6. září bude vyhlášen vítěz Literární ceny Knižního klubu

novinky

26.08.2016 / Dan
6. září bude vyhlášen vítěz Literární ceny Knižního klubu

Literární cena Knižního klubu je soutěž, která u nás nemá obdoby – nespočívá v totiž odměňování již vydaných knih. Soutěžící do ní naopak musejí poslat rukopis, který dosud veřejně nevyšel. Odborná porota poté vybere nejlepší dílo, které vyjde v knižní podobě. V úterý 6. září bude slavnostně vyhlášen vítěz 21. ročníku.

Vyhrát může skutečně kdokoliv – a vítězové minulých ročníků to potvrzují. Najdete mezi nimi zavedené spisovatele (David Jan Novotný, Ladislav Pecháček…), ale také úřednici, středoškolského učitele nebo policistu. Po vyhlášení i prakticky neznámý člověk najednou dostane šanci zazářit. Plakáty, rozhovory v médiích, recenze v tisku a samozřejmě kniha na pultech knihkupectví. To je sen každého, kdo se snaží prorazit v literatuře!

Mnohé knihy se po vydání staly bestsellerem. Například knihy Jiřího Šulce Dva proti Říši se prodalo více než 40 tisíc výtisků. Velice dobře byl čtenáři přijat taky román Zvuk slunečních hodin Hany Andronikové, který vyhrál v roce 2001. A možná si pamatujete román Vedlejší pokoje, který prestižní ocenění získal loni.

Zašlete do konce roku svůj rukopis do soutěže i vy a příští rok se třeba touhle dobou budete na vyhlášení těšit i vy!

Více informací naleznete přímo na webu Literární ceny Knižního klubu, jejímž mediálním partnerem je i DatabazeKnih.cz :-)

Literární cena Knižního klubu je ocenění, které má v České republice dlouhou tradici. Již od roku 1995 dává šanci připomenout se ostříleným spisovatelským esům i vykročit do světel reflektorů zcela neznámým pisálkům.Dva proti ŘíšiDva proti ŘíšiJiří Šulc

Román založený na podrobném zkoumání pramenů a literatury popisuje scénu domácího odboje i exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu na Heydricha, okolnosti i situaci po něm. Nevyhýbá se líčení soukromého života hrdinů....více


Zvuk slunečních hodinZvuk slunečních hodinHana Andronikova

Román přirozeným a vynalézavým způsobem spojuje několik rovin, časových pásem a žánrů - Baťův Zlín, Indii třicátých let, poválečnou Ameriku. Vyprávění začíná náhodným setkáním dvou českých emigrantů v Coloradu, jejichž životní osudy se kdys...více


Vedlejší pokojeVedlejší pokojeRadovan Menšík

Próza mladého autora je mozaikou situací, v nichž se v jednu chvíli ocitnou obyvatelé několika pokojů venkovského penzionu. Díky přitažlivé vypravěčské linii se záhy dozvíme, že jejich příběhy spolu souvisejí mnohem víc, než by se zpočátku ...více


Komentáře (7)

LordSnape
06.09.2016

Vím o tom a nezaujalo mě to. Jakýsi příběh z počátku kapitalismu u nás.

pankaplan
06.09.2016

Vítěz letošní ceny je známý už pár dní díky katalogu Knižního klubu, je to tato kniha: https://www.bux.cz/knihy/211183-vertigo.html Bohužel to vypadá na pěknou blbost.

yenda1
27.08.2016

Snape:
Poslední věta jest asi důvod zájmu "poroty" o knihu Bílej kůň, žlutej drak. Chudinka malá vietnamská, a že jsou ti Češi ale zlí.
Samozřejmě je to ironie, povzdech, výsměch směrem k Janáčkovi a spol., kteří se udělením ceny tomuto dílku tak trochu ztrapnili.

LordSnape
27.08.2016

[yenda1] Po celou dobu čtení názoru jsem souhlasně přikyvoval, a při poslední větě jsem jen zíral jak vyvoraná myš. Wtf?

yenda1
27.08.2016

Mystifikace k literatuře patří. A k cenám Knižního klubu tehdy patřilo (a stále patří?), že osobnost autora je víc než samotný text, v tomto případě těžce podprůměrný. Naběhli si na vidle lumeni z poroty. Rasismus, diskriminace, blbí a xenofobní Češi a intelechtuálové v porotě jsou z toho na vrcholu rozkoše.

LordSnape
26.08.2016

Tenkrát to byla dobrá fabulace. :-) Nicméně vystupovat a psát pod pseudonymem není nic špatného či nezákonného. Bohužel tady se asi narazilo, páč se tím zjistilo, že "odborná" porota zřejmě nesoudí rukopisy podle literární kvality, ale spíš dle osobnosti autora, což je asi špatně. Názor, ať si každý udělá sám. Navíc jsem slyšel, že ta kniha není až takové terno. Spíš bych to tipoval na nějakou Cempírkovo tlačenku.

Koka
26.08.2016

Tu cenu jednou vyhrála i jakási "mladá česká Vietnamka" :=))
http://www.databazeknih.cz/knihy/bilej-kun-zlutej-drak-25017