Dětské duše

kniha od:

Dětské duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464928/bmid_detske-duse-8zb-464928.jpg 4.6 960

Případy Kim Stoneové / D.I. Kim Stone série

< 11. díl >

Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Child's Play , 2019


více info...

Komentáře (212)

Komentáře 212 Recenze 1

Warty
Warty
26.11.2023 5 z 5

Další zapeklitý případ Kim a její party. Opět skvěle napsáno s dávkou napětí a strhujícím rozuzlením.

kikies
kikies
09.11.2023 3 z 5

V sérii jsou i lepší kusy. Téma zajímavé, postavy a děj super, to byla stará dobrá Kim, kterou si snad nelze nezamilovat. Ale dějová linka s Pennem mi tentokrát přišla vážně hodně rušivá. Bylo to zajímavé, ale moc to odvádělo pozornost. Možná by Penn zasloužil nějaký vlastní "hlavní" příběh.


janahuba
janahuba
11.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Za mě asi zatím nejslabší kniha od autorky. Čtu teď jeden díl za druhým, takže mám porovnání v živé paměti. Zbožňuju Kim a v každém díle jí mám radši a radši. Musím přiznat, že toto téma mě moc neoslovilo a vlastně při rozuzlení na konci jsem se v osobách trochu ztrácela. Co ale musím rozhodně vytknout je příběh Penna. Ne, že by nebyl zajímavý, ale...opravdu při prvním vyšetřování udělali tolik amatérských chyb? Jakože ani nedali forenzním technikům zakrvácené tričko, nebo si nepotvrdili výpověď svědka? To mi od Angely přijde dost nepravděpodobné. To, že to má celé na svědomí Pennův zhrzený exkolega Doug mi trochu naštvalo, protože podobný ,,wau" efekt jsme zažili s Alison v minulém díle...zklamalo mě, jak moc to bylo podobné, jakoby autorka ztratila nápad.
Knížka je ale i tak čtivá a prostě Kim...zbožňuju jí a těším se na další její případy.

zanekzoltecu
zanekzoltecu
09.09.2023 3 z 5

Bichla jako obvykle betálná, ale kurňa postav jak nadrbanéch, gdo si to má všechno pamatovat, ja teda nee. :) Tím ale nechcu říct, že tam má bét akrát samotná Kim s čoklem, že jo...

AlbionFoxyFox
AlbionFoxyFox
06.08.2023 5 z 5

Velmi čtivé, děj je svižný, místy až moc. Další parádní detektivka s mou oblíbenou hrdinkou.

PolBara
PolBara
05.08.2023 5 z 5

Další skvělý díl ze série. Zaujalo mě téma nadaných dětí i jednotlivé postavy, které se v příběhu objevily. Opět se řešily zároveň 2 případy.

Evuše
Evuše
30.07.2023 5 z 5

Příběh sleduje Kim Stoneovou, detektivku z West Midlands Police, která pátrá po sériovém vrahovi, který zabíjí malé děti.

Kniha je dobře napsaná a čtivá. Marsonsová skvěle vykresluje postavy a prostředí. Příběh je napínavý a čtenáře udrží v napětí až do konce.

Kim Stoneová je silná a nezávislá postava, která je zároveň laskavá a soucitná. Je to skvělá hrdinka, ke které se čtenář může připojit.

Dětské duše je skvělá kniha. Je to napínavý a dobře napsaný příběh s silnými postavami. Doporučuji ji všem, kteří hledají dobrou knihu na čtení.

Zde je několik věcí, které se mi na knize líbily:

Příběh je napínavý a čtenáře udrží v napětí až do konce.
Postavy jsou dobře vykreslené a čtenář se k nim může připojit.
Hrdinka Kim Stoneová je silná a nezávislá postava.
Prostředí je dobře popsáno a čtenář si ho může snadno představit.

Kniha Dětské duše je opět a zase skvělé pokračování Kim a jejího týmu :)

gigi77
gigi77
13.07.2023 5 z 5

Tato kniha mi dala velký díl pochopení, ale to objasním až v závěru svého komentáře. V úvodu mě šokovala krutost popisovaného zločinu, jehož vyšetřování se ujala Kim svým obvyklým stylem. Současně se odehrává druhá dějová linka, kdy Kimin bývalý kolega Penn uzavírá svůj případ u soudu. Tak nějak mě to ruší - Proč autorka prokládá hlavní vyšetřovací linku jinou? Má to snad souvislost? Ne, nemá. Čtu dál, oba případy mají dobré tempo a překvapivá rozuzlení.
*
Kniha ve mě probudila dost osobních pocitů a otevřela staré rány, kdy jsme přišli o výjimečného kamaráda. Charakteristiky osobností popsané v knize jsou velmi autentické. Urputní rodiče existují, výjimečné děti v dospělosti často trpí a nakonec se rodičům pomstí tím nejhorším trestem. Dlouho jsme mu to nikdo nechtěli odpustit. Teď ho více chápu.

