Manželovo tajemství

Manželovo tajemství

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207632/manzelovo-tajemstvi-UUl-207632.jpg 4.21578

The Husband´s Secret (2013)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Acquenta
předevčírem

Tohle je už druhá kniha od Liane, která mě dojala k slzám. Spisovatelka píše srdcem, umí čtenáře vtáhnout do děje a styl jejího psaní je takový lidský. Tato kniha mi sice ze začátku připadala slabší, ale ty popisy všech situací a dialogy byly tolik reálné...a ten závěr, ten byl opravdu výborný. Nemohla jsem přestat číst. Píše opravdu skvělé knihy, ale taaaaaaak smutnééé :-(

Barulinkas

Opět rychle přečteno, kniha neurazila ani nenadchla, klasický průměr. Chválím epilog :)

Dashmo

Zbožňujem príbehy, kde viacero postáv žije svoj život a nezávisle od seba sa stretnú na jednom mieste a všetko sa so všetkým spojí. Knihu som zhltla aj s perfektným epilógom a som unesená. Myšlienky tých žien ma veľakrát rozosmiali, bol to proste reálny svet.

EleanorJane

Ihned mě uchvátil námět knihy. Říkala jsem si, že to bude docela zajímavé. No nakonec sice bylo, ale až tak moc mě to nebralo. Pro mě prostě klasický román. Na odreagování dobré...

piittii

Příběh mohl být zajímavý... Kdyby ho napsal někdo jiný, nějak jinak. Knížka by klidně mohla být poloviční a děj svižnější. Zápletka zajímavá, ale docela nudně podaná.

Adhara

Trochu slabšie než Zaľúbená hypnotizérka. Veľa popisov, ktoré mali vyvolávať emócie, no ja som sa pri nich nie celkom sústredila. Pekne pospletaný príbeh komplikovanej a dosť zbytočnej tragédie, ale spracovaním ma nijako mimoriadne nezaujal.

Elsinor024

Výborně napsaná oddechovka. Je vidět, že Liane Moriarty opravdu psát umí. Nenašla jsem žádná hluchá místa, děj příběhu se rozmotává tak, že vás to pořád baví. Také oproti jiným oddechárnám je to napsané s logikou a precizně, takže si netrháte vlasy nad tím, že se postavy chovají zmateně a nahodile.
Člověk si také osvěží nějaké obecně prospěšné životní rady, které není na škodu si občas zopakovat:)

Petja

Kniha mne nadchla stejně jako Sedmilhářky, zejm. jak se na závěr kruh uzavře. Epilog pak celkové dojmy jenom umocňuje. Opět čtivě napsáno/přeloženo, děj má spád a zápletky nejsou lehce předvídatelné.

helcab

Opravdu zajímavá kniha. Z počátku chvíli trvalo, než se člověk zorientoval v postavách, ale pak to mělo spád a velmi zajímavý í když smutný konec. Doporučuji!!!

vlci

Četla jsem od autorky Tři přání, Na co Alice zapomněla a nakonec Manželovo tajemství. A právě to se mi líbilo nejvíc.

Nela.Rob

Knížka, který nenadchne ani neurazí - nějaká ta láska, vražda, a tak dále. Jediné, co jsem vážně ocenila byl spád děje a díky tomu i rychlé přečtení. Tuto knihu řadím mezi knížky, které mě mají přivést na jiné myšlenky, ale nemusím u nich vůbec přemýšlet.

LadyAnn

Čtivá knížka se svižným dějem, s uvěřitelnou zápletkou i postavami. Hvězdičkou navíc (oproti průměru) hodnotím díky epilogu, který v samém závěru odhalí zajímavé souvislosti.

Brambu

Začínám si tuto autorku oblibovat. Druhá kniha co jsem od ní přečetla a jsem nadšená. Takový příběh a v něm obrovský zvrat prostě paráda. Autorka má výborný smysl pro dramatičnost a dokáže příběhy výborně zamotat a zmást čtenáře do poslední stránky. Tak tohle mne baví a už se těším na další zajímavý příběh.

Matita310

Velice čtivá knížka. Příběh je velice pěkně napsaný. Knížka se čte sama. Konec velice překvapující, i když já jsem měla celou dobu divné tušení, že všechno bude ještě trošku jinak. Rozhodně doporučuji.

terem

Toto byla moje druhá kniha od autorky (první jsem četla Sedmilhářky), kniha má hlavně překvapivý závěr.

