuceně nebo manipulovaně, ale stejně opravdově jako ty vaše nebo moje.
Byla to zatím poslední kniha od Rusy Sepetys, která mi zbývala k přečtení. Nebyla jsem si jistá, jestli se mi bude líbit - nemusím knihy o dospívajících dívkách, ani téma prostituce a 50. léta v New Orleans mě zvlášť nelákalo. Rozhodně jsem ale nešlápla vedle, příběh jsem si užila a jednotlivé postavy se mi postupně zabydlely v srdci.
Jako nosný vnímám následující citát: „Rozhodnutí, ta utvářejí náš osud." A tento příběh na pozadí říká, že za jakýchkoliv okolností, ať už nám život přichystá cokoliv, je to nakonec naše volba, jak chceme utvářet to, kým jsme.

Nicoletta1681

Příběh knihy je hodně originální svým prostředím a celou situací hlavní hrdinky, která není vůbec hloupá, ale i přesto jde na konci knihy vidět její vývoj a změna jejího myšlení. Musím říct, že příběh mě téměř hned vtáhl do děje a do prostředí New Orleans až jsem někdy dokázala slyšet hluk z ulic.
Ale i přesto, že příběh je dobře vymyšlený, jde poznat, že jde o jednu z prvních knih autorky. Kniha je psaná kratšími větami, nejsou tam nějaké rozsáhlé vnitřní monology a i rozuzlení je takové plytké a víceméně jednoduché, což je asi tak jediné, co mě na knize mrzí.
Tohle byla má druhá kniha, kterou jsem od autorky četla, a musím říct, že ani teď nezklamala a její příběh ve mně zanechal opět stopu.

Monika164

Moc hezké , doporučuji