Soběstačný přehled

Soběstačný
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432843/bmid_sobestacny-uHU-432843.jpg 5 1005 1005

Štěpánovi je jedenáct a celý jeho svět závisí na dospělých. Jenže co si počne ve chvíli, kdy se jeho táta nejspíš zbláznil – odstěhoval se, nechal si narůst plnovous a z kalhot mu koukají kotníky. Tátova nová přítelkyně nemá Štěpána moc v lásce, přijde si nadbytečný. Jeho máma vzdychá, šetří úplně na všem a vypadá to, že jí není dobře. Štěpán si proto přeje hlavně jednu věc – co nejrychleji vyrůst a být soběstačný. Zuzana Dostálová napsala román o dospívání a dospělosti, o samotě a samostatnosti. Hrdinův život sleduje v rozmezí několika let a vyprávění nenechává jen na něm.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Soběstačný. Přihlašte se a napište ho.

martina8425
07.07.2024 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, bylo to pro mě první setkání s autorkou a musím říct, že hodně vydařené. Příběh si mě získal hned na začátku, skvělé pracuje s postavami, prostředím a kontrastem (typický Hugo a jeho rodinka). Pro mě je v této knize ústředním motivem láska, v nejrůznějších podobách. Protože s ní se dají překonat i ty nejnáročnější životní situace.

drew95
02.07.2024 3 z 5

Čtivé. Nenápadně intenzivní co do emocí, nikoli však co do tématu.

Mi-šu-le
30.06.2024 5 z 5

Moje první kniha od Zuzany Dostálové si mě naprosto získala příběhem, který je poutavý, svižný, realistický a velmi smutný. Knihu určitě doporučuji a výhledově si ráda přečtu i jiné autorčiny knihy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Soběstačný v seznamech

v Právě čtených8x