Babičkou proti své vůli

Babičkou proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481038/bmid_babickou-proti-sve-vuli-NNT-481038.png 4 83 35

Humoristicky laděný román zachycuje příběh ženy, která se stala babičkou na svůj vkus příliš brzy. Mladší syn sotva odrostl a Daniela se chystala roztáhnout křídla, jež jí ovšem přistřihla dcera Tereza oznámením, že čeká dítě. Daniela se srovnává s novou a nečekanou sociální rolí a prochází nelehkou životní etapou, na jejímž konci nalézá sama sebe. Příběh Daniely se může stát inspirací pro všechny ženy, jež žijí život, který žít nechtějí. I ony mohou najít svou cestu, ač se to zdá nemožné, a odvahu změnit to, co ve svém životě změnit chtějí. Nalézt rovnováhu ve svém životě jako partnerky, matky, babičky – ale i jako ženy. Pro všechny situace existuje řešení. Chce to jen odvahu. A nikdy není pozdě najít sama sebe. Natož v pouhých padesáti!... celý text

myšpa
21.04.2024

Moc pěkné čtení, veselé i vážné. Je to pro mně první kniha paní Dolejšové, určitě si přečtu i její další.

karli887
18.04.2024 5 z 5

Nedávno jsem se stala babičkou, stejně nečekaně a pocity z této pro mě nové situace byly naprosto stejné, možná i proto mě název knihy oslovil a knihu koupila. A dobře jsem udělala,za mě super!

Ristridin
18.11.2023 5 z 5

Hrozně hezky a citlivě napsaný příběh ze života, který těm ostatním “zaběhlým autorům, kteří píšou takzvané příběhy ze života, vytře zrak. Velmi realisticky podané, s dávkou příjemného humoru, který je tak akorát. Některé okamžiky jsou jak z vlastního života.
Možná je to tak opravdové tím, že se nemohu zbavit pocitu, že autorka píše alespoň částečně o sobě a své rodině.
Nejedná se dějově úplně o vyrovnávání se se “statusem babičky, jde o mnohem více, ve výsledku o hledání sebe sama.
Kniha je tedy spíše pro ženy, ale jsem moc rád, že jsem ji otevřel, potěšila mě.

radus
05.11.2023 4 z 5

Pěkný odechový příběh, který se dobře četl. Obdivovala jsem Danielu, že tak dlouho s takovým manipulátorem vydržela, to bych nedala.

Martule44
16.10.2023 5 z 5

Chytlavá a velice úsměvná kniha, která se příjemně četla. Ale zamyslím-li se nad realitou příběhu, chvílemi jsem se v řádcích nacházela. A to zdaleka ještě nejsem babička :-)
Kniha rozhodně stojí za přečtení :-)

Buchtičkajani
02.09.2023 3 z 5

Skvělá odechovka, vtipná a zároveň k zamyšlení.

Janizoun
03.08.2023 5 z 5

V této knize je příběh ze života. Moc dobře se mi četl. Daniela má dost nelehký život s manželem, k tomu jí dcera oznámí, že je těhotná a ona ve svých padesáti letech, chce vlastně jen žít, jak žít se má. Jak se s tím vším hlavní hrdinka poprala, se mi moc líbilo. Pěkná, oddechová a čtivá kniha.

Aneleh
30.05.2023 5 z 5

Možná bych knize nedala až tak velké hodnocení, ale prostě musím ocenit, že je tak vtipná a zároveň i vážná. Autorce se totiž skvěle povedlo skloubit komické situace okolo vnoučat a zároveň smutný život s manipulátorem a citovým vyděračem. Postupně se vyrovnává jak s jedním, tak s druhým aspektem svého života, dělá spoustu chyb, ale nakonec najde samu sebe.
Za mě má kniha svoji hodnotu a nebylo zbytečné ji číst, líbil se mi její humor a pokud jste se staly babičkou ve stejném věku, pak se v mnoha situacích určitě poznáte.

