$soutez = 0; Potrhaná křídla - Ruta Sepetys | Databáze knih

Potrhaná křídla

Potrhaná křídla

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/185200/potrhana-kridla-185200.jpg 4.2467

Out of the Easy (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, CooBoo

julie8829

Tuhle knihu od Ruty mám nejraději. Je to samozřejmně úplně něco jiného než předešlé 2 knihy. Konečně ten konec nebyl tak uřízlej, ikdyž přece jenom mám pár otázek, ale je to tak hezky otevřené, že by mohl být i druhý díl, který by mi vůbec nevadil, protože kniha se mi opravdu hodně líbila, atmosféra, postavy, hlavně Jesse ❤
Určitě doporučuji.

prestiggio

Velmi pekné. Druhá od autorky. Obľúbila som si asi všetky postavy. Samozrejme tie kladné. Verím že Josie sa splnilo po čom túžila a našla šťastie.

wanella

Autorka určitě nezklamala. Ruta Sepetys je sázka na kvalitu. Krátké kapitoly neodradí od toho, aby člověk četl dál. Vřele doporučuji!!! :)

Tiffany

Tak to jsem teď přesně potřebovala... Josie jsem nesmírně fandila a příběh by za mě mohl klidně pokračovat.., ale jak se říká, v nejlepším je třeba přestat. Doufám, že má Ruta Sepetys rozepsán další román. Už teď se těším.

ladyka

Souhlasím s ostatními, že tato kniha je jiná než ony dvě "slavnější". Ale není pro mě žádným zklamáním, i když mě příběh zaujal až po přečtení několika kapitol. Četla jsem v originále a bavilo mě to. Autorka zdárně vykreslila atmosféru i postavy,Josie jsem samozřejmě fandila a doufala, že ji čeká jiný- lepší - osud. Za mě roztomilý příběh plný lidskosti a naděje. Dávám 4* a doporučuji!

Lorej

Nádherný příběh o nadějích, snech, přáních a překážek bez kterých by nic z toho nemělo smysl.
Naprosto jsem si zamilovala tamější atmosféru i s nebezpečím číhajícím na každém rohu.
Postavy byly všechny vykresleny velmi živě, jako bych je osobně znala.
Sice příběh nebyl tak napínavý jako u zbylých knížek autorky, ale i tak si mě získal.

Francesca14

K téhle knížce se hrozně ráda vracím, mám ráda její hlavní postavu, atmosféru, styl vyprávění, příběh, postavy i prostředí. Vždycky se hrozně rychle začtu a čtení si vážně užívám. Kniha v sobě nemá asi nic, co by mě oslnilo nějak výrazně, ale je rozhodně mezi mými oblíbenými. Je tam pár hezkých myšlenek a hlavně je to hrozně příjemná a i zajímavá četba.

Richisa

Kniha se mi vlastně docela líbila. Pěkný jazyk, čtivě napsáno, sympatické postavy... Josie jsem vyloženě fandila a prožívala jsem s ní každý úspěch i neúspěch...

Přesto mě kniha nijak zvlášť neoslovila, bojím se, že zanedlouho nebudu vědět, že jsem knihu četla. Asi mi zde chybělo nějaké poselství, o kterém bych mohla dál přemýšlet.

Doubravka1975

Nikdy knihy nesrovnávám, tak to nebudu dělat ani teď. Potrhaná křídla jsou poslední čtená kniha od autorky a musím říct, že příběh se mi líbil, námět skvělý, hlavní hrdinka sympatická, ale nějak, že bych z toho byla nadšená to teda nejsem. Nejvíce se mi líbila postava Wilie.

Pettinka

Od Rute jsem četla všechny její knihy a musím bohužel říci, že tato byla nejslabší. Sůl moře nebo V šedých tónech byla opravdu pecka. Toto mě moc neoslovilo. Jako dobrý, ale umí to lépe!

Agnesita

Každý se nenarodí do té správné rodiny. Každý se nedokáže dostat ze Čtvrti. Jo není každý. Svižný děj, trocha té romantiky, fajn oddechovka.

Elen telemna

Potrhaná křídla byla mou třetí a poslední autorčinou knihou. Naprosto souhlasím s názorem, že nemá cenu tyto knihy srovnávat, neboť každá má dokonale jiný charakter a naprosto jinak kouzelný děj. Musím však přiznat, že Potrhaná křídla byla opravdu úplně jiná. Až to pro mě byl trochu šok...

Příběh je velmi pěkný, silný a napínavý. Tajemná atmosféra mě neustále nutila číst další a další kapitolu, až jsem se najednou ocitla na poslední stránce.

