Dva proti Říši přehled

Dva proti Říši
https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7810/bmid_dva-proti-risi-8GP-7810.jpg 5 1603 1603

Román založený na podrobném zkoumání pramenů a literatury popisuje scénu domácího odboje i exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu na Heydricha, okolnosti i situaci po něm. Nevyhýbá se líčení soukromého života hrdinů. Poskytuje realistický obraz o strukturách německé moci, zabývá se vyšetřovacími postupy gestapa. Román zaujme strhujícím dějem i výbornou psychologií postav. Vydání první.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dva proti Říši. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (400)

OlafSveinsson
14.10.2024 5 z 5

Silný příběh o velkém hrdinství nejen parašutistů, ale i ostatních "obyčejných" lidí, bez kterých by se nikdy nepodařilo atentát úspěšně provést.
Nejen, že je kniha věrná, jak jen může být z pohledu historicky doložitelných skutečností, ale má i naprosto perfektně zpracovanou atmosférou. Ať už z pohledu hlavních hrdinů nebo jejich protivníků. Takže můžeme sledovat láskyplné setkávání parašutistů s přítelkyněmi, brutální výslechové metody gestapa, odhodlání členů odboje a nakonec hrdinný poslední boj v kryptě.

borsalino_csfd
04.09.2024 5 z 5

Kniha pro mě obsahuje více rovin. Literární, pan Šulc odvedl moc dobrou práci, kniha je velmi čtivá a současně věrohodná. Jeho styl mi sedí, včetně výborného finiše, který nedovolí knihu odložit.
Faktická, kdy maximálně vycházel z historických pramenů a příběh dokresloval spíše dialogy mezi postavami, než že by si vymýšlel nějaké události. Dobrý je opět i doslov.
Historická, nepřestává mě udivovat, o jak velkou shodu okolností se jednalo, že to nakonec klaplo a svět se RH zbavil. Ať už se jednalo o špatnou informační vybavenost z Londýna o tom, jaká je reálná situace v Československu, přes romantické avantýry přímo ohrožující celé rodiny na životech až po neschopnost Beneše vysvětlit nezbytnost takového atentátu (tady lze doporučit knihu Edvard Beneš - politický životopis od Zbyňka Zemana).

Vincenzoci
17.08.2024 5 z 5

Operace Anthropoid v celé své kráse, jinak to asi nelze popsat. Jsem velice rád, že tato kniha vznikla, osobně bych ji zařadil do povinné četby! Je velmi dobře napsaná, vtáhne do děje a človek ví, že se to stalo a možná chodí každý den kolem a ani už ho to nezajímá, což je škoda. Čtena již 2x s odstupem několika let a vím, že se k ní zase časem vrátím. Občas neuškodí připomenout si historii…

6. září bude vyhlášen vítěz Literární ceny Knižního klubu

26.08.2016