Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360830/bmid_sochar-smrti-yxx-360830.jpg 5 2478 546

Robert Hunter série

< 4. díl >

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit... celý text

Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Death Sculptor , 2012


více info...

Komentáře (546)

Komentáře 546 Recenze 5

Iva B.
Iva B.
předevčírem 5 z 5

Tenhle rok bude rok s knížkami od Chrise Cartera!! Tohle je čtení podle mého gusta, jsem ráda, že jsem autora objevila a hodlám letos přečíst co nejvíce knih s Hunterem a Garciou :-). Napínavé, nejde to odložit.

Wladimirski
Wladimirski
16.02.2024 5 z 5

Kam na to ten Carter chodí? Další díl a další pecka. Svižné, napínavé, drsné.


Šárka88
Šárka88
11.02.2024 5 z 5

Audiokniha - Jakub Saic
Další pokračování ze života Roberta Huntera a opět to bylo super, tentokrat jsem zvolila audioknihu.Hlas pana Saice mi kolikrát k postavám moc nepasoval, ale na konci to vyšperkoval dokonale. Takový konec jsem nečekala. Za chvíli bude celé LA vyvražděné :-D a plné vrahů . Těším se na další díl.

Nikol..1
Nikol..1
08.02.2024 5 z 5

Tak tohle mě také dost bavilo, musím říct, že s tímhle koncem jsem teda určitě nepočítala. Zase maximální počet hvězd

mila2411
mila2411
22.01.2024 4 z 5

Další várka drsnosti, násilí a nelidsky trpících obětí. Je obdivuhodné jak autor "drží kvalitu" jak dějově, tak v těch nechutnostech co lze na člověku provést... jinak opětovně velice hutná a čtivá detektivka. Hlavní hrdinové stále baví a upřímně se na další díly "zla" i tak nějak těším :-)

SedllY
SedllY
05.01.2024 3 z 5

Zatím nejslabší díl série, ale furt lehký nadprůměr. Těším se na další díly, kde bude snad i více z osobního života hlavních postav.

Luigi1
Luigi1
20.12.2023 5 z 5

Moc dobře čtivé některé pasáže jsou až moc tvrdé

Elion
Elion
15.12.2023 5 z 5

Další díl z pera, pro mě, naprosto fantastického autora detektivek. Tenhle autor se s tím rozhodně nepáře. V každé knize dokáže level hnusu a morbidity posunout o další kousek výš a v každé knize si Robert a Garcia musí lámat hlavu ještě o kousek víc aby svého padoucha dopadli.
Hlavní dějová linka je, jako v každé jeho knize, moc dobrá, ale tentokrát mě zaujalo víc to, co se dělo v pozadí. Už od prvního dílu přeji Robertovi stejný partnerský vztah, jako má jeho parťák a zatím všechny ženy, o které mohl nebo měl mít Robert zájem autor sprovodil ze světa. Tentokrát ne, tentokrát se tahle linka sune velmi pomalu a ona žena na konci knihy zůstala naživu. A já se zatraceně moc těším na další díl už jen kvůli ní. Snad mi ji autor zase nesprovodí ze světa.
Jestli máte rádi detektivky u kterých vám nevadí velmi brutální vraždy a ještě horší popisy místa činů, tak na tuhle sérii určitě mrkněte.

Hakate
Hakate
05.12.2023 5 z 5

Tady už vše padlo, zvrácené, nechutné, drsné, a přesto skvěle čtivé.
Souhlasím s komentářem Dlabikka, také si vždy říkám, že Carter nemůže být normální a je to psychopat, ale mě jeho knihy neskutečně baví.

Tara81
Tara81
02.12.2023 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od Chrise Cartera. Zatím jsem přečetla všechny jeho knihy a prostě úžasný autor.

Arella
Arella
30.10.2023 5 z 5

Výborné. Chris Carter si drží vysoký standard a jeho detektivové Hunter a Garcia mě hodně baví! Děkuji

Klesňa
Klesňa
20.10.2023 4 z 5

Jsem moc rád, že jsem našel konečně trochu času a mohl si přečíst dalšího Cartera. Jeho detektivky se vyznačují hlavně brutalitou a nechutným zacházením s ostatky obětí. No a co si budem to je to, co nás na tom baví. Tady mě zaujal hlavně nápad, proč vrah ostatky skládá do podivných sousoší a jakou formou tak předává zprávu vyšetřovatelům. Trochu mě překvapilo, že jsem se dočkal i jednoho známého vzkazu na zdi. Tuhle větičku už jsem znal jako malý, když jsme si vykládali strašidelné příběhy, takže mě u tak originálního autora trochu zklamala. Je to ale tím, že ji opravdu znám z více historek. Pro ty co si ji přečtou poprvé to ale bude děsivá zkušenost. Druhá chybička je trochu zásadnější, ale rozhodně za ni nemůže autor. Díky překladu totiž budete mít dojem, že už znáte pohlaví vraha. Bohužel se na konci tenhle dojem vyvrátí. Ale i tuhle překladatelskou chybičku jsem odpustil, protože a jednoduše jde prostě o Chrise Cartera! I v tomto čtvrtém pokračování jsem dostal přesně to, co jsem chtěl – brutalitu a napětí. A i když to zní trochu zvráceně – už se těším na další jeho řezničinu. ... můj instagram: @klesnacte

