Nelituju ničeho

Morgan je odhodlána zabránit své šestnáctileté dceři Claře v tom, aby dělala stejné chyby jako ona. Když Morgan jako příliš mladá otěhotněla a vdala se, musela se vzdát svých vlastních snů. Clara nechce jít ve stopách své matky, považuje ji za předvídatelnou bez špetky spontánnosti. Kvůli soupeřícím povahám a protichůdným plánům je pro Morgan a Claru stále obtížnější spolu vyjít. Jediný, kdo může přinést mír do domácnosti, je Chris - Morganin manžel, Clařin otec a rodinná kotva. Ale mír se naruší, když je Chris zapojen do tragické a pochybné nehody. Srdcervoucí a dlouhodobé následky se však nedotknou pouze Morgan a Clary. Zatímco se Morgan snaží vzkřísit všechno, co se kolem nich zhroutilo, najde Morgan útěchu u posledního člověka, u kterého by to očekávala, a Clara se upne k chlapci, se kterým má zakázáno se stýkat. Nová tajemství, rozhořčení a nedorozumění s každým dalším dnem způsobují, že se matka a dcera stále více a více vzdalují. Dokáží k sobě někdy najít cestu zpět?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435454/big_nelituju-niceho-6Oe-435454.jpg 4.4490

Vydáno: , Ikar (ČR)

Regretting you, 2019

Kniha Nelituju ničeho

maruschka
24. listopadu

Colleen patří mezi autorky, u nichž nedokážu být úplně objektivní. I když jsem zápletku odhadla po pár stránkách, CH mě dokázala opět extrémně silně "navázat" na svoje postavy. Jako vždy jsem se s nimi jen těžko loučila. Jen jedna výtka, kterou uvádím opakovaně - její knihy by neměla číst děvčata bez zkušeností, budou mít nereálná očekávání ohledně mužů :)).

Karin94
24. listopadu

A opäť ďalšia dokonalosť od Colleen Hoover. Jedine čo ľutujem je to, že som sa do nej nepustila skôr.

Kniha je hlavne o dvoch postavách o matke Morgan a šestnásťročnej dcére Clare. Morgan ju mala v 17 rokoch a Clare to veľmi dobre vie, a preto nechce byť taká, aká je jej matka. Ich rodinné vzťahy sú divné, pretože Clare je tvrdohlavá teenagerka, a okrem toho sa zamiluje do chlapca, ktorého jej rodičia vyslovene zakazujú.
V jeden deň sa stane nešťastná nehoda, pri ktorej vyplávajú na povrch hrozné veci.

"Tvoje tělo a tvoje srdce nepřestane hledat krásu a přitažlivost v jiných lidech jen proto, že ses zalíbila jednomu člověku. Když se ti někdy stane, že tě začne přitahovat někdo jiný, je na tobě, abys z té situace vycouvala dřív, než se tomu už nebudeš moct ubránit"

Mne sa kniha veľmi páčila. Keď už vyplávajú veci na povrch, je kniha veľmi predvídateľná. Iným ľuďom sa buď páči, alebo hovoria, že to bol taký priemer, pre mňa bola dokonalá. Okrem dokonalosti bola aj ľahko a pútavo písaná, čiže nič chaotické. Možno sa vám zdá, že tam je dosť veľa postáv, ale Colleen to tak dobre napísala, že vám bude všetko jasné.

Postavy mi všetky boli sympatické, najmä Miller Adams aj keď mal sedemnásť, bol veľmi zlatý, slušný, vychovaný a hlavne dokonalý.
Clara bola taká tvrdohlavá teenagerka z dosť detskými názormi a robila aj dosť unáhlené rozhodnutia bez rozumu. Ale tak brala som to, veď ma iba šestnásť.
Morgan a Chris boli dosť starostlivo prísny rodičia, čo nie je zlé, ale myslím si, že už to niekedy až preháňali. Hlavne Chris.
Jonah bol fajn. Páčilo sa mi na ňom, že bol svojský. Jenny - Morganina sestra nebola zlá, ako postava mi tiež sadla, ale mne osobne prišla ako také nemehlo.
No a Lexie to bola Clarina najlepšia kamarátka, ktorá tam bola len zriedka spomenutá. Jednoducho keď boli oni spolu, tak si môžte domyslieť, dve šialene teenegerky.

Čiže ak je medzi vami niekto, kto si knihu nechce prečítať len vďaka "nezaujímavej" anotácii tak, ako nezaujala moc mňa, tak si ju nevšímajte. Príbeh bol jednoducho krásny, romantický, tragický, smutný a určite nebudete ľutovať.
Knihu odporúčam úplne všetkým.

Buchtičkajani
23. listopadu

Knížka z předvídatelnym koncem, ale četla se dobře. Pohled na věc ze strany matky a dcery je zajímavý a mě se líbil.

radus
10. listopadu

Knížka se mi líbila, dobře se četla a bylo zajímavé sledovat stejnou situaci z pohledu matky i dcery. Všichni mi byli sympatičtí, chvíli mě štvali, pak zase pobavili a občas i dojali. Doporučuji přečíst, je to takové nenáročné, trochu předvídatelné, ale zajímavě napsané čtení.