Johana
Johana
19.06.2023 5 z 5

Dobrá detektivka, vřele doporučuji pro hluboký oddech. Z knih Angely Marsons, které jsem zatím četla, mi přijde nejlepší.

Oceňuji ďábelské tempo, žhavou napínavost a ovšem i originální, palčivě provokativní námět: Se skupinou detektivů se ocitneme mezi lidmi, kteří se míchají do života mimořádně nadaným dětem - a to v některých případech až za hranici bezohledného týraní bezbranných nezletilých. Exkurze do pekla svého druhu.

lucie1744
lucie1744
15.06.2023 4 z 5

Opět skvělé čtení.

Renca.ch
Renca.ch
02.06.2023 3 z 5

Předchozí autorčiny knihy se mi líbily víc, za mně málo napínavé, vrah nepravděpodobný, dvě dějové linky mi přišly zbytečné.

Karoley
Karoley
10.05.2023 5 z 5

Konečně si hrajeme. Moji hru. Tobě se ale líbit nebude.

Moje jedenáctá kniha od Angely Marsonsové a opět skvělé čtení!
Každoroční soutěž talentovaných dětí, malí géniové a jejich ambiciózní rodiče. Zabíjí někdo kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti? Kim a její tým mají plné ruce práce, pobavila nová kolegyně "Fifi".
Druhá dějová linka je věnována Pennovi, který prošetřuje svůj dřívější případ. Neudělali během vyšetřování někde chybu? Zabásli správného člověka?
Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od této autorky nevydrží. Už mám nachystaný další díl!

Lena79
Lena79
08.04.2023 5 z 5

Opět úžasné. Jen podotýkám, že mě více oslovila linie kolem Kim. Ta s Pennem mi přišla taková "hrc", jen aby tam něco bylo.

ivana1924
ivana1924
06.04.2023 5 z 5

Jako všechny knihy od Angely, opět super.

čef
čef
02.04.2023 5 z 5

Poctivá detektivka dnešní doby. Zabývá se především situací a problémy zázračných dětí a jejich sourozenců. Ani rodiče si příliš neužijí, i když někteří z nich chtějí vytřískat co nejvíce. Potom někomu šíbne a hned tu máme nějaké ty vraždy a práci pro Kim a její kumpánii. Čte se to medově.

danica6371
danica6371
23.03.2023 3 z 5

Takový průměr. Už jsem četla lepší/napínavější knihy od této autorky

Dajine
Dajine
12.03.2023 5 z 5

Skvělé, jako všechny díly této série.

šipek
šipek
08.03.2023 4 z 5

Pro mě nevšední téma, ale zajímavý. Jednu hvězdičku tentokrát musím ubrat za vyšetřování starého Pennova případu. Mě to k této knize moc nesedlo. Jinak klasická Angela, je radost mít její knihy v knihovně.

L.Helena
L.Helena
06.03.2023 3 z 5

Málo napínavé

mysce
mysce
06.03.2023 5 z 5

Strhující příběh mě chytil od prvního řádku. Tým Kim Stoneové objeví při vyšetřování drsných zločinů zajímavé pojítko v podobě akce pro výjimečné děti. Ráda jsem se dozvěděla něco na téma geniálních dětí. Nikdy bych neřekla, jak silný dopad může mít výjimečně nadané dítě na zbytek rodiny.
Asociální Kim Stoneová je můj šálek kávy. Miluju na ní (kromě jiného) její lásku k psovi, motorkám i přesvědčení, že vaří špatně, protože sporák má na ní pifku. :)
Při pátrání v týmu chybí Penn, který s bývalými kolegy přešetřuje starý zločin. Woody místo něj dočasně sežene ženskou posilu a energická Fifinka dost vtipně zaplní prázdné místo. Pennovo samostatné vyšetřování mi přišlo dobře rozehrané. Ovšem třešničkou na dortu v něm byl Jasper - fantastická trefa, bráško!
Všichni z Kimina týmu jsou už prakticky mí staří známí a nadšeně sleduji soukromé detaily z jejich života. Je to právě "cool parta" kolem Kim, co dělá příběhy Angely Marsons tím, čím jsou.
Vždycky jsem hrozně zvědavá, jak všechno dopadne, pak přijde konec a mě zase hrozně mrzí, že už jsem na poslední stránce
A tak to mám u každého dílu této pětihvězdičkové série.

