Dva proti Říši přehled

Dva proti Říši
https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7810/bmid_dva-proti-risi-8GP-7810.jpg 5 1589 1589

Román založený na podrobném zkoumání pramenů a literatury popisuje scénu domácího odboje i exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu na Heydricha, okolnosti i situaci po něm. Nevyhýbá se líčení soukromého života hrdinů. Poskytuje realistický obraz o strukturách německé moci, zabývá se vyšetřovacími postupy gestapa. Román zaujme strhujícím dějem i výbornou psychologií postav. Vydání první.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dva proti Říši. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (397)

sgjoli
14.07.2024 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha a byl to velmi silný zážitek. Popravdě to vnímám jako jednu z nejlepších (audio)knih, co se ke mně letos dostala.
Jedná se o beletristické zpracování části naší historie - konkrétně operace Antropoid - a je to psané velmi srozumitelným, čtivým způsobem, který člověka dokáže vtáhnout do děje. Příběh sám o sobě je velmi nosný a obsahově velmi silný, na člověka to velmi zapůsobí, ale přitom se tu autor nesnaží ždímat emoce na sílu.
Je to napsané velmi dobře. Jazykově květnaté (ale ne přehnaně), ale přesto příjemné a srozumitelné na čtení, postavy skvěle a věrohodně napsané, atmosféra vykreslená skvěle - úplně se to na člověka přenášelo. Silné, intenzivní čtení, ale přitom žádný doják. Naopak si mne to získalo tou svou civilností v pojetí emocí.
Pokud se čtenář chce o Antropoidu dozvědět přístupnou cestou, co a jak a kdo v tom fungoval, myslím, že tohle by mohlo být dobrým vodítkem. Samozřejmě člověk nesmí zapomínat, že se jedná o beletrii, nikoliv o odborný vzdělávací text. Ale v základních obrysech to je podle mne shrnuté velmi dobře a nějakou základní představu si člověk z toho udělá. A může to být takový snadný krok k tomu, aby si případný zájemce později vzal už i třeba něco odbornějšího.
Za sebe velmi doporučuji.

podko_lenka
12.07.2024 5 z 5

Dlouho jsem nenapsala komentář k přečtené knize a teď musím.

Kniha, která ve mně zanechala silný dojem. Dlouho se k ní budu v myšlenkách vracet. Mám toho tolik, k čemu bych se chtěla vyjádřit, ale nic by nevystihlo mé pocity. A tak ji v sobě nechám doznít…


Radka1911
23.06.2024 5 z 5

O Operaci Anthropoid jsem věděla, četla, viděla...

Děkuji autorovi za krásnou a čtivou knihu. Odvedl velký kus práce.

"Doufám, že budeme vaší oběti hodni." (Edvard Beneš)

všechny komentáře

Související novinky (1)

6. září bude vyhlášen vítěz Literární ceny Knižního klubu

26.08.2016


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Ocenění knihy (1)

2007 - Literární cena Knižního klubu


Kniha Dva proti Říši v seznamech

v Právě čtených25x
v Přečtených2 078x
ve Čtenářské výzvě408x
v Doporučených328x
v Knihotéce530x
v Chystám se číst930x
v Chci si koupit193x
v dalších seznamech21x