Popravčí

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148376/big_popravci-148376.jpg 4.72286

Robert Hunter 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Executioner, 2010

Kniha Popravčí

janina66

Výborně propracovaná detektivka. Děj hned vtáhne, daleko lepší, než 1.část s R.Hunterem.
Přečteno za 2dny. Super vyšetřování a i nová šéfka celkem sympatická.

dedecko

No to hodně drsná kriminálka, jdu na dalsi

lucie5197

Na úvod přiznávám, že jsem knížku nedočetla a nemrzí mě to. Carter je autor pro nenáročné čtenáře, který jede furt dokola stejnou šablonu, která hodně rychle omrzí, protože to nemá vlastně co jiného zachranovat. Robert je samozřejmě vykreslen jako nejlepší detektiv vůbec, se vším tím stereotypem, naopak jeho kolega je naprosto k ničemu, ten je tam totiž jen na to aby mohl pokládat hloupé otázky a Hunter se tak mohl vytáhnout a chytře odpovědět. Bohužel to postrádá i jakoukoliv promyšlenou zápletku, tady se autor vše snaží zakrýt brutalitou. A aby toho nebylo málo, tak stylistická stránka je taktéž bídná, těžko říct, zda je vina více autora, nebo překladatele. Tak či tak je pro mě Carter jedno velké zklamání a tři jeho knihy mi bohatě stačily.

Anna479

Druhý díl série s Robertem Hunterem mě možná bavil o malinko méně než Dvojitý kříž. Prostě mi tam fakt vadily stoly a dveře z růžového dřeva....
Nicméně je to skvělá kniha. Děj ubíhá a až na pár odboček, které bych já osobně vynechala nebo zakomponovala jinak, nedrhne a má spád. Násilí už je tam opravdu hodně a místy fakt dost nechutné, jestli se toto bude dál ještě stupňovat...nechci pomýšlet. Je to vůbec možné? Zřejmě ano.
Chris Carter skvěle dávkuje napětí, takže jsem od začátku toužila vědět, co vrah ukazuje obětem. Využití jejich strachu je dokonalé a Carter tento nápad výborně zpracoval. Jdu číst další díl. :)

Viviana-Mori

Popravčího jsem četla již před nějakou dobou a děj si stále pamatuji, což svědčí o kvalitě knihy. Rozhodně lepší než první díl, moc se mi líbilo, jak vrah využívá největšího strachu oběti. Přemýšlela jsem, jak by asi zabil mě. :)
Děj příjemně odsýpá, čtenář se nenudí. Vyšetřovatelé správní chlapci. :) Víc takových sérií.

Tupoun
30.12.2021

První kniha z řady, Dvojitý kříž, jak jsem psal v komentáři, mě nijak extra nenadchla. Ale Popravčím se Chris Carter pochlapil. Děj je tentokrát celistvý, od počátku akční a napětí nekolísá, ale celkově neustále narůstá. S tím, že humusácké vraždy budou mít asi podobný základ, nic moc dělat nejde, protože způsobů, jak dělit tělo na částečky zase moc není. Zde je změnou a úžasným nápadem autora spíše psychologické utrpení, takže pro oběť dvojité umírání. Proto doporučte svým dětem - nešikanujte, může se to obrátit proti vám. Když pominu klasický americký komplex, že všichni chlapi klaďasi měří od 185 cm nahoru a mají modré nebo zelené oči (zelené oči mají jen 2% světové populace a podle amerických autorů to vypadá, že 1,99% jsou Ušáci), což ale nemá nic společného s kvalitou děje, je tato kniha výborným a čtivým thrillerem, přestože mě dvakrát nenechala usnout před čtvrtou ranní. Ale mám volno, tak proč ne. Spěchám natáhnout do čtečky Nočního lovce.

Karoley
28.12.2021

Popravčí. Ví, co tě na smrt vyděsí..

Další skvělá detektivka od Cartera!
Robert Hunter, sadistický vrah, brutální vraždy, zvracející policejní sbor (škoda, že jsem to nepočítala :)) Líbilo se mi víc než Dvojitý kříž, celá natěšená jdu na Nočního lovce!

lucifess
22.12.2021

Skvěle napsáno, četlo se samo. Rozhodně se podívám i na další knihy autora. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a jaký je jeho motiv. Napětí fungovalo. Ze začátku - první vraždou jsem si myslela, že se možná bude jednat o variaci na Dana Browna a jeho Šifru mistra Leonarda. Brzy mě kniha vyvedla z omylu.