666Jitka
666Jitka
18.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Další nadupaný a nechutný carterovský thriller, kterému opět nechybí napětí, akce, nápaditost a notná dávka odpornosti. Kniha se jako vždy skvěle čte a člověk ani neví, jak se dostal na konec. Jediné, co mi vrtá v hlavě je, jak to ty ženské přeinteligentní, přesilné, plné zvrácené fantazie, můžou všechno úplně samy a bez sebemenší chybičky všechno vždycky zvládnout ?

GaleW
GaleW
17.10.2023 4 z 5

Mám ráda styl psaní Chrise Cartera, mám moc ráda Roberta Huntera a mám ráda i detektivky, ale tentokrát to na plný počet nebylo z poměrně jednoduchého důvodu. Oproti předešlým dílům jsem tenhle tak nehltala, nesahala jsem po knížce každou volnou minutku. Čtení bylo dobré, ale minulé díly byly za mě o fous lepší.

P3_tis
P3_tis
10.10.2023 5 z 5

S každým dílem narůstá morbidita. Určitě u této knihy nedoporučuji
jíst :-D
Vrah je velkým překvapením!

Knihomolka_176
Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Další případ, nová úroveň brutality. Chris Carter opět nezklamal - naservíroval nám vyšinutého sériového vraha, co se nezastaví před ničím, jen aby naplnil svou touhu po pomstě.
A taky musím říct, že v tomhle díle jsem byla z toho, kdo byl pachatelem, nejvíc překvapená.
Už čtvrtý díl série s Robertem Hunterem je stejně dobrý jako ty předchozí. Těším se, až se pustím do dalšího!

terimila
terimila
02.10.2023 5 z 5

U Cartera se rozhoduju obvykle mezi "absolutní trhák" a "super". Tohle byl trhák. Plně to naplnilo očekávání, která čtenář od Cartera má - extrémní dávka nechutnosti, hnusu a utrpení, napínavé pátrání, rozplétání kořenů zločinu v minulosti menší či větší. A závěrečnej Hunterův boj o život. Sice už to není tak děsně wow jako u prvních věcí, co jsem od Cartera četla, spíš to jede podle zaběhnuté šablony... ale jede to podle ní parádně.
Odhalení vraha bylo hodně velké překvapení - i když tomu hodně pomohlo to drhnutí v překladu, co si budeme povídat. Ale nekritizuju, sama jsem dumala, jak to formulovat jinak, a na nic jsem nepřišla...
Pět hvězd. A roste ve mně odhodlání naházet celou tuhle sérii do svýho seznamu dárků :-)

TessieB
TessieB
01.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Slušná porce krve a nechutností, jak jsme u Cartera zvyklí. Mám ráda, jaký mají knihy spád a čtou se prakticky samy. Nyní přichází SPOILER! Díky uživatelce Shax za objasnění, že "změna pohlaví vraha" u druhé vraždy je bohužel vina českého překladu (abyste nemuseli hledat: v angličtině není nikde specifikováno, že mechanik je muž/žena, u ČJ to bohužel muselo být přeloženo tak, jak to bylo přeloženo a proto se nám může zdát, že jde o chybu. V AJ to ale funguje.). Nicméně i tak to byla hodně slušná jízda a zasloužené 4*.

Tracyenka
Tracyenka
24.09.2023 3 z 5

Tohle je první díl ze série, kterému nedávám plný počet a to z prostého důvodu. Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale rozuzlení mi nějak nesedí k případům, respektive ke způsobu jedné z vražd a k tomu, jak byla v knize popisovaná.
První půlka super, Carter opět nešetřil brutalitou, ale druhá polovina nějak ztratila spád a přestávalo mě to bavit. Vraha jsem tentokrát ani zdaleka neodhadla, možná kvůli nesrovnalostem. Pevně doufám, že další díl bude lepší.

ctenarDana
ctenarDana
22.09.2023 2 z 5

Nepochopila jsem v knize jednu věc a mám pocit, že to autorovi moc nevyšlo. Jako kdyby až na konci knihy se rozhodl, kdo bude nakonec tím vrahem, protože jinak mi tam nezapadá jedna věc a to, že druhou oběť na lodi, musel zabít někdo jiný