Když jsi odešel

Když Holly jednoho krásného dne zjistila, že je těhotná, byla štěstím bez sebe. Její sen se splnil. Netrvalo však dlouho a krásný sen se změnil v noční můru – miminko se nevyvíjelo dobře. Holly je na pokraji zhroucení a obrovskou emocionální zátěž nevydrží ani její vztah. A aby toho nebylo málo, její nejmilovanější babička Annie umírá. Před svou smrtí má jen jediné přání: Chce, aby Holly našla na půdě krabici s jejími ručně psanými poznámkami a aby si je přečetla. Holly pročítá zažloutlé stránky vzpomínek a před jejíma očima se odvíjí dojemný příběh Annie a její první a poslední velké lásky Arthura „Sketche“ Talbota, který se doslova obětoval, aby ona mohla žít v bezpečí. Jak se dojemný příběh pomalu chýlí ke konci, Holly díky němu nachází v sobě sílu čelit budoucnosti. Annie tak před svou smrtí předává Holly ten nejvzácnější odkaz: Nezáleží na tom, jak dlouho někoho milujete, ale jak moc....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427337/big_kdyz-jsi-odesel-1Z0-427337.jpg 4.4103

Vydáno: , Ikar (ČR)

When You're Gone, 2019

Kniha Když jsi odešel

FoxFox
07. záříodpad!

Nechala jsem se strhnout tolika pochvalnými doporučeními, což byla chyba. Příběhy á la Rosamunde Pilcher nejsou nic pro mě. Pokud máte rádi červenou knihovnu, určitě jí dejte šanci.

Ivetaa

Všichni knihu "chválí", mně se tedy vůbec nelíbil začátek, kdy babička ještě žije a vnučka s vnukem už šmejdí po půdě a hledají cosi. Od tohoto okamžiku mě příběh (tedy celý) vůbec neoslovil, až na pár skvělých pasáží. Určitě kniha není špatná, ale nebudu ji doporučovat. Co člověk, to jiný názor.

Anna 13

Zvadlo mi srdce...

Kniha o té největší síle na světě - lásce.
K domovu.
K babičce.
Ke hvězdám.
K muži...
K životu.

Příběh o odcházení.
O tom, jak život nikdy nebude dost dlouhý. O tom, jak láska bolí.

Brooke Harrisová přináší čtení o tom, čeho se všichni tolik bojíme i o tom, po čem nejvíce toužíme.

Skicáku, vtiskl ses mi do srdce... Budeš ho obývat a ukazovat mi směr. Jsi ohromující. A tak krásný. Nejsi z papíru - žiješ. V mém srdci ano.

Konec? Nechcete ho. Odmítáte. Ale musel přijít. Nevyhnutelně. Očekáván. Protože až pak uvěříte a skutečně pocítíte... I když vám obsadí hruď, vymáčkne slzy a zraní, protože jste v tu chvíli do knihy již zcela zamilovaní.

Děkuji sestře. Ona ví, za co...

Danago

Když prší, hledej duhu. Když je tma, hledej hvězdy... To se mi na knize líbilo nejvíc. Líbila se mi hlavní myšlenka knihy, že není důležité jak dlouho tu s námi někdo je , důležitá je láska a vzpomínky.
Je to smutný a dojemný příběh. Ideální pro ženy, které vyhledávají romantické čtení. Knížka je určitě prvoplánově zaměřená na tuto cílovou skupinu.
Příběh z minulosti je zajímavější a záživnější, ale i přítomnost má svůj vlastní příběh.
Jsou určitě knihy, které mě zasáhly víc.

tanecnica

Tohle byl tak sladké, že už to bylo moc. Myšlenka celého příběhu je perfektní, moc se mi líbí střídání časových os, ale i když mám ráda romantiku a dobré konce, tohle bylo i na mě moc prvoplánové. Je to škoda, protože příběh je moc hezký. Kdo ale má rád sentiment, romantiku a plánuje si u čtení utírat slzy, je to příběh jako stvořený pro něj.

Agatha84

Tak citovou vydíračku jsem čekala, dokonce bych si po dlouhé době i něco podobně založeného ráda přečetla, přesto jsem si představovala alespoň nějakou hloubku, nějakou psychologii. Toto je dle mého jen velmi špatně stylisticky zvládnutá hluboce průměrná červená knihovna.

Arwen777

Tak jsem si také pobrečela...
Začátek knihy se mi trochu vlekl a moc jsem nechápala okolní nadšení z knihy. S rozvíjející se linkou Hollyiny babičky to přišlo i na mě. Je to krásný příběh a moc hezky napsaný, lehoučce se čte. Jak tu někdo napsal, autorka citlivě střídá přítomnost s minulostí, pravděpodobně aby umocnila napětí, ale někdy to opravdu byl vítaný odpočinek od citového vypětí.
Obdivuji vztah mezi vnoučaty a babičkou, je krásné, když člověk i na stará kolena má kolem sebe milující lidi, kterým není jen na přítěž. Konec už byl na mě trochu moc patetický, nicméně nezastírám, že mě dojal. A představa hvězdiček na obloze je krásná (až přečtete, pochopíte...).
Rozhodně neváhejte, pokud máte rádi knihy o vztazích v rodině, o komplikovaných milostných vztazích, o celoživotní lásce k jednomu člověku, o lásce v rodině, o naději a o tom, že každá minuta našeho života je důležitá a jen my si vybereme, jak na něj budeme pohlížet.

ANDY28

Nádherný lidský příběh a díky výzvě ho můžu darovat své nejlepší kamarádce. Děkuji, že jsi.