Potrhaná křídla

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185200/potrhana-kridla-185200.jpg 4.2721
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, CooBoo

Out of the Easy, 2013

Kniha Potrhaná křídla

barbb8k

Tato kniha není sice taková bomba, jako V šedých tónech a Mlčící fontány, ale přesto je úžasná.
Děj se rozjel už hned na začátku a tolik zvratů, které následovaly, jsem vůbec nečekala.

Autorka úžasně zachytila prostředí New Orleans.
Postavy jsem si asi oblíbila ze všech tří knih (ještě jsem nečetla Sůl moře) asi nejvíc, protože každá měla svoje pro a proti a nic nedělala jen tak. Vždy k tomu měly důvod. Moc se mi líbilo, jak jsem díky jejich popisům a charakteristikám, mohla odhadnout, jestli patří do lepší nebo do té horší části města.

Romantická linka je mi také moc líbila a taky mi připadala nejlepší. Ten milostný trojúhelník, který autorka vymyslela, se mi do příběhu strašně moc hodil a byl celkově prostě moc pěkný.

Na posledních třiceti stranách jsem měla jeden infarkt za druhým (dokonalý popis ), ale připadalo mi, že je to všechno trochu moc zrychlené. Kdyby kniha měla ještě o deset / dvacet stran navíc, úžasný a krásný závěr, bych si užila mnohem více.

maryska09

Knížku jsem četla jen kvůli autorce, která mě vždy bavila. Potrhaná křídla se však její tvorbě vymykají a příliš mě nezaujala. Příběh mladé dívky, která pyká za hříchy matky, ale zároveň má ohromné štěstí na přátele, je dost naivní, ničím moc nepřekvapí a ani nezaujme. Za mě dost knížka o ničem.

helena842

Od autorky jsem četla zatím V šédých tónech a Sůl moře, což jsou knihy, které se mi líbily více, ale je to pravděpodobně tím, že jsou mi tematicky blíže. Knížka se nicméně četla výborně, příběh je zajímavý, jen mi možná konec přišel trochu rychlý. Těším se na Mlčící fontány.

Kája95

Od samého začátku vás kniha vtáhne a budete cítit atmosféru města New Orleans.Děj se trochu vleče, nejspíš by to šlo pokrátit.
Autorčin styl mám ráda,ale předchozí dvě díla se mi líbila více.

Janinkniznisvet

Od autorky jsem četla už dvě knížky, tato se mi zdála nejslabší. Téma prostituce mi není blízké. Bylo mi hodně líto hlavní hrdinky, tady by platila věta: Rodiče si nevybereš. Byly tam pasáže kdy se mi chtělo plakat.

sarekaslukova

Kniha byla krásně živě napsaná, celou dobu jsem Jo fandila aby se dostala ze spárů New Orleansu a žila. Takže vlastně nakonec nevím zda má kniha z mého pohledu happyend a nebo ho nemá.

P-puma-

Druhá kniha od Ruty Sepetys, autorka se mi líbí, že si vybírá zajímavé místa a čas kam knihy zásadí. Potrhana křídla byla skvělá. Jo a její osud a způsob jak se snaží držet a nesklouznout do propasti byl skvělý. Ruta má jednoduchý a čtivě styl psaní a sladké konce ji ráda odpustim a určitě se vrátím k dalším knihám.

pink_unicorn

Styl psaní této autorky mě prostě baví. Mnozí tuto knihu zařazují jako její nejslabší, což zatím nemohu posoudit. Četla jsem jí totiž jako druhou, po Mlčících fontánách, které mě úplně dostaly.

Potrhaná křídla jsou psaná jinak než Mlčící fontány. Příběh je nám podáván pouze z pohledu jedné postavy - dívky jménem Jo. Hlavní hrdinka mi byla od počátku sympatická a hltala jsem její příběh do posledního detailu.

Zkuste dát této knize šanci, pokud rádi čtete díla Ruty Sepetysové. Příběh za to určitě stojí :)