Mrtvé vzpomínky

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454835/big_mrtve-vzpominky-QZi-454835.jpg 4.6742

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Dead Memories, 2019

Kniha Mrtvé vzpomínky

shelma
dnes

Tenhle díl je slabší než ty předchozí. Nějak jsem se nemohl začíst. Chybělo mi napětí předchozích dílů. Ale zase se dozvíme něco o velmi těžkém dětství Kim.

Petra101

Tento díl se ke mně dostal až jako úplně poslední. Až je mi líto,že už žádný číst nebudu. Mezitím jsem četla několik dalších knih a prostě Angela je dokonalá. Kniha plná napětí a skvěleho počteni. Miluju Kim a její tým. Skvělé.

Arlienen

Kniha se mi líbila. Líbilo se mi, že autorka propojila předchozí případy a čtenář si na ně mohl zavzpomínat. Kimina minulost je hodně smutná a vážně brutálně krutá. Tato kniha je další ukázkou toho, čeho si Kim musela jako dítě vytrpět.
Kniha se mi četla dobře, ale nebyl to ten nejlepší díl ze série.

Majulle

Bohužel po všech přečtených knížkách s Kim mě tato velice zklamala. Kniha se táhla, bylo zde nespočet postav, několikrát jsem se ztratila, dokonce jsem měla chuť i knihu odložit.. Snad příští kousek bude lepší. Tento mě velmi zklamal :)

attila1

Tento díl pro mě slabší kousek. Zdlouhavý děj a občas jsem se v těch postavách ztrácela. I přes to se pustím do dalšího dílu a doufám, že bude tak skvěly jako první až deváty díl.

dencazrnu

Knihy od této autorky neumím, snad až na jednu výjimku hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček. Zase se budu opakovat, ale skvělá kniha. Tentokrát jsme otevřeli Kiminu skříň plnou strašidelných kostlivců a ukázaly se nám ošklivé vzpomínky na její dětství a minulost. Po tomto dílu zase o něco víc chápeme, proč je Kim, jaká je. Jsem zvědavá na další díl, ale jsem opravdu smutná, že mi jich už zbývá tak málo :-)

moudivlacek

Říká se, že láska hory přenáší. Ale také je pravda, že pomsta a nenávist jsou jedni z nejsilnějších záporných emocí, které člověka ženou vpřed a dodávají mu "nečekané" síly. Zde Kim i její šéf a tým zjistí, že vraždy jsou páchané podle "životního scénáře" Kim. Ta se svou minulost snaží ignorovat, uschovat v nejzazším koutku své mysli a nedovolí nikomu, aby se v tom "přehraboval", byť za cenu jí pomoci. A najednou každý ví, co se jí stalo, čím si prošla a že pravděpodobně na ni v "cíli" čeká vrah. Otázkou je, jestli Kim to vše zvládne, jak si vše poskládá. Navíc je v týmu na výpomoc i "dozor" nad Kim profilerka Alison, ta má svoje problémy, svůj názor na Kim i na svůj minulý případ. Obě ženy pochopí, co pochopit mají i díky svým "společným zážitkům".
Takže tohle byla opravdu jízda. Pořád smekán klobouk nejen před Kim a jejím týmem, ale i moudrostí jejího šéfa a starého známého psychologa Kim. Moc se těším na další díl. Knihu doporučuji.

rumova_kulicka

Kdyby mě knihy nebavily, asi bych neměla už deset přečtených, že. Co mi ale fakt vadí je to, jak se vlastně celou dobu vlastně nic moc nevyšetří, ale na konci Kim prozře, zjeví se ji vrah a ona ho jde lapit sama holýma rukama...