Tajemství

Mary má tajemství. Před 40 lety učinila volbu, která změnila celý její svět a změnila cestu někomu, koho má velmi ráda. Beth hledá odpovědi. Nikdy nezjistila pravdu o své rodině, díky které by mohla zachránit své dítě. Když najde staré noviny, uvědomí si, že klíč k budoucnosti jejího syna spočívá v její vlastní minulosti. Musí se vrátit tam, kde to všechno začalo a začít odemykat tajemství......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480502/big_tajemstvi-NVt-480502.jpg 4.464

Vydáno: , Cosmopolis

The Secret, 2016

Kniha Tajemství

Jajiinka

Hodnocení 5⭐/5⭐
Tato autorka má neskutečný talent vyprávět příběhy a lidské osudy nechronologicky, a přitom její zvraty jsou velmi povedené a mrazivé. Vše dává smysl, a přitom se to odhaluje a zapadá do sebe postupně. Tento příběh mě opravdu bavil a byl moc dobře napsaný. Četlo se to báječně a při čtení jsem se bavila a neustále jsem už potřebovala odhalit to TAJEMSTVÍ. Což mě hnalo pořád dál a dál a knihu jsem nedokázala odložit. Je plná emocí a já jsem moc ráda, že jsem si jí mohla přečíst.

Od této autorky jsem také četla knihu Klič, který byl také velmi povedený. Tuto autorku budu určitě dále sledovat.
DOPORUČUJI.

PS: Navíc má na obálce strom tudíž ji můžete zařadit do čtecí výzvy! :-)

EmillyT

Krásný příběh. Knihy od K. Hughes jsou velmi čtivé. Jako první jsem četla Dopis a moc se mi líbil. Stejně nadšená jsem i z Tajemství. Prolínání minulosti se současností není nijak násilné či rušivé a příběh do sebe krásně zapadá. Kdo je otcem Beth nebylo příliš těžké uhodnout. Rozuzlení vztahů v závěru knihy mi trochu připomínalo telenovelu, ale i tak jsem Tajemství přečetla jedním dechem.

Ivana11

No tak to byla nádhera. Toto byla druhá kniha, kterou jsem od autorky přečetla, jsem opět nadšená.

Monačte

(+ SPOILER) Knížky Kathryn Hughes jsou moje krevní skupina a to dokonce i když jsou v podstatě všechny na jedno brdo. Tak třeba ty dvě časové linky, kdy současnost rámuje minulost, ve které vždy najdete spousty odpovědí a řešení hlavního problému. Vždycky je to taky neskutečný pelmel a děje se tam toho hrozně moc. Jak jsem napsala v kometáři k Dopisu – je to směs hoří malta, která ale navzdory všemu hoří sakra dobře! Jen Tajemství, oproti Dopisu a Klíči, je místy až moc velká telenovela a ten konec ve stylu Limonádového Joa ("Takže moje teta je vlastně můj bratr a ty, můj synu, jsi můj dědeček!") No... pardon, ale tentokrát 4 hvězdy stačí. I tak si ale zase další knížku od autorky ráda přečtu!

Vruznychsvetech

(+ SPOILER) Tohle bylo tak strašně krásný! Mělo to hluboké myšlenky, skvělou atmosféru, několik linek a vlastně na to, že je to román pro ženy, tak jste si každou chvíli kousali pomalu nehty a stravovali se, co přijde dál. Bylo to plné zvratů, ale ne uměle vytlačených. Bylo to plné emocí, ale ne na sílu vytvořených. Bylo tam několik dějových linek, kdy se všechny odehrávali v jiný čas. Během čtení jsem si opravdu připadala jako cestovatel časem i když z počátku jsem byla poměrně zmatená a v příběhu jsem se ztrácela, což se však během prvních 30 stránek spravilo a já se v tom, jak to funguje krásně zorientovala. Tím, že se jelo na několik časových období, tak bylo samozřejmě i spousta postav, které byly naprosto krásně vykreslené, působily realisticky i když jste měli občas chuť některé pěkně profackovat za to jak se chovají anebo, co si to zase vymýšlí. Jako velký plus za sebe vidím hned několik těžkých témat, které zde byly krásně popsané a nebudu lhát při jedné scéně nebo spíše uvědomění jsem cítila hroznou chuť postavě pomoci a soucítila jsem s jejím problémem. Abych byla objektivní, tak pocitově jsem si ji zamilovala, ale kvůli zmatkům na začátku jsem se rozhodla pro 4 z 5

Arsi007

Tajemství je první kniha autorky a je to podle mě znát. Dialogy jsou mnohdy dost kostrbaté a obzvláště přítomnost s Beth, jejím manželem a synem to je úplná telenovela. Naopak při čtení minulosti jsem měla pocit jako bych četla úplně jjnou knihu. Tato linka měla spád, napětí se dalo krájet a celou dobu jsem čekala na zásadní zvrat.

Samotný konec nebyl nijak překvapivý, což by nevadilo, ale opět byl jak napsaný horkou jehlou. Přišlo mi jako kdyby autorka měla do detailu vymyšlený nápad na linku z minulosti a kolem ní pak na rychlo vystavěla tu přítomnou a vše slepila dohromady.

Co ale velmi oceňuji je pár šokujících momentů, které jsem ani trochu nečekala. Moc mě toho už při čtení knih nepřekvapí takže má u mě autorka ( bez)významný plusový bod. Její další kniha Klíč, kterou jsem zatím četla byla každopádně o level výš.

IG: @hanybooks

Termaap
28.12.2021

Kdyby existovala nějaká kategorie knižní objev roku, Kathryn Hughes by ji u mě tento rok vyhrála na plné čáře. Začala jsem její knihou Klíč, přičemž jsem neměla žádná očekávání, a moc mě zaujala. Dopis se mi líbil snad ještě víc a tak bylo jasné, ze si přečtu i nejnovější (tedy co se týče českého vydání) Tajemství. Kniha mi opět nedala spát a já ji přečetla na jeden zátah. Zjistila jsem, že mě vlastně moc baví témata s nějakým rodinným tajemstvím, s něčím ukrytým v minulosti, co následně ovlivní přítomnost.

Pokud vás občas odradí kniha, která se rozjede až po několika desítkách stran, u téhle se vám to rozhodně nestane. Hned první kapitola vás tak vtáhne do děje, že se do knihy zkrátka nelze nezačíst.
Za mě stále vede autorčin Dopis, protože ten mě narozdíl od Tajemství dokázal dojmout a já probuzení určitých emocí při čtení beru jako měřítko pro následné hodnocení. Všechny tři knihy ale rozhodne řadím mezi to nejlepší co se mi letos dostalo do rukou.

bábuška
21.12.2021

Oproti Klíči mi připadala kniha slabší. Ale přečetla jsem a pošlu dál.