Mrtvé vzpomínky

Mrtvé vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454835/bmid_mrtve-vzpominky-QZi-454835.jpg 5 1063 252

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dead Memories , 2019

Cassidy.L
30.12.2022 5 z 5

Další skvělý díl, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrahem. Kniha byla svižná, napínavá.

Címa
28.12.2022 5 z 5

Baví mě zatím všechny díly. Každý je z jiného prostředí, jiná zápletka a řešení, opravdu povedena série. Ani tento dil nezklamal. Možná už je toho až až o Kim a jejím dětství, ale baví me to.

EmillyT
27.11.2022 4 z 5

Opět velmi povedená a napínavá detektivka, stejně jako předchozí díly. Příběh postupně odhaluje veškerá traumata, kterými si Kim jako dítě prošla a bylo mi jí opravdu líto. Těžko se divit, že je ke všem taková odměřená a nikoho si nepouští příliš k tělu. Během čtení jsem vůbec neměla tušení, kdo za těmi vraždami stojí a závěr byl rozhodně velké překvapení.

lenka.plaszova
29.10.2022 5 z 5

Během čtení jsem neměla tušení, z koho se nakonec vyklube vrah. Bylo to pro mě nečekané a i málo uvěřitelné. Nicméně celou knížku jsem přečetla raz dva a samotné vraždy na základě Kiminých traumatických událostí mi přišly neotřelé.

Hana62
09.10.2022 5 z 5

Zápletka je trochu přitažená za vlasy. Ale napětí, spád, překvapení a nečekané rozuzlení tam bylo. Určitě budu shánět další díly.

Toledo
05.10.2022 5 z 5

Už když sahám po dalším dílu komisarky Kim vim, ze to bude super čtení a budu napjatá až do konce. Kniha opět nezklamala. Co dalšího říct než jen to, ze se těším na další.

kikies
03.10.2022 4 z 5

Další skvělý díl. Líbilo se mi přiblížení Kiminých traumatických vzpomínek, konečně se o ní čtenář dozvídá něco víc. Naopak přitažený za vlasy mi přišel motiv pachatele/pachatelky - nějak mi to znělo neuvěřitelně. I když nenávist a chorý lidský mozek dokáží divy...

LP113
30.09.2022 5 z 5

Opět super. Celá série je skvělá. Když pominu Kim, kterou miluju, tak se mi strašně líbí doktorka A. ;-) Určitě doporučuji.

preciousek
12.09.2022 3 z 5

Pro mě asi zatím nejslabší kniha autorky, docela jsem se přemlouvala, abych dočetla, ke konci už to bylo napínavé.... Ale těším se na další knihu, ptz Angela patří mezi mé top autory

kristie
09.09.2022 5 z 5

Opět skvělé, napínavé. Tentokrát se děj opět víc točí okolo Kiminy minulosti a traumatech. Sérii jsem začala někdy před 2 roky první knihou, pak odložila téměř na rok a od druhého dílu jedu víceméně co měsíc, to jedna kniha s Kim. Takže mám minulé díly ještě poměrně čerstvě v paměti, pro někoho, kdo má mezi knihami věší odstup by mohl být problém se zpočátku zorientovat v postavách. Nicméně to nic neubírá na napětí, právě naopak.
A ještě jedna myšlenka, která mě u knih A. Marsons napadá opakovaně: proč nikdo z týmů, který má za úkol dopadnout vrahouny, sakra nenosí bouchačku? Nemám ráda, když se vše řeší přestřelkami a hlavní hrdina je neporazitelný, nicméně tady ty zbraně chybí úplně (ze strany policie)... Nevím, třeba to mají v GB jinak než všude po světě a policie se musí spokojit s pěstmi, ale o tom pochybuji...

