Podbrdské ženy

Příběh o nelehkých lidských osudech v podhůří Brd na pozadí událostí minulého století. Emílie zažije bolesti války i nástup komunismu – ale možná ještě horší jsou pro ni samota a odcizení, které pociťuje v manželském životě. Také její dcera Jana se cítí zavržená, rodičovské lásky zažila málo a sama ji neumí předat dál. Dokáže poslední z podbrdských žen Johanka zlomit rodinnou kletbu a zbavit se tíže samoty?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391187/big_podbrdske-zeny-8MR-391187.png 4.3867

Kniha Podbrdské ženy

Caa

V tomto rodě se z otce na syna přenese neschopnost milovat a nenávist k těm, kteří ještě lásky schopni jsou. Poznamenány jí jsou čtyři generace žen, které jsou tak či onak nuceny žít ve stínu těchto mužů. Velmi silný příběh.

Aaloha

Generační román, který se krásně čte a vtáhne do děje. Nelehké životy v nelehkých dobách, které ovlivnily historické události. Složité charaktery hlavních postav, které mi nebyly moc sympatické. Snad jediná Emilka, která chtěla život změnit, ale bohužel. Chyběly mi roky, v kterých se odehrává děj. Jinak moc hezká kniha.

zouharov

Neoblíbila jsem si Mirka, Emilku ani Janu, přesto mě jejich osudy zaujaly. Mohli se víc postavit osudu, mohli spolu víc mluvit a tím něco změnit. A právě tím, že nebyli dokonalí, jsou nám vlastně víc podobní. Jak bychom se v jejich situaci zachovali asi my?

Kristýna_

Pokus se někomu líbí Šikmý kostel, tak tuto knížku můžu doporučit. Přišla mi v podobném duchu.

Mi--LADA

Zajímavé čtení. Neradostné rodinné historky z Brd mi daly nahlédnout do toho, jaké byly (nebo mohly být) osudy žen 20.st. Není to čtení na sobotní bezstarostnou pohodičku ani to není složité a marné. Samota je zlá a když rodiče nechápou nebo neumí přijmout svého potomka a dát mu zázemí, které by měl dostat, trápení se pak může vléct po několik generací. Hodně práce, málo pochopení a lásky. Takové čtení pro ženy ze života těch méně šťastných. Jo, šlo to, dalo se, asi se pustim ještě do další četby p.Poncarové. Co takhle Děvčata první republiky? Nebo Osud poslední baronky? Prostě mám další autorku, ke které se ještě někdy vrátím, i když nejsem její bezvýhradně nadšená fanynka.

Alisa1980

Četla jsem jako druhou od této autorky. Díky tomu, že všechna místa, kde se děj knihy odehrával znám, pocházím z kraje, takže o to se mi knížka líbila víc. Od autorky top.

Vivetkav

Krásná kniha i když samozřejmě smutná a drsná v tom válečném i poválečném období..žádná ta doba pro ně nebyla lehká ..každá generace si přenášela něco dál...

Zuzulinka

Krásná kniha. Četla jsem jedním dechem.