Chůva

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419869/big_chuva-wbd-419869.jpg 4.1543
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Nanny, 2019

Kniha Chůva

Majulle

Kniha mě zezačátku moc nechytili, až sem si říkala zda ji neodložím. Nakonec se to nějak rozjelo a příběh byl celkem zajímavý. Ale jednou přečíst stačilo :) Unešená jsem nějak nebyla. :)

Mona7741

Kniha mě chytla hned na samém začátku, četla se sama. Moc se mi děj líbil, celou dobu jsem byla napnutá. Akorát mi nebyla sympatická hlavní hrdinka Jo.

deny_ba

Hodně kvalitní čtení. Na této knize mě bavilo úplně všechno. Nebyl problém se od začátku ihned začíst, četla jsem každou volnou chvíli, protože to napětí ve mně prostě bylo. Autorka skvěle zmate čtenáře, takže jsem za celou dobu podezřívala asi čtyři osoby ze zločinu, ale závěr byl samozřejmě pro mě nečekaný. Už se mi dlouho nestalo, že bych o ději knihy přemýšlela i mimo čtení. Navíc mám čím dál raději knihy, kde se prolíná čas, ale i dějství jednotlivých postav. Střídavě vidíme pohled ze strany Jo, její matky, detektiva i chůvy.

kulatina
31.12.2021

Zajímavý příběh babičky, dcery a vnučky s kriminální zápletkou nenudí, a kdyby holky ještě chvíli vydržely, mohly by žít s čistým štítem. Kdyby autorka napsala pokračování, skoro bych se bála Božích mlýnů.

lenkaabooks
28.12.2021

První část knihy mě držela v napětí, které postupně sláblo. Z hlavních postav mi byla nejblíže malá Ruby, matka i babička mi byly protivné, o další postavě nemluvě. Celé to bylo nějak překombinované, konec se mi nelíbil vůbec. No a vyšetřovací linka mi přišla úplně zbytečná.

LasakovaLe
19.12.2021

Kniha byla čtivá. Zajímavé rozuzlení příběhu. Ale už jsem četla lepší knížky.

Ajina76
14.12.2021

Kniha se mi moc líbila. Doporucuji.

SumýšIrena
24.11.2021

Nemám ráda intriky v životě ani v příbězích. Bohužel, tato kniha je jedna velká intrika. Dočetla jsem to jenom proto, abych věděla, co se v minulosti stalo. Navíc mi byly nesympatické všechny tři dospělé ženy.