Spřízněné duše

Existuje někde váš dokonalý protějšek? A co když ho můžete najít díky novému vědeckému objevu? Originální a čtivý thriller Spřízněné duše vás uvede do světa, ve kterém technologie rozboru DNA umí určit, pro koho jste byli geneticky stvořeni. Průlomová metoda hledání ideálního partnera se rozšíří po světě, v databázi je miliarda lidí. Touto cestou ovšem nejen vznikají nové páry, ale dochází i ke spoustě rozchodů. Co to přinese objeviteli genu? A co teprve změněná realita v rukou psychopata? Zdá se, že ani spojení skrze DNA člověku nezaručí štěstí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356694/big_spriznene-duse-1Dh-356694.jpg 4.4511
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

The One, 2016

Kniha Spřízněné duše

NelaMaty

Další skvělá kniha od tohoto autora. Už mi chybí od něho jenom kniha "Když si odešel". A pak už se jen těšit, čím mě překvapí příště. Námět s DNA a nalezení ideálního partnera je velmi originální a perfektní k zamyšlení. Věřím, že bych se taky přihlásila. :-D

Julinka679

(+ SPOILER) Našli jste na základě DNA v poslední době svou spřízněnou duši? Gratuluji. Bohužel spárování bylo chybné... A co teď s tím, že?!

Hodně dobrý thriller se zajímavým námětem a spoustou zvratů.
Není úplně co dodat protože většina již byla řečena, knížka mě až na pár pasáží velmi bavila a konec byl uspokojivý, hlavně ten s Christopherem, kdy jej jeho "spřízněná duše" zabila stejným stylem jakým on zabíjel své oběti. Tam jsem si říkala, že si o to vyloženě koledoval. Velmi zajímavou dějovou linkou je i ta se zakladatelkou Spřízněných duší a tady nám na scénu přichází psychopat č. 2 (psychopat č. 1 - pro nás známý jako Christopher), který si s ní hraje již od začátku ale na první pohled byste to do něj neřekli a mysleli si, že je to milující přítel. To bohužel ani náhodou a není překvapením, že za celou věcí s chybným spárováním stojí on.
Zbytek dějových linek pro mě nebyl natolik zajímavý jako výše zmíněné ale rozhodně se nečetli špatně a mají hodně co říct.

Je to moje prvotina od tohoto autora ale jsem velmi mile překvapena a doufám, že i další knihy budou stejně tak dobré.

Za mě 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

Bara52

Urcite zvlastni knizka, uz samotna myslenka parovani podle DNA je zajimava. Ale napred jsem od autora cetla jinou knihu Kdyz jsi odesel, a ta me teda vystrelila k nebi mnohem vic, nez Spriznene duse. Asi bych ani teto nemela co vytknout, nebyt konce, ten mi pripadal snad az trapny.

mirinda973

Napínavé to bezpochyby bylo, příběhy 5 lidí/párů Vás nutí číst a číst, abyste zjistili, co se s nimi stane. Dokonce jsem chvíli i sympatizovala s vrahem. To se mnou všechno knížka dělala. Ale jinak hoooodně přitažené za vlasy:o), taková fantasy pro dospělé.
Největší zklamání Nick/Sally. Na to jak zajímavě se jejich příběh rozvíjel a kam směřoval, byl konec fádní a těžko uvěřitelný.

Višnička

Tak tohle mě strašně bavilo a John Marrs obecně teda skvělý !!!! Vřele doporučuji, absolutní page turner.

moma08

Tak asi takhle, kdyby mi tuhle knihu nepůjčíla švagrová, tak bych jí asi ani nečetla...
Nemůžu pochopit, že jsem to dočetla, ono každopádně čtivé to bylo, to jo, ale tím to prostě končí.
Pořád nad ti přemýšlím, jaká to byla kravina.

Leena

Přečetla jsem za jeden den, neboť u toho se moc přemýšlet nemuselo.
Námět nebyl špatný, ale zpracování podivné.
Dle hodnocení zde jsem myslela, že je to absolutní pecka..
Bohužel, pro mne nebyla.
Zdálo se mi úplné zcestné, že se žena zamiluje jen do fotografie a zpráv, a je ochotna letět za partnerem, kterého nikdy nevíděla, na druhý konec světa.
Další se zase zamiluje do muže, který údajně zemřel a dokonce je ochotna odnosit dítě z jeho zmrazeného spermatu, což mi připadalo ještě bizarnější, že na to přistoupí.
A bohata majitelka firmy se zamiluje do tuctového muže.
Pak jsem si vzpomněla na případy, kdy se žena v reálném životě zamiluje do falešného amerického lékaře, vojáka, kteří ji pak oberou o úspory, tak jsem si řekla, vlastně, proč ne, v životě jsou bizarnější případy:-)

Comelye

Tak tohle se mi ale vůbec nelíbilo, nechápu jak jsem to mohla vůbec dočíst. Četla jsem to neuvěřitelně dlouho. Pořád jsem čekala na ty zvraty co přijdou a ony přišly, ale přesně ty co jsem čekala :D ...námět hodně zajímavý, ale špatně napsaný. Kniha mi připomněla seriál "The one" na Netflixu, řekla bych že volně inspirovaný knihou.