Autorka si opravdu pohrála s Josiiným charakterem. Její odhodlanost jít si za svými sny byla opravdu obdivuhodná. Také ostatní postavy byly úžasné. Patricka jsem si oblíbila už od první chvíle, s Charlotte bych se rozhodně chtěla seznámit, a vždy, když se v příběhu objevil Jesse, poskočilo mi srdce.

Když jsem knihu začala číst, nevěděla jsem, do čeho jdu. Ještě teď jsem ze síly příběhu otřesená. Možná jsem mohla se čtením ještě chvíli počkat, dokud mi nebude patnáct. Pak bych to možná unesla líp a nemusela bych mít tak zarudlé oči od pláče. Opravdu, příběh mě naprosto dojal...

Rozhodně nelituju, že jsem si knihu přečetla. Hodně mě povzbudila a díky ní jsem našla něco, co mi celý život unikalo.
,,Není znamenité krásy, aby v ní nebylo kouska podivnosti."
Sir Francis Bacon

Tánička11
28.12.2017

Ani nevím jakéj mám mít na to názor, bylo to, bylo to... hustý. Napínavý, poučný a určitě úžasně napsaný. Podle mě to bylo z autorčiných díl to nejlepší četla jsem všechny její knihy a tohle bylo podle mě jedna z nejúžasnějších jejích děl. žádná jiná kniha mě tak nedržela u čtení.

EvaEmma
28.12.2017

Moje třetí čtená a poslední kniha od této autorky. Jsem ráda, že jsem si i přes negativní recenze od jiných čtenářů, tuto knihu koupila.
Příběh Josie Morainové, její matky prostituky, bordelmamá Willie, Patricka.....
Josie je plná tužeb a snů, chce být jiná než její matka. Která se o ni celý život nestarala, naopak ji využívala, okradla....
Knihy Ruty Sepetys se mi velmi líbily. Ruta je výborná vypravěčka, její knihy se čtou pro mě jedním dechem. Já osobně bych její knihy mezi sebou neporovnávala, každá měla svůj hořký příběh, kouzlo ......

AgnessN.R.
28.12.2017

Podle mě je to nádherný hořký příběh. V knize se neděje nic a zároveň všechno. A rozhodně chytí za srdce. Celou knihou mě hřálo u srdce, že Josie víc než svou (strašnou) matku( na zastřelení) za rodinu pokládá Willie a její neteřinky. Láska je v knize taky jemně vložena a i to napětí, kdy jsem si říkala: Josie, ne, nedělej to:) a ona nakonec vytáhla tu pistoli a sundala boty....- kdo nečetl nepochopí.

Jediný můj osobní problém a problém českého jazyka byl, že jsem místy nevěděla jestli se myslí ,,Jo" jako ano, nebo,, Jo" jako Josie.
Každopádně knížka stojí za přečtení a zasloužila by si více čtenářské lásky!!! Takže od mě 5* a dala bych víc!

hnilda3
03.12.2017

Od autorky mám všechny její knihy, ale touhle jsem začala (druhé dvě si nechávám do Čtenářské výzvy :-D). A kniha se mi moc líbila. Už jen při té první větě knihy si řeknete: "Hmm, tak to bude něco." a opravdu to tak je. Těším se i na druhé dvě knihy, prý jsou ještě lepší.

Len2očka
01.11.2017

Knížku jsem přečetla,ba právě,jen přečetla.

Mirime13
22.10.2017

Knížka byla velice zajímavá. Byla to má druhá kniha od autorky a nezklamala mě, avšak ani nepřekvapila.

Quantenera
09.10.2017

Kniha se mi moc nelíbila, byla jsem z ní trochu zklamaná. Po přečtení Sůl moře jsem měla asi moc vysoké nároky.

lidunka1
24.09.2017

R.Sepetys prostě nezklame.

Peslik
18.09.2017

Zapomeňte na Sůl moře či V šedých tónech....toto je úplně z jiného soudku, jiný příběh, jiná doba a jiný pohled na život. Život, který se určitě někde prožil, život plný odhodlání, dokázat něco víc, splnit si své sny a pokusit se roztáhnout potrhaná křídla.
Kniha je čtivá, svým způsobem i napínavá, mě určitě nenechala jen tak lidně spát. Příběhy, prostředí...vše byla fajn, konec smutný a na mě trochu rychlý, ale ono o čem dál psát, když to nejdůležitější bylo již napsáno :D

RosaLucis
16.08.2017

Nějak mi nesedla, čekala jsem něco trochu víc.

Arsi
13.08.2017

Moje první kniha od Ruty a moc se mi líbí způsob psaní. Zajímavý, i když smutný příběh. Bylo to čtivé a napínavé.