Gi-Gi
27.08.2022 5 z 5

Prvni setkání s autorem a úplně mě nadchlo. Takže se těším na další. Hrdinka mi trochu připomíná jd roob a její Evu, ale v pohodě... Jinak hlavního padoucha jsem opravdu nehadala

helcab
24.08.2022 5 z 5

Opět velmi napínavý příběh, u kterého jsem až do konce nevěděla, kdo je viník. Po přečtení jsem ihned sáhla po dalším dílu z této série.

zdendula31
02.08.2022 5 z 5

Tady není co dodat....skvělá jako vždy.

Satyrka
30.07.2022 5 z 5

Další díl je za mnou a já si říkám, co budu dělat, až dočtu i ten (zatím) poslední. Takhle, jak mi k srdci přirostly postavy - Stacey, Bryant, Penn, Kim, ale tentokrát i Alison, mi už dlouho žádné nepřirostly.
Tento díl hodnotím plným počtem, protože se mi četl vážně moc dobře. Opakuji to zas a znova, ale cením krátké kapitoly, díky kterým člověk čte a čte, až je na konci, emoce, co kniha vyvolává, zvraty, překvapení, shrnutí na konci knihy, samotné postavy. Opět mě spisovatelka doběhla, vraha jsem vůbec neuhodla. Menší problém byl v rekapitulaci minulých dílů a zločinců a postav v nich, to dávalo mé mozkovně trochu zabrat.
Trochu jsem se zarazila nad tím, kolik má Kim smůly v životě, ale pak jsem si uvědomila, že znám osoby, co jí taky mají dost a bohužel si nic nevymýšlí...
Tahle série je opravdu mezi topkou!

Booky84
18.07.2022 5 z 5

Opět čtivá kniha, od které se nedá odtrhnout. Líbí se mi krátké kapitoly a řešení dvou odlišných případů. Postava Penna pěkně zapadla do týmu a výpomoc v podobě Alison mne také zaujala. Vzpomínky na minulé případy mi někdy daly zabrat, ale bylo to opět skvělé a napínavé čtení. Doporučuji a těším se na další díly.

judith141
17.07.2022 5 z 5

Opět další dobře napsaný díl. Penn mne nezklamal a je to super kolega! Líbilo se mi, že nepřístupná Kim, vzhledem k okolnostem, již trochu svoji skořápku citů otevírá, jen tak dál!

Ajrad1981
03.07.2022 5 z 5

Opět super. Podlý nápad, jak zničit Kim. Jenže autor nápadu neví, že Kim se jen tak nedá. Trošičku mě ale štvalo, že některé zjevné věci Kim a spol. pochopili později než já, na to nejsem zvyklá, většinou je to naopak. :-D

WaN635
30.06.2022 5 z 5

Tentokráte před námi autorka rozprostírá příběh, který je založen na strastiplném a hrozném dětství Kim, a že tam opravdu není o co stát. Kim se musí vyrovnat se svými démony z dětství a daří se jí to obdivuhodně s občasnými výkyvy a právě v těchto vypjatých okamžicích nám Kim ukazuje, že je opravdu člověk z masa, kostí a citu.
Potěšil mě návrat Alison, naopak Symes a jeho klub nepřátel byl odporný, Bryant byl jako vždy skvělý, Woody nezklamal a naopak mě velmi mile překvapil, Penn a jeho výborné postřehy k případům, Stacey a její cit pro policejní práci a v neposlední řadě Kimina ,,zabejčenost,, dělá z této knihy jasnou 5hvězdu.
Jediné co mi na této sérii ,,vadí,, je to, že se pomalu blížím k jejímu konci a tudíž překladatelé by měli zabrat :-), stejně jako Angela v psaní :-) .

Gracinka
19.06.2022 4 z 5

V téhle knížce mi něco chybělo, i když nedokážu říct co.

pastelka53
09.06.2022 3 z 5

Maličko slabší díl co se týče napětí. Autorka nám to ale vynahrazuje pořádnou dávkou nových informací z minulosti Kim. Je snad možné, že si toho tolik prožila? Nasbírala cestou k dospělosti tolik zlého a ponese si to s sebou až do konce.

Angela Marsons
anglická, 1968