Nevěsta ze zámoří

Nevěsta ze zámoří https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13513/bmid_nevesta-ze-zamori-Okq-13513.jpg 4 285 73

Historická romance z počátku 20. století o vdově, která se v novém manželství musí vyrovnat s intrikami i se svou vlastní minulostí. Půvabná vdova Julie uzavře na dálku druhý sňatek se záhadným majitelem cukrové plantáže a odjede za ním na ostrov v Karibiku. Exotické prostředí a sžívání s novým chotěm probudí sice mladou ženu z netečnosti a smutku, právo na rodinné štěstí si však musí teprve vybojovat: nejdříve s šílenou sokyní, posléze s mužem, jehož už oplakala. Osvědčená romantička nabízí příběh od srdce k srdci.... celý text

likaf
01.04.2024 5 z 5

Pohodové čtení, nechybí i napětí. Doporučuji

Zuzulinka
11.02.2024 5 z 5

Kniha se mi líbila!

Aghatte
04.02.2024 4 z 5

Celou dobu jsem byla v napětí,
opět nechápu zařazení romantická oddechovka.
Bylo to dost drsné, jako celá ta doba.
Julie i Peter mi byli sympatičtí, a jejich nelehké životní příběhy mě bavily.
Konec mě rozplakal.
Je pravda, že už toho nebezpečí tam bylo trochu moc, takové přeplácané. Ale rozhodně ne červená knihovna ani harlekýnka, jak jsem se dočetla v komentářích. To musím autorku bránit, je to solidní sociální historický román.

PavlaA
31.07.2023 5 z 5

Knihy od paní Körnerové mají vždycky šťastný konec, ale ten děj.... Tady to bylo, řekla bych trochu s nadsázkou, napínavé od začátku do konce. Ano vím, je to romantické čtivo, ale i tak jsem byla zvědavá jak to celé vyvrcholí. Čtení jsem si užila

VerronikaH
30.07.2023 5 z 5

Ano, není to nic přelomového ani to není litératně bůh ví jak úžasné. Přesto si mě tahle kniha získala. Autorka se zde nezdržuje každodenními podrobnostmi a chrlí na vás jeden zvrat za druhým. Neustále se něco děje, každá kapitola končí tak, že si prostě tu další musíte hned přečíst a po ní tu další a další a další... A nakonec je konec. Ani nevíte jak. Je to jednohubka, kterou shltnete během jednoho max dvou dnů a zanechá ve vás ten uspokojivý pocit, jako že jste prožili něco úžasného co ve vás hodně dlouho zůstane. Chvíli jsem přemýšlela, že knížce dám o hvězdičku méně právě proto, že občas to bylo trošku přitaženější za vlasy a že to literárně není nijak úžasné, ale ten neutuchající pocit uspokojení mě nakonec přiměl dát plné hodnocení. Vždyť co jíneho je u knižních příběhů tak důležité, jako právě pocity, které ve čtenáři zůstávají.

Michaela91
12.07.2023 2 z 5

Tahle kniha mě nebavila.

Jababa
26.03.2023 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Vřele doporučuji

mnohoknih
06.02.2023 2 z 5

Pokud chcete dobře napsanou romantickou oddechovku, tak můžete tohle číst.

Jančislava
23.01.2023 2 z 5

Knihy paní Kornerove mám ráda, ale její romantická linka je na mě asi moc. Kniha opět čtivě napsaná, ale děj byl opravdu červená knihovna a možná ještě červenější než obvykle. Hlavní postava Julie mě docela rozcilovala a kolikrát jsem preskakovala celé věty až odstavce a to zvláště při výpravě lodi kdy vše bylo jak z akčního filmu. Chápu, že stud v té době byl velký a zakoreneny, ale tohle bylo moc. Tuto knihu znovu číst určitě nebudu a ráda ji vrátím do knihovny. Věřím, že své čtenáře má a jak jsem psala, její knihy se jinak čtou pěkně. Kdo má chuť na velkou romantiku je to kniha přesně pro něj. Kdo takové čtení nemá rád tak na knihu ani nesahejte :-)

Zelený.úval
23.12.2022 4 z 5

Kniha byla napínavá a dobře se četla. Konec mě trochu zklamal, přišel mi takový moc useknutý.

Aranel15
24.10.2022 2 z 5

Od této autorky jsem již dvě knihy četla a byla jsem nadšená. Tato kniha mě však zklamala. Měla jsem pocit, že děj je tlačen neustále nějakým napětím a nebezpečím, že tam vlastně nikdy není chvilka klidu.

Jarka88
21.09.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí a nevěsta že zámoří se autorce povedli

hanka0630
30.05.2022 1 z 5

Oproti Heřmánkovému údolí, Hlasu kukačky, ale i Co neodvál ani čas je tohle úplně jiná kniha. Věděla jsem, o jaký typ četby jde, ale chtěla jsem nějakou oddechovku a říkala jsem si, že když to napsala paní Kornerová... Za mě bohužel ztráta času.

Bibi23
31.03.2022 5 z 5

Další z nádherných knih autorky. Až neskutečně mě vtáhl do dávné doby, abych prožívala lásku i trápení hlavní hrdinky. Moc krásný příběh.

Morana107
23.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Těšila jsem se na exotický příběh s vůní kávy, divokých rostlin a slané mořské vody, ale bohužel jsem tentokrát byla zklamaná. Román je pouze průměrný a zápletky mi trochu připomínaly mé domácí úkoly, když je píšu ospalá na koleni ráno v autobuse...
Nejdřív Julii zkříží cestu šílená sokyně a pak zmrtvýchvstalý exmanžel, který se svého cíle nakonec vzdá sám. Juliina nová láska je trochu nudný suchar, který vám k srdci nijak nepřiroste, stejně jako hlavní hrdinka sama.
Ač mám autorku opravdu velmi ráda, tak tahle kniha není jedna z jejích nejlepších.

JJJ007
01.01.2022 5 z 5

Pohodové romantické oddechové čtení. Příběh je psaný velmi čtivě.

maryska09
04.11.2021 4 z 5

Milá romantika s trochou napětí. Doporučuju jako oddychovou knížku pro romantické duše.

LéňaM
21.07.2021 5 z 5

Skvěle napsana kniha!!!!
Příběh byl napínavý, krásný a romantický.
Krásná odpočinkova kniha od které se jen těžko odchází

JancaMia
28.05.2021 4 z 5

Krásný romantický příběh

mirinda973
10.05.2021 3 z 5

Kdyby to byla první knížka od autorky asi by se mi líbila víc. Ale její Kukačky a Heřmánkové údolí jsou bezkonkurenčně nejlepší a těžko se jim něco vyrovná.
Knížka nebyla špatná, napětí, romantika. Četla se hezky, taková oddechovka