15 roků lásky

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/big_15-roku-lasky-jwH-481656.png 3.9167

Kniha 15 roků lásky

ninano
dnes

Tohle není můj šálek kávy. Mnoho textu na tak málo vtipu. Viděla jsem tv vystoupení autora a jeho veřejná prezentace je adekvátní jeho tvorbě.

Ctv
dnes

Mám dílo Patrika Hartla ráda. Nedávno jsem na tuto knihu četla dost negativní kritiku, ale mě opět nezklamal. Vím, že neotvírám Dostojevského a vím, co od Hartla mohu čekat. Já jsem se dočkala a byla jsem spokojená. Svižná kniha. Všechno hezky odsejpá, sem tam (především na začátku) se stane něco, co tak úplně nečekáte, díky čemuž se nenudíte a chcete se ke čtení brzy vrátit. Některé čtenáře, kteří si nežijí na tak vysoké noze, možná může iritovat to, jak luxusně si hrdina žije a rozhazuje miliony. To mi ale nevadilo. Beru to jako takovou pohádku pro dospělé. Životní realita je pro většinu lidí o dost jinde. Jediné, co mi dost lezlo na nervy, byla nevychovanost a spratkovství Sáry a Elly. Mít doma takové fracky, tak je asi zmlátím na jednu hromadu. To naštěstí s jejich věkem trochu vyšumělo. Nicméně kdyby se mi všechno v životě dařilo tak, jako jim, tak bych se nezlobila. Podle mého názoru další fajn Hartl a těším se na příští knihu.

majík1
předevčírem

Kniha byla super nejlepší ze všech od autora.Pobavila,taková ze života. Ano otec byl bohatej tak jiná liga a jiný život,ale jinak to mělo spád,vtip,napětí,drama a zároveň to nebyl sladký románek.Zároveň ukazuje úskalí výchovy dětí od narození po pubertu u,samoživitelů.Děkuji pane Hartle ,Vaše knihy nezklamou.

NannyOgg24
předevčírem

Kniha se mi líbila, ale chápu, že se nemusí líbit každému. Typický Hartl.

mmartinastef
25. listopadu

Dávám 80 %, kniha by klidně mohla mít o cca 100 stran méně, některé pasáže uprostřed knihy se mi zdály zbytečné. Určitě je kniha čtivá.

Havrnka
24. listopadu

Dobrý. Takový sladkohořký, ale opravdu dobrý!! Doporučuji.

PaníLenka
24. listopadu

Ačkoli se nejedná o dílo s ambicí získat ocenění typu Magnesia Litera, četlo se mi dobře, byla to taková červená knihovna s klučičím hrdinou, která si na nic víc nehraje. Znovu si ji nepřečtu, ale nelituju těch několik málo večerů ve společnosti ne moc šťastného Aleše, který mi některými náladami a pochybnostmi mluvil z duše. Myslím si, že si autor trochu pohoršil odkazy na některé události (televizní pořady třeba) nebo na momentálně mediálně známé celebrity, protože už za pár měsíců nebo let si málokdo vzpomene, kdo nebo co to bylo. Tohle může být vtipné v článcích v časopise, v románech spíš škodí, aspoň já to tak vnímám.

Eva88
23. listopadu

Pana Hartla ráda čtu i poslouchám. Tato kniha byla ale opravdu slabší. Rozjezd super a posledních pár stran skvělých (otázka, jestli byl závěr děje povedený, nebo už jsem se tak těšila na konec...?). Ale to fňukání. A pořád dokola. A přehnané popisy a detaily ze života zoufalého rodiče. Mám děti a přesto to pro mě bylo chvilkami utrpení. Co teprve bezdětní jedinci, kteří se tím textem museli prokousat? Možná chyba, že se šlo na kvantitu, kdyby byla kniha o cosi kratší, vůbec by jí to neuškodilo. Nevadí, neházím flintu do žita a budu se těšit na další knihu, která bude zase určitě neodložitelná Hartlovka, se kterou se těžko loučí. :-)