Karneval zvířat přehled

Karneval zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506196/bmid_karneval-zvirat-CY5-506196.jpg 4 140 140

Ponožky, pyžamo, smokink, rum. To všechno si musí zabalit houslista českého symfonického orchestru, když vyrazí na zahraniční zájezd po koncertních síních. A přidat k tomu notnou dávku trpělivosti, aby se dovedl tísnit v autobusu i v hotelových pokojích, přežil všechny zastávky na benzinkách rádoby vtipné požadavky kolegů. Houslista Evžen je navíc dobrák od kosti a svým spoluhráčům vychází vstříc prakticky ve všem: ať už potřebují uvolnit hotelový pokoj pro milostná dostaveníčka, nebo chtějí půjčit peníze. K tomu se zamiloval do flétnistky a netuší, jak jí své city vyjevit. Zuzana Dostálová ve svém novém románu dává čtenářům nahlédnout do zákulisí orchestru a odhaluje, že poslové výsostného umění často nemají na růžích ustláno. Živit se kulturou není žádný med.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Karneval zvířat. Přihlašte se a napište ho.

Audrina
08.07.2024 5 z 5

S autorkou jsem se setkala již v knize Soběstačný, byla jsem tedy zvědavá i na tento příběh. Jednalo se o zajímavý vhled do života umělců a předvším jejich nedocenění.

sasekr
23.06.2024

Moje první zkušenost s touto spisovatelkou. Kniha se dobře čte a rychle ubíhá. Mnoho postav - chvíli trvá, než se čtenář zorientuje a pak už jsou to do 3/4 knihy takoví Účastníci zájezdu, ve chvíli, kdy už má čtenář dost opakujících se etud o autobusu, hotelech, jídle a alkoholu, se konečně dostane k dramatičtější pointě. Úmyslem bylo zřejmě vzbudit lítost s životní úrovní umělců, jichž si společnost dostatečně neváží. Z mého pragmatického pohledu jsou hudebníci vykresleni spíše jako osoby s neuspořádanými životy a neschopností zacházet s vydělanými prostředky. Hlavní hrdina z toho vychází jako dokonalý naiva a hlupák, což spíš mrzí. Politické komentáře a narážky působí rušivě a jsou zbytečné. Přesto je to vhled do jiného prostředí a stojí za to to číst.

lidunka1
13.06.2024 5 z 5

Život špičkových českých hudebníků v realitě. Pro mě až šokující, jak někdo, kdo hraje v nejlepších sálech na světě, si dělá topinky na žehličce. Knížka byla velmi čtivá, litovala jsem, že nebyla delší

Zatím zde není žádná související novinka.

Ale člověk přece musí někam patřit. Nebo se alespoň někam vracet.

Ti odvážnější odjeli za lepším, a ti, co odjet nemohli, zůstali, aby jim bylo dennodenně připomínáno, že kultura je až na posledním místě.

Samota mu chybí, a přitom je jí tolik.

Zfilmováno

Karneval zvířat (2002)