Dopis

Tina Craigová pracuje do úmoru, a ještě k tomu o sobotách prodává v dobročinném obchodě, aby ve svém nešťastném domově trávila co nejméně času. Když prohledává kapsy starého obleku, který někdo charitě věnoval, objeví dopis se zalepenou ofrankovanou obálkou bez razítka. Dopis otevře a přečte si ho – a to změní směr jejího života navždy. Billy Stirling ví, že se nezachoval právě hezky, ale doufá, že může ještě všechno napravit. 4. září 1939 se posadí a napíše dopis, o němž doufá, že změní budoucnost. A to se také stane – ale více způsoby, než by si kdokoliv dokázal představit… Je načase otevřít Dopis....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389412/dopis-Znt-389412.jpg 4.4108

The Letter

Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Dopis

Šánka

Dopis je krásný a poutavý román, v němž se střídají dvě časové osy, odvíjí dva silné a dojemné příběhy žen, a já mám moc ráda tento styl vypravění.
Ze začátku nic nenaznačuje, že by mohly mít něco společného, přesto se jejich osudy nakonec prolnou a právě starý, neodeslaný dopis oba příběhy propojí. Dopis, který každé z obou žen svým způsobem změnil život, jedné tím, že ho nikdy neotevřela, druhé naopak....
Není to jenom romantika, obě linky mají v sobě i něco navíc.

Gallaxy

Po dlouhe dobe knizka, ktera ve me vyvolala opravdu silne emoce....

HDosoudilová

Moc krásná kniha, od které se nešlo odtrhnout :-). Dvě zajímavé ženy, dva smutné osudy... obou mi bylo líto a dost jsem byla zvědavá, jak tohle všechno dopadne a jak se nakonec oba příběhy propojí. A když už jsem tušila, jak by to tak celé mohlo skončit, nastal velký zlom. Až bych řekla, že je to taková romantická detektivka. Autorka totiž podle mě nutí čtenáře, aby pátral sám po autorovi tajemného dopisu a jeho neznámé... Je to hodně smutná kniha, kterou ovšem doporučuji každému, kdo potřebuje přijít na jiné myšlenky ale zároveň si chce odpočinout.

lenkaBajza

Do knihy jsem se pustila jako do odpočinkové romantické četby. Nepřečetla jsem si jedinou recenzi.
A nestačila zírat. Ano, je to romantika, za mne i happy-end, otřepané téma, dá se předvídat, jak vše skončí. Průběh příběhu ale předvídat nelze. Bylo mi z jistých situací až špatně, jiné mne dohnaly k slzám.
Autorka nádherně smísila a propojila dva příběhy, nakonec mne velmi-snad i více, bavila ta historická část. Smísila klasický romantický příběh s příběhem ze života. Paráda, krásně se četlo, tolik emocí v jednom příběhu,zážitek. Doporučuji:-)

Mermaida

Přestože v sobě kniha Dopis ukrývá silný a tragický příběh, tak je to i dojemná a krásná kniha, do které jsem se hned začetla, neboť je poutavě psaná.

princesse

Opravdu povedené a velmi smutné čtení. Krásně napsáno, popsáno a vyjádřeno. Jen mě opravdu zaráží co je někdo schopen tolerovat, vydržet a omlouvat. Pro mě naprosto nepochopitelné.

adlenka

Taková oddechovka křížená s červenou knihovnou. Ale proč ne, neurazí, naopak, četla se dobře.

4xbabča

Krásný příběh dvou žen, odehrávající se ve dvou časových liniích. Příběh, kde je láska, nenávist, fyzické týrání a spousta odvahy jít dál za svým osudem spojeným s minulostí. Kniha se krásně čte a nelze se od ní odtrhnout, určitě si zaslouží plný počet hvězdiček a doporučení k přečtení.

iška

Příjemné oddechové čtení.