lenka7679
lenka7679
20.02.2023 3 z 5

Tento díl hodnotím osobně jako nejslabší ze série. Dvě dějové linky příběhu velmi uškodily. Není dobře rozepsaná ani jedna a skoro jsem doufala, že to za Angelu Marsons napsal někdo jiný, protože mi to k jejímu stylu vůbec nesedělo. Po delší době jsem se vrátila ke své oblíbené spisovatelce a jsem překvapená. Nicméně se o to víc těším na další díl.

rimar
rimar
01.02.2023 5 z 5

Jsem nevěděl že v Anglii taky frčí Čtyřlístek a někdo tam zná Fifinku :-) ale za mně super díl. Tentokrát velmi zajímavé téma abnormálně nadaných dětí a jaké to má dopady na osud jejich rodin. Trochu mi vadilo přeskakování dějů ale mělo to násobit napětí a to se alespoň v mém případě povedlo a ani to nevedlo k nějakém roztěkanému vnímání všech dějových linií. Jen Stacy mi začíná připadat trochu divná ty její reakce v osobním životě fakt nechápu. Tak nějak Kim tentokrát nebyla středobodem děje a vůbec to nebylo na závadu.

EmillyT
EmillyT
28.01.2023 3 z 5

Za mě tentokrát o dost slabší díl. Přeskakování mezi Pennovým starým případem a Kiminýn novým bylo spíš na škodu. Celé mi to přišlo povrchní, překombinované a trochu nudné. Doufám, že další díl bude lepší a napínavější.

lucie5631
lucie5631
07.01.2023 5 z 5

Oba případy byly zajímavé, Pennův byl pro mne větším překvapením, Kim jako vždy nezklamala. Kniha opět čtivá. Opět jsem byla spokojená.

Ajrad1981
Ajrad1981
30.12.2022 4 z 5

Tentokrát mě nějak absolutně Kimino vyšetřování nezajímalo. A to až tak, že jsem se ani nenamáhala hádat, kdo za tím stojí. Ano, hádat, protože to bylo jaksi překombinované. Víc mě zajímal Pennův starý případ a tady jsem měla hned jasno - a kupodivu správně.

LP113
LP113
16.12.2022 5 z 5

Opět super, ikdyž tentokrát mi to přišlo lehce překombinované, už jen vrah mi přišel trochu nepravděpodobný. No nicméně to nemění nic na tom, že se to skvěle četlo.

Prateri
Prateri
05.12.2022 4 z 5

Mimořádně nadané děti, jejich dušička mnohdy pokřivená tímto talentem, který jim nedovoluje žít život normálního dítěte. A co rodiče takových potomků? Také se snaží vytěžit z dětské geniality, co se dá, ale běda když to nejde podle plánu. Dojde to tak daleko, že naše milá inspektorka Kim má co dělat - hledá vraha.

lenka.plaszova
lenka.plaszova
23.11.2022 4 z 5

U této knihy mi trochu dělalo problém začíst se. Každopádně příběh se mi líbil, námět byl opět originální. Oproti jiným čtenářům mě bavila i druhá dějová linka.

Pisquosus
Pisquosus
16.11.2022 3 z 5

Zcela průměrná kniha, ze začátku vypadala velmi slibně, pak mě až nudila. Proč tam byla ta druhá dějová linka?

Popravdě nechápu tak dobré hodnocení. Tento typ knihy přečtěte a zapomenete. Nic ve vás nezůstane, jak knihy od Nesbø, Lapeny a podobných. Na dovču fajn, ale bez hloubky.

Za mě slabé 3*.

Gaeberys
Gaeberys
02.11.2022 3 z 5

Má první kniha od autorky byla posazena do zajímavého prostředí.
Postavy nebyly nijak nevýrazné, tudíž jsem měla problém se začíst. Celkový dojem z knihy za mě průměrný.

Autorovy další knížky

Angela Marsons
anglická, 1968
2016  86%Němý křik
2017  92%Tichá modlitba
2016  90%Ďábelské hry
2017  91%Otevřený hrob
2019  95%Skryté karty

Kniha Dětské duše je v

Právě čtených12x
Přečtených1 305x
Čtenářské výzvě129x
Doporučených51x
Knihotéce424x
Chystám se číst298x
Chci si koupit115x
dalších seznamech11x