Manželovo tajemství

Manželovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207632/bmid_manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4 2883 2883

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Husband´s Secret , 2013


více info...

Přidat komentář

Michaellla
předevčírem 5 z 5

Tak od této knihy se neodtrhnete :)

petraj30
10.05.2024 4 z 5

Co by bylo kdyby..? Tuhle otázku si pokládá řada z nás, stejně tak i hrdinové této knihy.
Jak by nás to poznamenalo kdybychom se v určitých chvílích rozhodli jinak? A to je oč tu běží. Jen zdánlivě obyčejná kniha zdánlivě obyčejných lidí.
Chvilku mi trvalo než jsem si zvykla na styl psaní a všechna jména kolem. Vadil mi i popis všemožných detailů do nejmenších podrobností. Nicméně se mi postupem stránek příběh začal líbit. I když důležitá pointa příběhu byla vyzrazena brzy, neztrácelo to spád a častokrát jsem se ptala, jak to asi dopadne. Ovšem, to, jak to nakonec dopadlo byla pořádná rána a epilog byl tím naprosto nejlepším epilogem, co jsem kdy měla možnost číst a myslím, že na žádný takový už zřejmě nenarazím.
Až na vleklý začátek, to byla slušná jízda


Mrňous1
08.05.2024 4 z 5

Opravdu dobře napsaná kniha, která se mi jen netrefila do duševního rozpoložení, takže jsem s ní chvilkami bojovala, ale autorka očividně psát umí. Téma zajímavé, postavy uvěřitelné, žádná vyloženě pozitivní nebo vyloženě negativní a i epilog k zamyšlení. Kniha určitě stojí za přečtení.

ČtemePodDekou
06.05.2024 5 z 5

Kniha překvapila a pobavila. Autorka patří k oblíbeným.
Psychologický thriller jako z partesu. Napínavé, čtivé.

Petulka2302
26.04.2024 2 z 5

Kniha je taková nenadchne, neurazí. Postavy mi nebyly moc sympatické od začátku, ale kniha je psaná výborně, takže bylo vždy těžké ji odložit. Překvapilo mě, že manželovo tajemství se dozvídáme relativně brzo. Nepochopila jsem dějovou linku Tess, která s hlavním příběhem nesouvisí, nic neovlivní a vlastně mi přišla, že jen zaplňuje stránky, nebo spíš rozbíjí hlavní příběh, aby nebyl tak přímočarý. Po dočtení poslední stránky jsem si řekla "To je konec?" Zvláštní kniha, první jsem četla Sedmilhářky a ty byly samé wauuu... Takže jsem něco takového čekala i tady

Janulica
19.04.2024 5 z 5

Z kniha jsem byla naprosto nadšená. Čtivě napsáno, skvěle podáno. Zejména ženská psychologie je zvládnutá na výbornou. Mužskou psychologii nejsem schopná posoudit, ale ta mi přišla povrchní a málo rozpracovaná.

Lufiik
01.04.2024 5 z 5

Kniha se skvěle četla. Líbí se mi, jak se život všech tří hrdinek navzájem propletl a vyústil do napínavého konce. Četlo se mi s lehkostí,...jako kdybych koukala na film. Doporučuji. Jelikož mám čtecí resty, tak knihu zařazuji ještě do čtenářské výzvy z předešlého roku. Paráda. Autorka si u mě získala místo pro přečtení z jejich dalších knih! #ctenarskavyzva2023

Kami33
01.04.2024 4 z 5

Velkým kladem knihy je, že spisovatelka píše tak, že myšlenky hlavních hrdinů působí reálně. Člověk se tak umí vžít do jejich pocitů. Nicméně finále jsem čekala nějak více vystupňované a nakonec jsem z toho celého byla spíš zklamaná.

RMarkéta
06.03.2024 3 z 5

Více příběhů na začátku knihy působilo zbytečně chaoticky a vyvozovalo to zbytečné odbočky. Vyžaduje to čtenářovu pozornost, protřídit a poskládat si postavy. Chvilku mi trvalo si uvědomit, kdo je kdo. Ten začátek je prostě takový odrazující. Připadala jsem si při čtení, že pletu vánočku. Námět není vůbec špatný. Je tu samozřejmě i plno velmi silných situací.

Vatter83
02.03.2024 3 z 5

Z mého pohledu pouze průměrné hodnocení. Velmi kladně hodnotím myšlenku více příběhu, které se nakonec spojí v jeden. Začátek je ovšem velmi zmatečny, než se čtenář zorientuje v jednotlivých postavách. Začátek velmi liknavy a nudný, snad až tím vyústěním na závěr dohnala autorka ztracené body.

kob
01.03.2024 5 z 5

Výborná kniha.
Na začátku je čtenář trochu zmatený z množství postav, ale jejich osudy se brzy skvěle propletou a propojí. Napětí je rovnoměrně stupňováno až k dramatickému finále.

