Chůva

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419869/chuva-wbd-419869.jpg 4.1381
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Kalibr

The Nanny, 2019

Kniha Chůva

lenkaBajza
včera

Čtivé,napínavé, děj je výborně promyšleny a propracovaný. Nějak ale nemůžu překousnout postavy (Kromě Ruby,ta byla fajn). Byly nesympatické,hloupé,hrůza. Postava vyˇsetrovatele sice nesympatická nebyla,ale podle me tam vubec nemusel byt???? jeho obcasny vstup v podobe kapitolky byl o nicem. A ve finale z něj udělali trochu vola:D
A ten konec? Ano,překvapující,ale mně to zkazilo celkovy dojem z četby. Hannah jsem si představovala jako Bohdalku v Nesmrtelné tetě.

Doubravka1975
předevčírem

Čtivý a napínavý psychologický román. Všechny postavy mi byly , kromě malé Ruby nesympatické. A Jo, ta mě k nesympatiím ještě neskutečně štvala. Konec dobrý i když pro mě teda šokující ani překvapivý nebyl.

kofola33

Velice prijemne cteni. Tak nejak jsem si to uzivala, a i kdyz dej byl trochu misty predvidatelny, s napetim jsem cekala, co z te manipulatorky vyleze a jak to vsechno vlastne dopadne. Zkratka ne vsechny veci jsou tim, cim se na prvni pohled ( nebo vzpominku) zdaji.

PájaHája

Kniha se mi moc líbila. Mám ráda příběhy z anglického venkova s pochmurným sídlem a aristokratickou rodinou a jejich tajemstvím. Doporučuji.

michaela.22

Kniha byla skvělá. Oceňuji originální zápletku, propletenost příběhu a popisy. Kniha se snadno četla a s každou stránkou byla překvapivější. Jen mi trošku vadily charaktery hlavních postav. Postavu, kterou čtenář na začátku miluje, nemůže na konci knihy vystát a naopak. Celkově velice povedený thriller. Doporučuji všem.

veronna

Čekala jsem více, za mě průměrný thriller s předvídatelným koncem.

Petule30
27.12.2020

Bohužel kniha se mi nelíbila.nudila jsem se a kniha neměla žádný děj.za mě zklamání

khaj
27.12.2020

Skvěle se tato knížka četla. Plynulý děj a překvapivý závěr.

chůva