Er.es

Jakožto čtenář, který má velké problémy s „každá kapitola jiná postava“, jsem to s tahákem na záložce zvládla. Naštěstí těch postav nebylo mnoho a s postupem času se mi vryly do paměti. Kniha je dobrá, velmi čtivá, lehce napsaná. Autorka mě netrápila dlouhými odstavci o ničem. Krásně stránky odsejpaly, přesně podle mýho gusta. Epilog byl mňamózní, klidně bych ho rozšířila o další stránky.
Nikdy totiž nevíme, co nám přinese budoucnost, kdyby... :-)

Klárai

Skvělá kniha.

asperula

Super, napinava kniha, ktera me uplne pohltila. Uzasny vnitrni boj postav se svymy myslenkami. Necekana zjisteni a ten epilog na konci byl prekvapujici. Cetla jsem si ho trikrat :)

Mininka

Ze začátku knihy mi nevadilo, když jsem ji četla sem tam, podle času. Jakmile se ale začaly příběhy postav prolínat, už jsem musela číst každou volnou chviličku, až mě knížka zcela pohltila. Zanechala ve mně velmi silný dojem. Konec byl opravdu nečekaný a přišel pro mě i šok při zjištění, kdo byl nakonec vrahem Janie. Epilog na téma ,,co kdyby" byl třešinkou na dortu této knihy. Určitě doporučuji přečíst!! :)

Nikousek9

Velmi mě zaujala ;)

knihovnička007

První kniha této autorky a moc se mi líbila. Trošku mne brzdilo prolínání postav, občas jsem čekala, co se bude dít dál a najednou... stopka.
Určitě nejde o knihu s velkým množstvím děje, ale spíše o myšlenkách, pocitech...
Moc moc moc hezká, nejlepší byl epilog... Slovo "kdyby" je tak zrádné...
Určitě si ráda přečtu další knihu této autorky.

vivienna

Pro mě druhá kniha od této autorky, četla jsem její Sedmilhářky.
Manželovo tajemství se mi líbilo více, do pěti bodů mi však ještě něco chybí, takže 4*. Opět se prolínají životy a osudy různých lidí, dobře propracované, čtivé, konec knihy byl překvapivý. Také výborný epilog: "...co by se stalo, kdyby....."

kubakubikula

Naprosto skvělá kniha,musim si ji přečíst znovu,abych si všechno utridila... Zatim jsem byla s autorkou nad míru spokojená

rode

Tento román nám má vlastně ukázat, že máme tolik možností, co se může stát, pokud uděláme něco jinak...
Na začátku jsou tři příběhy žen, které spolu vlastně nesouvisí a postupně začínají zasahovat jedna druhé do života. Krásně propletené, není to překombinované, a je to opravdu moc dobře napsaný román.

Nikol1994

Liane opět nezklamala. Super čtivá knížka. Za mě opravdu super.

hvězdo.kupa

Někdy beru do ruky knížky, o kterých toho moc nevím, ale zrovna mám prostě chuť skočit do neznáma. Tohle byl ale vydařený skok! Poměrně neotřelá zápletka, s těmi "neotřelými" se poslední dobou roztrhl pytel, ale tohle mě fakt dostalo, konec šokoval, zkrátka ukázkové počteníčko. Ihned jsem začala nakupovat další autorčiny knížky, což se ne vždy vyplácí, ale Manželovo tajemství má už napořád místo v mém srdci :)

MirSla

Já ji četla na třikrát,a to se mi nestává. Nějak jsem tomu nemohla uvěřit. Vše mi přišlo hodně absurdní. Jsou to australské zoufalé manželky.

martinkaLLL

Další výborná knížka od Liane Moriarty. Ani jednou jsem se nezklamala u ní. Pro mě napínavé až do konce, vůbec jsem nevěděla dopředu co se bude dít a vždy jsem byla překvapená jak se děj vyvíjí. Já myslela že půjde doprava a ono ejhle šlo to doleva. Super!

sassenkka

Když jsem po této knize sáhla, myslela jsem, že se bude jednat o pohodové podzimní čtení. Ale kdepak. Tři ženy, tři životní zvraty. Pak se jejich příběhy začnou prolínat a knihu už nelze odložit. Při čtení epilogu jsem potlačovala slzy.

Ali_xy

Kniha byla supr, v pořadí druhá od autorky. Na začátku příběhu jsem se trochu zamotávala, kdo je kdo, ale časem si člověk již ve jménech udělá pořádek a žije s postavami jejich život. Jistě zajímavé téma, rozuzlení bych řekla také zajímavé. Obecně lze říci, že tato autorka píše cíleně spíše pro ženy, takové pěkné a oddechové romány, žádný brak :-). Určitě se pustím do nějaké další od autorky.