Podbrdské ženy

Příběh o nelehkých lidských osudech v podhůří Brd na pozadí událostí minulého století. Emílie zažije bolesti války i nástup komunismu – ale možná ještě horší jsou pro ni samota a odcizení, které pociťuje v manželském životě. Také její dcera Jana se cítí zavržená, rodičovské lásky zažila málo a sama ji neumí předat dál. Dokáže poslední z podbrdských žen Johanka zlomit rodinnou kletbu a zbavit se tíže samoty?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391187/podbrdske-zeny-wnv-391187.jpg 4.4262
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Podbrdské ženy

Akneris

I když jsem se chvílemi trochu ztrácela, tak je to moc pěkná knížka od které jsem se nemohla odtrhnout.

Knihovtipnicus

Skvělá kniha od začínající a velmi nadějné autorky, ktera reflektuje 20. století z pohledu žen. Její druhou vynikající knihou je Eugenie, takže se určitě máme do budoucna na co těšit.

karoli.c

Tato kniha mi na nočním stolku ležela mnoho týdnů, než jsem se do ní pustila. Ani nevím proč se mi do ní nechtělo, asi jsem tušila, že téma bude tíživé, ne lehko vstřebatelné (a já zrovna nechtěla o ničem moc přemýšlet). Nakonec jsem však přečetla jedním dechem. Předurčené osudy 3 generací žen na statku, k udření a v blízkosti mužských tyranů, se mi vryly hluboko do srdce.. Hodnotím 5*

Bridget30

Smutné osudy v drsném prostředí, nemohla jsem se od příběhu tří generací odtrhnout.

Janca007

Příběh tří generací žen, jejich vztahů, v místě, kde jakoby se zastavil čas... Poutavý příběh, ke kterému bych se klidně znovu za čas vrátila....

Jolina

Příběh žen z drsného prostředí, ve kterém jakoby se zastavil čas. Jinde se vše mění - zde zůstává hodně při starém...a co hlavní hrdinka? Má šanci se změnit a tím pozměnit osud všech dalších generací žen, které byly k předurčeny k odevzdání se svému osudu, na který neměly příliš mnoho vlivu? Doporučuji!

oskarka
25.12.2019

Příběh tří generací žen. Nejvíc mě zasáhl příběh Emilie, byla popsán do detailů a měl v kníže nejvíc prostoru. Ostatní ženy mě už tolik neoslovily, asi bych se bez toho obešla. Konec byl psán povrchně, vůbec jsem nepochopila vztah mezi Janou a Johanou.

Dadula118
22.12.2019

Krásně napsaná kniha o životě žen v minulém století. život nebyl jednoduchý, ba naopak, drsný.

Jana Poncarová
česká, 1983