Olous1
31.07.2017

Další nádherná kniha od R.Sepetys.

Jane100
22.07.2017

Na knihu jsem se hrozně těšila, neboť hodnocení a komentáře napovídají, že se bude jednat o něco fantastického. Já jsem však poměrně zklamaná. Asi jsem čekala něco jiného, prostě mě to nijak extra nezaujalo. Bohužel.

asanita
22.07.2017

Před pár hodinami jsem dočetla velmi poutavou knihu s více než výstižným názvem Potrhaná křídla. Ruta Sepetys nás vtahuje do příběhu Josie Moraineové, která se ze všeho nejvíce snaží dostat pryč z nechvalně proslulé Francouzské čtvrti a začít tak nový život. Tento námět je vcelku jednoduchý, přesto v sobě kniha ale skrývá mnohem více, než v co jsem zprvu doufala.

Josie mě spolu s Patrickem učarovala prací v knihkupectví a "hrou", při níž se snažili uhodnout, jakou knihu si potencionální zákazník vstupující do knihkupectví koupí - u toho jsem se upřímně bavila. Kniha ve mně také probudila chuť přečíst si Davida Copperfielda od Charlese Dickense, jelikož na hlavní postavu knihy narážel už Holden Caulfield z Kdo chytá v žitě, takže bych přečtením jistě neprohloupila.

Vedlejších postav v Potrhaných křídlech také rozhodně nebylo pomálu. Začít bych mohla Jessem Thierrym, který byl vážně skvělý a možná mě trochu mrzelo, že v knize nedostal trochu více možností se projevit. Pokračovat mohu zpovzdálí podporující Willie, taxikářem Cokiem, informátorem Frankiem, Patrickovým otcem Charliem nebo dalšími prostitutkami od Willie. Kapitolou sama o sobě je Louise, matka Josie, o níž se v knize rozhodně mnohokrát dočtete spoustu ne zrovna lichotivých věcí.

Charakter hlavní hrdinky Josie se nejspíš nedá bez hlubších znalostí knihy dostatečně přesně vykreslit, jisté ale je, že dělala, co mohla, aby ochránila své blízké, i když kvůli tomu často musela zajít dost daleko a její lži nebraly konce. Josie jsem fandila, její příběh mě však nějak zvlášť nedojal - vážně nevím, proč tomu tak je. Vcelku mě ale uklidňuje fakt, že v tom (podle komentářů níže) podle všeho nejsem sama a zažili to i ostatní.

Na Potrhaných křídlech mi vadila ještě jedna věc a to závěr. Všechny ty události se zkrátka seběhly příliš rychle a připadalo mi to trochu umělé - což byla rozhodně škoda. Tuto nedokonalost ovšem vynahrazují postavy, plynulost děje, čtivost i určitý nádech tajemna v tom co bude dál.

Potrhaná křídla tedy určitě stojí za přečtení, na plný počet hvězd to ale zkrátka nestačí, ještě že jsem četla V šedých tónech jako první. Doufám, že Sůl moře přinese zlepšení a i nějaká ta slza ukápne. :-)

notsohappyanny
21.07.2017

Kniha byla klasická Sepetys, ale ten konec. Přišlo mi, že se tam autorka dává zbytečně moc tragédií. Úmrtí, odmítnutí, krádež, umrtí. Žádná z postav až na Jesse mi k srdci nijak nepřirostla. Sama jsem nečetla knihu na takové téma a docela toho lituju! :D

kdu
06.07.2017

Zajímavé, pro mě netypické téma.
Trošku jiný styl, než na jaký jsem byla u Ruty zvyklá, ale nebylo to špatné. Jen ten konec mi přišel, že se za každou cenu snažil být co nejvíc katastrofický.

Dousabel
05.07.2017

Pěkná kniha, ale šla jaksi mimo mě, pár dní po dočtení už se mi vytrácí z paměti. Četlo se to dobře, ale ani Josie ani žádná jiná postava mi nepřirostla k srdci, navíc jsem stále čekala na nějaký větší zvrat v ději, nebo alespoň něco nepředvídatelného a nic se nepřihodilo. Z podobné doby a prostředí je mnohokrát lepší od Fulvia Chlapec, který rozdával sny.

martinaandulka
04.07.2017

Od této spisovatelky jsem dostala tip na výbornouknihu Sůl moře,tu zrovna v knihovně neměli volnou tak jsem vyzkoušela Potrhaná křídla a moc se mi líbila.Hrdince jsem moc fandila a byl to krásný i když chvílemi smutný příběh.

New Orleans prostituce mafie 50. léta 20. století

Ruta Sepetys