Palec a selská pýcha

Palec a selská pýcha https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484572/bmid_palec-a-selska-pycha-3O3-484572.jpg 4 48 17

Viktor Palec série

Do jedné z místních částí Kročína, tedy obce, v níž Viktor Palec vykonává funkci starosty, se přistěhuje mladá rodina původem z města. Koupili jeden ze starých gruntů a s elánem se pouští do rekonstrukce. Při vyklízení stodoly najdou pod podlahou malý sklípek a v něm lidské ostatky. Zjistí se, že jde o bývalého majitele, posledního z rodu, který tu hospodařil po řadu generací. Starousedlíci si pamatovali, že po statkáři bylo vyhlášeno pátrání, a nakonec byl úředně prohlášen za mrtvého…... celý text

janina66
18.04.2024 4 z 5

Příjemná, česká detektivka. Čtivá, lehce plynoucí děj. Vraha jsem odhadla správně. Taková oddechová četba.

lalela
10.01.2024 4 z 5

skvělá detektivka

rodak
12.11.2023 5 z 5

Paní Pospíšilová by měla opustit zelený kabát této edice a vydávat samostatné detektivky.Protože to bylo opět výborné.A mám už nachystaný třetí díl této skvělé série.

ivoiro
06.11.2023 3 z 5

Kniha je přesně v duchu předchozího dílu. Příjemný oddych.

Vesmich
09.10.2023 4 z 5

Začíná se ze mě stávat fanoušek Palcovy Lhoty a okolí. Zase takový pomalý příběh, kdy se cosi zvrtne a už to jede nezadržitelně jak po klouzačce a na pozadí běží všední venkovské příběhy typu kdo kde co vykope a vykopat nemá, případně zahrne, co zahrnout nemá a co z toho vzešlo. Docela jako u nás na vsi.

hana1039
08.10.2023 4 z 5

Audiokniha:
Další česká detektivka,u které relaxuji... rodinné vztahy bývají někdy hodně spletité a když se k nim přidají dávná tajemství,je co pak,po nalezení kostry ve sklepě,co řešit a vysvětlovat... 4/5 *

Honzin
20.09.2023 4 z 5

První část knihy jsem si říkal, že je trochu slabší, ale pak se to otočilo. Paní autorka mi sedí s vykreslením pocitů jednotlivých postav.

konicekbily
22.07.2023 5 z 5

Poklidná detektivka posazené do českého venkova ve dvou časových rovinách - kolem sametové revoluce a do současnosti. Pochopil jsem, že Palec je hlavní postava nové řady, jakési dobrovolnické soukromé očko a to mu funkce starosty dokonale umožňuje. hezký styl autorky, srozumitelná zápletka a vysvětlení jak má být!

hanap
14.01.2023 4 z 5

Výborná česká detektivka. Uvěřitelný příběh komplikovaných rodinných vztahů a majetků.

pepa4081
06.11.2022 4 z 5

Opět výborná česká detektivka. Těším se na další pokračování.
Velmi uspokojivé.

rafan65
06.11.2022 5 z 5

Klasická česká detektivka, poklidné čtení, žádné drama ani potoky krve. Zasazení děje do malé rozlehlé české vesničky a vylíčení sousedských vztahů, přidalo na autentičnosti. Suma sumárum velmi dobrá oddechovka pro dny, kdy prostě chcete odpočívat u čtení a na náročnější prózu nemáte náladu.

alnahu
16.09.2022 5 z 5

Další zajímavá,kvalitní detektivka z českého prostředí.Ráda čtu knihy od této autorky tím,že jsou z našeho prostředí, jsou mi tak nějak bližší.V tomto příběhu se vydáme do vesničky v Kročíně,kam se na zdejší grunt odstěhuje mladá rodina.Ihned se pustí do zvelebení sídla i hospodářských budov, při tom na ně čeká nemilé překvapení pod podlahou sklepa a tím se rozvine dávný příběh,který nás skvěle vtáhne do děje.

babystar
28.08.2022 4 z 5

Zajímavý příběh o složitosti rodinných vztahů a o tom, jak může člověka "doběhnout" minulost.

moničina
08.08.2022 4 z 5

Pekná oddychovka, ale nič svetaborneho. Záver bol predvidatelny.

bazyk21
05.08.2022 5 z 5

Skvělý příběh, zajímavý námět, co říci víc - prostě perfektní kniha od oblíbené autorky

zdenaR
01.08.2022 3 z 5

Poklidné čtení, vcelku předvídatelný děj i vyústění.

knihomolka1197
28.07.2022 4 z 5

Další ze zajímavých detektivek od mé oblíbené autorky. Čtivě napsáno, snad jen chybí překvapivé odhalení pachatele. Žádný šok čtenáře nečeká, ale tak je to u všech jejich detektivek.