Micha-Él
08. listopadu

Už dlouho jsem si chtěla přečíst něco od Colleen, tak jsem si vybrala tuhle krásku. A musím říct, že toho opravdu NELITUJU! Perfektní čtení a naprosto skvěle reálně popsané postavy. Příběh je velmi přirozený a lidský, dotýká se témat jako ztráta, zrada, vztah matka-dcera, první láska, lži, špatná komunikace a mnohé další. Četbu jsem si moc užila, střídaly se ve mně emoce pozitivní s negativními i takové ty neutrální, zkrátka jsem je všechny prožívala s postavami. Vůbec mi nevadilo, že děj byl předvídatelný. V knížkách nehledám jenom překvapení nebo spád, naopak miluju právě ta rodinná dramata, a tady bylo všechno popsané jednoduše dokonale. Líbily se mi kapitoly psané z pohledu Morgan a Clary. Na závěr musím vyzdvihnout krásný styl psaní, který byl velmi čtivý, a zkrátka nešlo nečíst dál. Doporučuji!

vandalindakova
05. listopadu

(+ SPOILER) Tak jsem si myslela, že další Colleen vydaná pod Ikarem, bude pecka. Hezky jsem se spletla, protože tohle mě hodně zklamalo.

Prvních sto stran bylo skvělých! Tam jsem si ještě myslela, že by to klidně zase mohlo být na plné hodnocení. Zápletka tam byla super. Moment překvapení zde byl taky, a svíravý pocit tuplem.
Následně to ale šlo pěkně z kopce. Přestalo mě to bavit, a začala jsem se spíš těšit na to, až to budu mít dočtené. Naštěstí tomu klasicky nechyběla čtivost, takže jsem to měla celkem rychle za sebou.

Zbytek totiž byl překvapivě dost předvídatelný. Věděla jsem, co se bude dít dál, a tušila jsem, kam se příběh stáčí. Což prostě u Colleen nejsem zvyklá.
Cara byla vyloženě na ránu. To její chování bylo prostě neskutečně šílený. Nechápala jsem, co všechno dělá na truc, a nesnášela jsem ji za to, jak tahá lidi do svých problémů a čeká, že to za ní vyřeší někdo jiný. Prostě neskutečný fracek. Morgan se zase v některých chvílích chovala jako puberťák, a ne dospělá matka. Nechávala všemu volný průběh. Ale aspoň mě její linka bavila. Protože být to jen o Caře, tak to zahazuju z okna.
Chápu, s čím se museli obě vyrovnat, ale takhle neee.

Další problém je KOMUNIKACE. Komunikace je sakra základ všeho, a tady prostě totálně selhala. Zase chápu, že ta kniha má ukázat přesně na tohle. Říct nám čtenářům: koukněte se, takhle to vypadá, když to nefunguje. Ale já tenhle styl knih prostě nemám ráda. Protože by stačilo mluvit, a není vlastně nakonec asi o čem psát. Ale ne, oni se zavřou každý ve svým světě stylem: Já s ní mluvit nebudu, protože ona se mnou taky nemluví. No tak to se nikam nedostaneme, že.

Nejrozumnější mi přišla Cary nejlepší kamarádka, která ještě s Millerem měla hlavu na víc věcí, než jen aby ji nepršelo do krku. Miller byl naopak zase až přehnaně dokonalý. Postava vytvořená proto, aby Caru navedl na správnou cestu? To bylo strašně umělý a nereálný!

Další věcí jsou klišé! Jakože nejvíc mě dostalo vyznání lásky! Protože panebože cože? :D :D Takže vy někoho milujete bůhví jakou dobu, ale protože si myslíte, že nemáte šanci, tak si začnete s jinou, řeknete ji to, že jste vlastně zakoukaný do jiný, ta žárlí, vy během toho stejně zíráte po té první, a navíc pro ni celou dobu natáčíte klip, kdyby náhodou jste ji chtěli vyznat lásku! WHAAAAAT? :D :D :D A pak se celý nadšený vytasíte s tím, že ji vlastně milujete ceeelou tu dobu, a ta to sežere jak s navijákem a po dni ví, že je to ta pravá láska jak hrom. :D :D LOL

Konec byl zase moc umělý. Najednou to bylo bum, ježiš mně to došlo, ježiš no mně taky, a problem solved. MEH...

terikus
03. listopadu

Colleen je sázka na jistotu...jen bych snad dodala...chci vědět co je v těch dopisech!!!! :-D

Holly.W

Plný počet nemůžu dát. Kniha mě bavila, byla hezká, ale že bych ji četla jedním dechem to ne. Co bych vyzdvihla, tak složitý, vyvíjející se vztah matky a dcery.