Slušní lidé

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě… Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471404/big_slusni-lide-V7j-471404.png 4.4653
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Playing Nice, 2020

Kniha Slušní lidé

MichaelaZlebkov
včera

Bylo to hodně dobrý, ale konec mi přišel nedotažený… takový otevřený spekulacím.. ale možná právě to byl záměr jinak kniha super, audio podání také

Jiparis

Naprosto skvělé a přesvědčivě napsané. Místy mi bylo až fyzicky špatně, když jsem se vžila do pocitů rodičů. Manipulace, lži , dokonce trestné činy, kterých se jedna z postav dopouští , děsivé.

dom.ini

Poslouchala jsem jako audioknihu a bavila me moc! Pribeh byl napinavy a opravdu jsem celou dobu byla hodne zvedava, jak to cele dopadne. Jedine co bych vytkla, tak konec mi pripadal trosinku odbyty a uspechany, ale urcite bych doporucila k precteni.

Toledo

Páni, knihu jsem od začátku až do konce doslova hltala. Hned v první kapitole se příběh rozjede a až do konce vás nepustí. Skvěle napsané, drží vás v napětí až do poslední stránky.
Moc se mi také líbily krátké kapitoly, čte se to moc dobře.

Karoska

Naprostá TOPka! Kniha, která tě nepustí, z mnoha důvodů... Je skvěle napsaná, brilantně vystavěná... Možná by někdo mohl namítnout, že se věnuje už x-krát omílanému tématu, i když silnému. Možná ano, ale tento pohled, zpracování a psychologická sonda do nás samotných nemá konkurenci. Nejsi právě třeba i ty tak trochu emocionálně plochá osobnost? Tak trochu psychopat?

Han-nah

První kniha tohoto autora a nadšení. Téma knihy děsivé, ale tak přesvědčivé, že jsem četla a četla, jak to dopadne. Pořád ještě vydržím nepodívat se na konec knihy.
Námět mi připomenul náš seriál záměny dětí Kukačky. Autor se dobře připravil, protože v knize je zmínka i o záměně dětí u nás.
Mahdie po předčasném porodu leží v nemocnici a její přítel Pete doprovází a stará se o jejich malého synka Thea na neonatální JIP, kde jsou i další nedonošená miminka s rodiči. Nejhorší vize pro rodiče. Podaří se lékařům zachránit je?
Theo je živý chlapec a jednoho dne nastává pro jeho rodiče šok. Dozví se, že došlo k záměně a on není jejich biologický syn. A najednou "Slušní lidé", ale jsou zde všichni až tak slušní? Zdání někdy klame. Dovedou se rodiny domluvit, A co mateřská láska? Rozjede se mašinerie - sociálka, soudy, policie, boj . Obavy a pocity rodičů obou chlapců. Doporučuji k přečtení.

Hvězdinka

První polovina se vlekla, pak přišla pořádná jízda. Záměna dětí a peklo nastává. Kniha v závěru příliš nepřekvapila, ale i tak to bylo super čtení.

Přečti_si
30.12.2022

Masakr, který chytne a nepustí! Téma záměny dětí je vždy hodně silné, zde podpořeno chováním otce v druhém páru a rozjede se slušné psycho. Rozhodně doporučuju!