Danago

Knížka má dvě časové linie, obě v nedávné minulosti. Obě linie mají svůj příběh a tak nějak zlehka se dotýkají závažných témat. Není to úplně červená knihovna, ale rozhodně je to čtení pro ženy. Dopis , který se prolíná oběma časovými linkami je hodně zajímavé pojítko a příběh je dobře vymyšlený. Mě se to četlo dobře jako taková oddechovka. Všechna vážná témata jsou tu zpracována docela jemně. Líbilo se mi to i když jsem četla již více podobných knížek.

picapica

číst se to dá, ale občas jsou pasáže dost připomínající červenou knihovnu.

mariva

Kniha se velmi dobře četla, oba příběhy byly zajímavé i smutné, každý jiným způsobem. Co mnou asi nejvíc otřáslo, byl způsob, jakým byly v klášterech v Irsku ve jménu Boha napravovány hříšnice - jak vyplývá z děje, zde se toho asi ani v současnosti moc nezměnilo. Každopádně kniha stojí za přečtení a je jednou z těch, které si budu dlouho pamatovat.

JanaDor
30.12.2018

Příběh je to čtivý a celkem dobře promyšlený. Opět se tu setkáváme s lidmi, kteří velmi ubližují svým blízkým pro svou zaslepenou sobeckost. Některá utrpení jsou až nepředstavitelná a to vše vyšlo z jedné tvrdé hlavy, která neuzná nikdy chybu ani na konci svého života, kdy vidí, co vše špatné způsobil. To mi nedělalo moc dobře, ale konec, kdy se to aspoň vysvětlilo, mi udělal radost. Taky mi místy lezla na nervy Tina svou naivitou, jež stále omlouvala svého manžela, i když ji velmi ubližoval. Bohužel s takto týranými ženami i jejich smýšlením se můžeme setkat i v současnosti.
Příběh je romantický s někdy až moc reálnými prvky. Četl se velmi dobře a milovníkům romance ho doporučuji.

Kekik
27.12.2018

V tragédii jedné ženy se skrývá naděje druhé... Dva spletité příběhy žen, které než ke štěstí přišly, musely projít tvrdou zkouškou. Zvláště tedy Tina, která si prožila peklo na zemi. A i když některá rozhodnutí Tiny nechápu, já tu nejsem od toho, abych ji soudila. Dopis je čtivý, napínavý, smutný příběh, který mě chytil za srdce. Pátrání Tiny mě zaujalo a společně s ní jsem byla napnutá, jak to vlastně bylo. Kniha je psána ve dvojím čase. Kapitoly nejsou příliš dlouhé a časy se střídají tak akorát, aby vše na sebe hezky navazovalo. Jediné, co mi chybí k dokonalosti, je osud Clarka. Doufám, že nakonec i on našel štěstí. Osud Chrissie ovlivnil muž, kterého ani já nemůžu vystát. Osud Billa ovlivnil stejný muž jako Chrissie, jemu však podkopl nohy ještě jeden muž, a toho nenávidí většina lidí na světě. I teď, dlouho po druhé světové... Jsem ráda, že Chrissie znovu našla lásku, i když si na ni musela dlouho počkat. Jestli to byl Billy a nebo ne, to se dozvíte, až si přečtete tuto opravdu nádhernou knihu, kterou velice moc DOPORUČUJI !!!

Devil-Ivet
27.12.2018

Podle anotace jsem očekávala příběh z války, ale ta se tam jen mihla. Dostalo se mi romantického příběhu, kdy hlavní hrdinka byla v určitých chvílích hloupá a naivní a v dalších zase zvídavá, odvážná a neporazitelná. Druhá časová osa odehrávající se v období oné války byla ale pro mě zajímavější a živější. Chrissie zažívala opravdovou lásku a tak neskutečné zklamání… Nakonec to byl pěkný román, který na odlehčení není vůbec špatný.

