Sochař smrti

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360830/sochar-smrti-yxx-360830.jpg 4.61410

Robert Hunter 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, BB art

The Death Sculptor, 2012

Kniha Sochař smrti

petraj30
20. listopadu

Jak je vidět, tak mě Chris Carter nepřestane překvapovat. Ten popis, no....je to ještě horší. "Velebnosti, jdu blejt":-)
Ale i přesto tam bylo těch vražd málo. Tedy alespoň podle mě. Pořád jsem čekala větší počet obětí, abych dostala nějaké odpovědi.
Byla jsem do četby hodně zabraná a než jsem se vzpamatovala, tak jsem četla jméno vraha a spadla mi čelist. To bych neřekla ani omylem. Spíš se ptám: "A to jako vážně?"
Ale chápala jsem, proč to vrah dělá a proč to všechno muselo být, já bych se asi nezachovala jinak, jen si nejsem jistá svým výtvarným uměním a aranžováním :-). Ale bylo mi to moc líto.
Další geniální případ, jeden lepší než druhý. Je velká škoda, že pan Carter nevydává knihy měsíčně. Ty knihy mohou sloužit, jako docela dobrý návod:-):-) Ale už mi pomalu dochází, musím si je šetřit.
Bylo to vážně skvělé. Nevěřím, že mě autor zase něčím nepřekvapí:-)

genie
15. listopadu

Ještě zvrácenější vražedná díla než v předchozích částech. Ale rozhodně opět oceňuji způsob vyšetřování dokonalého Huntera a jeho kolegů a to, kam nás svými kroky postupně vedou až k překvapivému odhalení. Uvažuji však nad tím, jak to "prakticky" ten vrah mohl zvládnout. No nevím ...

ses3
06. listopadu

Moje první kniha od tohoto autora. Celkově se mi líbila ale mám pár drobných pripominek. Kladně hodnotím, že ač jsem se při čtení bála, tak krvavé detaily mi nevadily, protože dokresloval atmosféru (nemám ráda, když je krev jen proto, aby to bylo nechutné). Trochu mi však vadilo, jak zejména zpočátku bylo u každého přesunu napsané, kolik trval minut a stejně tak mě rušilo, že každá postava byla popsána přesnou výškou (bylo by mi milejší "žena středního vzrůstu" než stopětašedesát centimetrů vysoká žena, vždy mě to vytrhlo z děje, abych se zamyslela, kolik to vlastně je, byť přesná výška nebyla pro děj podstatná).

kannibal28
06. listopadu

Pán Carter trošku slabšia kniha, ale nebolo to žiadne sklamanie a ten koniec bol dosť prekvapujúci nečakal som to. Troška mi to pripomínalo príbeh Ludmili Cervanovej asi bol autor tímpríbehom inšpirovaný.

Ivana11

Opět paráda, těším se na další pokračování.

Lucie311

Tak to je asi zatím nejslabší kniha od Cartera,nevadí. Jedeme dál. On to v dalších dílech určitě dožene ????.

MiraiYume

Tak jsem se v předešlém komentáři spletla. Toto předčilo jakoukoliv moji fantazii a opravdu mi bylo místy u knihy nevolno. Musím ale vytknout pár nelogičností, které mě trošku ve čtení brzdily a musela jsem se vracet zpátky. Například to s tím mechanikem? Nějak mi to nezapadá do popisu vraha, možná jsem nečetla dost pozorně... V každém případě má Carter lepší knihy. Ačkoliv tato co do nechutnosti patří na vrchol žebříčku.

GeRaltzRiVie01

Tentokrát se dost uhnulo od nastaveného formátu pachatele - chytrý, silný muž v nejlepších letech se skrytým, leč důvodným motivem a výsledkem je totálně nevěrohodný vrahoun, kterého si těžko dokážu představit v přestrojení za mechanika..

Muž, ktorý sa usmieval
Muž, ktorý sa usmieval