Nik..
06.01.2024 5 z 5

V první řadě - pište si postavy a jejich vzájemné propojení, protože to bylo šíílený Mraky postav, každá s každou je nějak propojená a přísahám, kdybych si to nepsala, nevím nicKaždá kapitola patří jedné rodině a po nějaké době se začne všechno krásně promíchávat. Rozjezd byl trošku pomalejší, ale jakmile se děj začal posouvat, nešlo přestat, potřebovala jsem vědět, jak to vyústí.

Zápletka:
3 úspěšné ženy, jejich rodiny, životy a problémy. Cecilia a její podivně se chovající manžel, Tess a její manžel, který se zamiloval do její sestřenice, která je pro ni jako sestra a nejlepší kamarádka. V poslední řadě Rachel, které před mnoha lety zabili dceru a její vrah se nikdy nenašel..Je zajímavé sledovat, jak se osudy těchto žen začnou postupně proplétat. Celou dobu chápete každou z těchto žen, každý její krok. Abych se vrátila k žánru knihynevím! myslela jsem si, že mi pomohou standardní weby, ze kterých normálně čerpám, ale dnes je to poprvé, co se nesešly Já bych se asi přikláněla ke společenské próze. Detektivku bych do toho asi nepletla, i když se tam zjišťuje kdo je vrah, nemá to podle mě úplně typické prvky detektivky. Je to přesně takový příběh, který můžete prožít i vy a právě proto se autorce povedlo, že čtenáři naprosto soucítí s hlavními hrdinkami. (Je to knížka hodně “ženy sobě, protože tady to chlapi naprosto celý zbabrali a ženský se s tím musely poprat )

Závěr:
Na deštivé, studené večery a dny, ideální!

LenkaMacak
30.12.2023 4 z 5

Moje první kniha od autorky a rozhodně nelituju, hned se pustím do dalších. Velmi čtivě napsané, konec jsem sice více méně uhodla, ale i tak skvělá kniha! 4/5*

Ka-čí
28.12.2023 5 z 5

Tohle rozhodně patří mezi ty knihy,které vám utkví v paměti.

vostra
04.12.2023 5 z 5

Skvělý, skvělý, skvělý!! Někdy v půlce jsem si říkala, že už vím jak to se všemi postavami dopadne, ale autorka rozhodně umí překvapit. Ten konec mě donutil ještě pár dnů přemýšlet nad svým vlastním životem, což je pro mě naprosto dokonalý. Určitě bych si ráda přečetla další díla autorky.

Ivanule
17.10.2023 5 z 5

Tak moje první kniha od autorky, a myslím,že jsem rozhodne nesáhla vedle:) Bylo to naprosto dokonalý musím napsat, začátek se pozvolna rozjíždět, setkáváme se s hlavními postavami knihy, až nás kniha na konci překvapí,tím jak všechno do sebe zapadalo a jak všechno vlastně bylo propojeno nějakým způsobem. A ten konec...Opravdu,jak se říká, kdybych v ten den,v tu hodinu, ten rok nebyla zrovna tam,kde jsem byla, jaký by nakonec můj život byl...co by mě čekalo?

ErčaV.
03.10.2023 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, ze začátku se tedy dost pomalu rozjížděla, ale potom jak se to začalo rozjíždět to byla bomba. Závěr jsem úplně hltala a čekala jak to všechno dopadne. K téhle knize se hodí "Karma je zdarma" a je úžasné že funguje i po tolika letech.

Kira283
25.09.2023 4 z 5

V rámci Čtenářské výzvy jsem se pustila podruhé do čtení Moriartovky Manželovo tajemství. Zjistila jsem, že si nepamatuji z děje vůbec nic :) Takže pro mě vesměs bylo převapení podruhé...

Když jsem četla knihu poprvé, zanechala ve mně hluboký dojem. Napodruhé už tak hluboký dojem nezanechala, ale primárně tím, že Nine Perfect Strangers již jen tak něco od Liane nepřekoná. :))

Na Liane miluji zápletky a to, že nikdy není nic černé ani bílé. Všichni jsme jen lidé... I se svými, někdy i hořkými, tajemstvími...

PJ32
19.09.2023 5 z 5

Moje druhá kniha od L. Moriarty, ale určitě ne poslední. Čtivé, napínavé. Autorka skvěle popisuje myšlenkové pochody.

Marcik7
23.06.2023 5 z 5

Postavy tohoto románu (a že jich není málo) prožívají situace, o kterých nemám ani tušení, jak bych se v nich zachovala. Násilná smrt dítěte, nevěra manžela, zrada nejlepší přítelkyně, nepřiznaná vina, invalidita dítěte...jsou to silné okamžiky několika životů, popsané velmi čtivě. Pořád mě mátly ty Velikonoce na podzim - ale vždyť se to odehrává v Austrálii!