Souteska
20.04.2023 3 z 5

Docela prima čtivý příběh ze života mimo jiné i o tom, jak je těžké odejít z nefunkčního vztahu, ale pro mě mohl být i kratší, už jsem v druhé půlce vyhlížela konec:-)

El1508
07.03.2023 5 z 5

Za mě další čtivá kniha této autorky. Zasmála jsem i dojala...

Karoll_ina
28.11.2022 3 z 5

oddechovka s dobrým koncem

Marcela52
22.09.2022 4 z 5

Trochu zklamání, protože jsem čekala humoristický román a šlo spíše o příběh ženy, která se snaží vymanit z manželství, které ji v mnoha směrech omezuje. Omezuje ji hlavně manžel, od kterého nakonec po třiceti letech odejde, aby konečně žila život podle svých představ. Kniha se četla dobře, místy jsem se i pobavila, ale literárně to bylo slabší. Nicméně jako oddechovou a nenáročnou literaturu mohu doporučit.

Dagmar58
05.09.2022 4 z 5

Životní příběh jedné ženy, který je psaný s nadhledem a který určitě pobaví nejen stávající, ale i budoucí babičky. Jen se určitě každá žena obejde bez despotického manipulátora, kterého měla hlavní hrdinka Daniela za manžela.

klotylda.ln
12.08.2022 1 z 5

Kniha mi nesedla. Nesedl mi styl psaní, postavy, děj. Chtěla jsem si koupit oddychovku na dovolenou, prostě knihu u které se zasměju. Místo toho mi hlavní hrdinka lezla od začátku na nervy tím jak byla celý život uťápnutá a co si všechno nechala od manžela líbit. Po narození vnuka už to bylo jen samé ušišlané nezáživné cosi. Protože jsem držák, doposlouchala jsem audioknihu do konce :-D

KnihovniceVěra
11.08.2022 3 z 5

Kniha mě bavila, zhltla jsem ji jako oddychovku, ale někdy to už autorka s tím humorem za každou cenu přehání (např. hlavní hrdinka Daniela neví asi ve 30 letech, jak vypadá celer?) a také zabíhá do zbytečných podrobností o tom, co ten den vařila a dělala s vnoučaty... Jsem už taky babička a příběhu Daniely rozumím tak, že se zbavila závislosti na manželovi a vybudovala si závislost na vnoučatech.
Za mě dobrý průměr ale zároveň chápu, že kniha je tak vysoko hodnocená ženami. Žádná by takový problém s manipulativním mužem řešit nechtěla, tak se dobře čte, jak to vyřešila tahle paní Daniela.

Olous1
28.07.2022 5 z 5

Občas si v knihovně zapůjčím jinou knihu. Tato byla opravdu výhra. Velmi jsem se pobavila, až na toho protivného manžela. Nejvíce si knihu užijí hlavně babičky. Vtipné, oddechové, dobře napsané 95%.

Aktij605
21.07.2022 5 z 5

Příjemné čtení na léto.

iška
16.07.2022 5 z 5

I já si ji vybrala díky Šánce a moc děkuji. Příjemné čtení, uvěřitelné. Potěšilo mne, že se autorka nesnaží být humorná za každou cenu, bylo to nenásilné a kde jsem se zasmála, tam to bylo od srdce.

Sata
12.07.2022 5 z 5

Super čtení... lehké,svižné a vtipné...zároveň k zamyšlení... doporučuji nejen babičkám

Lka
14.06.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala díky komentáře Šánky, moc díky. Kniha je opravdu super. Občas jsem se musela hlídat, abych vedle sebe neprobudila spícího manžela výbuchy smíchu. Je to takový příběh ze života, chvílemi trochu smutný díky manipulativního manžela. Kniha mě nadchla asi i proto, že jsem taky babičkou, pro změnu dvou holčiček 4 a 1,5 roku. Ale taky pěkných dračic.

pro ženy rodinné vztahy babička matky a dcery

Eva Dolejšová
česká, 1968
2019  82%Parkourista
2021  85%Babičkou proti své vůli
2019  78%Já a moji muži
2023  96%Feťáci
2017  79%Tajemství jedné knihovny

Kniha Babičkou proti své vůli je v