Analady
21.12.2018

Poutavý příběh dvou žen, které ve svém životě prožily mnoho nelehkých chvil, které by nikdo z nás prožít nechtěl. Příběh o tom, jak pro tzv. dobro druhého můžeme zkazit život nejen jemu, ale i dalším lidem. Příběh o tom, jak i přes mnohé strasti a rány osudu na nás přece jen někde čeká i něco hezkého. Krásné, plné lásky i bolesti.

Devorah
17.12.2018

Líbí se mi, jak je kniha rozdělena na dvě časové linie, na minulost a ještě hlubší minulost, jak jedno ovlivňuje druhé.
Je to příběh dvou žen, jejichž životy se spojily událostí, která se stala v pohnutém roce 1939 – nebyl odeslán dopis životní lásce. A od této události se odvíjí další a další……až společně s hrdinkou (Chrissie) klesáme na samotné dno, od kterého máme možnost se odrazit s další hrdinkou, a to Tinou v roce 1973. Ta poznává také, že život by mohl být lepší, kdyby se jinak rozhodla a kdyby našla odvahu se rozhodnout. A tu právě nalézá s dopisem, který našla a který jí i Chrissie změní život.
Autorka použila jednoduchý styl, který ovšem není na škodu. Příběh byl díky tomu lehce uvěřitelný a vtáhl rychle do děje. Je to zkrátka román o hledání ztraceného štěstí, kterého v životě není nikdy dost.

morava
15.12.2018

Dopis, par radku na papire, napsanych neci rukou a nekomu adresovany. Nekomu muze prinest radost, nekomu smutek.A nekdy se v nem skryva tragedie, nebo treba nadeje. Prectete si tento Dopis, aby jste zjistili, jaky pribeh se skryva v jeho radcich :-) Ja si cteni, i kdyz nebylo zrovna vesele,uzila.

veronika6268
02.12.2018

Možná trochu moc postav, trochu moc komplikací a trochu moc happyendů, ale děj šel svižně a až na některé příliš dlouhé popisné pasáže (které jsem přeskakovala) byla kniha napínavá. Přečetla jsem za pár hodin.

zuzana2599
29.11.2018

Dopis je úžasná prvotina, velice pěkně a velmi svižně napsaná. Přečtu spoustu knih, ale tato byla pro mě mimořádná. Moc se mi líbila. Byla velmi neotřelá a zajímavá, napsána velmi opravdově, téma knihy smutné, drsné, ale bravurně zpracované. Myslím, že Dopis osloví hodně čtenářů, přečtěte si, bude se vám líbit !

Ester59
28.11.2018

Nic zvlastniho, uz jsem cetla stejne tema ztraceneho dopisu, ktery zmenil zivot.

marcolka
27.11.2018

Velice pěkná a důmyslně napsaná kniha. Po přečtené anotaci jsem se na ni moc těšila, ale je pravda, že teď po přečtení musím konstatovat, že jsem čekala úplně něco jiného. Ale jsem ráda, že jsem se k jejímu přečtení úplnou náhodou dostala. Tento námět byl pro mě nový a dosud neokoukaný. Moc se mi líbilo jak kousky příběhové skládačky postupně krásně zapadaly a doplňovaly se. A je velmi drsné jakou dokáže mít jediný člověk moc nevratně ovlivnit, ne-li přímo zničit život tolika osob.

Evaho73
25.11.2018

Dojemný Dopis od Kathryn Hughes, adresovaný čitateľom, vyvolal vo mne širokú škálu emócii a bola som príjemne prekvapená kvalitou tejto prvotiny.
Je to pútavé rozprávanie o osudných okamžikoch života jednej starej ženy svojej vnučke, ktoré je zachytené z pohľadu dvoch hlavných hrdiniek, samotnej rozprávačky a biologickej matky jej muža.
Dva nešťastné životné osudy týchto žien sa zhodou okolností pretnú a po rokoch trápenia a neistoty sa ich životy začnú uberať priaznivejším smerom.
Zaujímavý dej s problematikou týrania žien bol, je a bude stále aktuálny a ja odporúčam tento román prečítať všetkým, ktorým táto téma nie je ľahostajná.

L.Helena
24.11.2018

Moc krásná kniha, úžasný příběh, nebo spíš příběhy hned několika postav. Doufám, že v češtině vyjde i autorčina další kniha Tajemství, o které se zmiňuje v závěru této knihy.
Část děje této knihy se odehrává v klášteře v Irsku. Pokud se chcete dozvědět víc o těchto klášterech, doporučuji knihu:

klara.elblova
21.11.2018

Velice výborné čtení.. Kniha byla napínavá až do konce a nedala se odložit. Určitě doporučuji všem, kdo by se chtěl odreagovat a přijít na jiné myšlenky.

aydam
19.11.2018

Výborně propracovaný román o dvou ženách, s nimiž se život nemazlil.
Příběh je vyprávěn převážně ve dvou časových rovinách, přičemž každá z nich je záměrně utnutá v tom nelepším, aby mohla následovat rovina druhá. Z tohoto důvodu nelze knihu odložit.
Jazyk je jednoduchý, žádné květnaté popisování krajin. Charakter postav, ve kterých je snadné se orientovat, protože jich není mnoho, je jednoznačně čitelný - ten je hodný, ten je zlý.
Domnívám se, že kniha zaujme nejen silným příběhem, ale i svou obálkou.

veronika0382
15.11.2018

Dopis je zkrátka výborný román. Je dojemný, obsahuje staré tajemství a záhadný dopis. Tohle prostě miluju. Já jsem opravdu četla se zatajeným dechem, moc se mi román líbil a vřele ho doporučuji. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

jamellinka
14.11.2018

Kniha úplně mimo můj klasický žánr (na "romány pro ženy" nejsem), ale nemůžu než pozitivně hodnotit! Není to totiž ani zdaleka klasický román pro ženy, vůbec ne! Má prvky detektivky, je čtivý, děj postupně plyne a graduje... Zkuste to! V žádném případě nebudete zklamaní! Muži, ženy, ... kdokoliv.

alekis
13.11.2018

Dopis - další vynikající kniha, o níž jsem se dozvěděla díky DBK :-). Začala jsem - a musela jsem ji dočíst, koneckonců do dvou do rána není tak moc :-). Měla jsem v hlavě spoustu krásných zvučných slov, jimiž bych příběh popsala, přiblížila, nalákala na jeho přečtení další čtenářky - a každopádně i čtenáře, protože to rozhodně není "román pro ženy". A pak se ta úžasná slova vytratila... ach jo. Vždycky žasnu, když čtu knihu, o níž vím, že je fiktivní, a přitom je jasné, že takový příběh se stát mohl. Copak nebylo dost despotů, jimž se nelíbil partner, kterého si vybralo jejich dítě? Copak nebylo a není dost mužů - násilníků, psychopatů? Copak nebylo dost dobrých kamarádů a kamarádek? Nebylo dost ztrát drahých blízkých? Dost "pachatelů dobra" pod nejrůznějšími prapory? A copak se nám už někdy nestala věc, která změnila naráz něco, či všechno v našem životě? Mj.: britský film Padlé ženy, do jisté míry tematicky propojený s Dopisem, vznikl podle skutečnosti. Na to velice bolestné téma, které zde nechci specifikovat, ať příliš nenapovídám, bylo myslím natočeno ještě více filmů. Každopádně doporučuji, nudit se rozhodně nebudete!

S.monika
13.11.2018

Podle mě má kniha neskutečně silný a propracovaný děj! Každou stránku jsem doslova drtila, abych věděla, co bude dál.
Kniha je sice romantická, ale má v sobě vážná témata, která ji dělají tak ojedinělou, a ty témata nejsou nijak "odlehčená", což se podle mě často děje u tohoto žánru.
Prostě jestli nechcete hloupou, tuctovou romantiku, tak běžte do ní! A rovnou si k tomu kupte i balení kapesníčků!

Kathryn Hughes

Kathryn Hughes