Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480502/bmid_tajemstvi-NVt-480502.jpg 4 236 72

Mary má tajemství. Před 40 lety učinila volbu, která změnila celý její svět a změnila cestu někomu, koho má velmi ráda. Beth hledá odpovědi. Nikdy nezjistila pravdu o své rodině, díky které by mohla zachránit své dítě. Když najde staré noviny, uvědomí si, že klíč k budoucnosti jejího syna spočívá v její vlastní minulosti. Musí se vrátit tam, kde to všechno začalo a začít odemykat tajemství...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Secret , 2016

Alena1957
09.02.2022 5 z 5

Moc pekna kniha, doporicuji.

aydam
06.02.2022 5 z 5

Nádherně vykreslený příběh plný zvratů a překvapivých odhalení. Až do úplného závěru drží autorka čtenáře v napětí. Minulost s přítomností se nestřídá s každou kapitolou, což oceňuji.

Annannas
04.02.2022 4 z 5

Opět velmi povedené. Užila jsem si to napínavé očekávání jak se vše na závěr propojí. ale zatím je pro mě TOP od této autorky Dopis.

Kristulda
03.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Chtěla jsem dát o hvězdičku méně, napíšu proč.
Na začátek bych ráda napsala, že knihy téhle spisovatelky mám moc ráda,už vyhlížím další, mám ji predobjednanou. A protože její knihy jsou opravdu krásné nakonec jsem dala plný počet .

Spoiler.. při rozuzlení mi vadila jedna věc,Daisy věděla že syn Beth a Michaela může umřít, že shání dárce. Celou dobu věděla kdo je otec Beth a že on mohl tomu Jakeovi zachránit život a nic neřekla.

laura
02.02.2022 5 z 5

Nevím, jestli by se reálně opravdu mohlo stát to, co se stalo na stránkách této knihy. Jestli by to bylo tak snadné - utajit, co utajili. Když od toho odhlédneme, máme úžasný příběh plný osudových zvratů, plný lásky, bolesti a zklamání.

Neuvěřitelně čtivé a napínavé. Složité vztahy mezi postavami a to, jak ty rozbité kousky mozaiky do sebe zvolna zapadaly, mě bavilo. Zápletku jsem odhalila brzy, ale i tak mě kniha dokázala udržet v napětí až do konce.

Každou chvíli jsem zírala na stránku a hlavou mi táhlo: A jak to s tím souvisí? Kam se poděla Mary? A: cožeeeee?

Zkrátka, tohle byla další skvělá jízda, při které emoce dostávají zabrat. Krásné, smutné, bolavé, čtivé. Hluboký příběh plný lásky, něhy a oddanosti. Víc takových jako byla Daisy!

Střípky životů, které kolem nás mizí v propadlišti času. Odraz toho, kým jsme byli, kým jsme teď a kým jednou budeme. Zrcadlo naší duše, do kterého nahlížíme jen občas a nechceme vidět všechno.

Krásné!

Šánka
31.01.2022 5 z 5

Má třetí kniha od Kathryn H. a i tentokrát jsem si ji maximálně užila. Krásně napsaný příběh propojení minulostí s přítomností. Tajemství, které je ukryto v minulosti, ovlivní životy budoucích generací.
Rodiče pětiletého chlapečka pro něj potřebují najít najít dárce nové ledviny a čas je neúprosný. Je ale třeba odhalit dávno skryté tajemství jeho babičky i dalších událostí, které se staly před 40 lety a změnily životy několika lidem. Závěrečné prolnutí obou linek je nenásilné, krásné, dojemné a moc pěkně zpracované.
Nevím, která z knížek od této autorky se mi líbila nejvíce, doporučím všechny, je to skvělá vypravěčka.

Katerina015
29.01.2022 5 z 5

Nadherna kniha... Se spoustou odbocek, ktere do sebe zaverem zapadnou. Moc doporucuji k precteni

ivana2087
29.01.2022 5 z 5

Úžasná knížka, vše skvěle promyšlené a postupně propojené. I přes více postav se mi nikdo nepletl. Děj byl napínavý, nemohla jsem se odtrhnout. Za mě je to od autorky nejlepší kniha.

tittanie
27.01.2022

Od autorky jsem četla Dopis a Klíč. Dopisem jsem byla nadšená. U Tajemství musím říct, že se mi brutálně pletly postavy. Ze začátku jsem nechápala, proč autorka opustila postavu a dostala se k postavám z nehody minibusu. Nevím, asi nejsem moc nadšená, ale kniha se číst dala.

Jajiinka
15.01.2022 5 z 5

Hodnocení 5⭐/5⭐
Tato autorka má neskutečný talent vyprávět příběhy a lidské osudy nechronologicky, a přitom její zvraty jsou velmi povedené a mrazivé. Vše dává smysl, a přitom se to odhaluje a zapadá do sebe postupně. Tento příběh mě opravdu bavil a byl moc dobře napsaný. Četlo se to báječně a při čtení jsem se bavila a neustále jsem už potřebovala odhalit to TAJEMSTVÍ. Což mě hnalo pořád dál a dál a knihu jsem nedokázala odložit. Je plná emocí a já jsem moc ráda, že jsem si jí mohla přečíst.

Od této autorky jsem také četla knihu Klič, který byl také velmi povedený. Tuto autorku budu určitě dále sledovat.
DOPORUČUJI.

PS: Navíc má na obálce strom tudíž ji můžete zařadit do čtecí výzvy! :-)

EmillyT
11.01.2022 4 z 5

Krásný příběh. Knihy od K. Hughes jsou velmi čtivé. Jako první jsem četla Dopis a moc se mi líbil. Stejně nadšená jsem i z Tajemství. Prolínání minulosti se současností není nijak násilné či rušivé a příběh do sebe krásně zapadá. Kdo je otcem Beth nebylo příliš těžké uhodnout. Rozuzlení vztahů v závěru knihy mi trochu připomínalo telenovelu, ale i tak jsem Tajemství přečetla jedním dechem.

Ivana11
10.01.2022 5 z 5

No tak to byla nádhera. Toto byla druhá kniha, kterou jsem od autorky přečetla, jsem opět nadšená.

Monačte
10.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Knížky Kathryn Hughes jsou moje krevní skupina a to dokonce i když jsou v podstatě všechny na jedno brdo. Tak třeba ty dvě časové linky, kdy současnost rámuje minulost, ve které vždy najdete spousty odpovědí a řešení hlavního problému. Vždycky je to taky neskutečný pelmel a děje se tam toho hrozně moc. Jak jsem napsala v kometáři k Dopisu – je to směs hoří malta, která ale navzdory všemu hoří sakra dobře! Jen Tajemství, oproti Dopisu a Klíči, je místy až moc velká telenovela a ten konec ve stylu Limonádového Joa ("Takže moje teta je vlastně můj bratr a ty, můj synu, jsi můj dědeček!") No... pardon, ale tentokrát 4 hvězdy stačí. I tak si ale zase další knížku od autorky ráda přečtu!

Vruznychsvetech
03.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Tohle bylo tak strašně krásný! Mělo to hluboké myšlenky, skvělou atmosféru, několik linek a vlastně na to, že je to román pro ženy, tak jste si každou chvíli kousali pomalu nehty a stravovali se, co přijde dál. Bylo to plné zvratů, ale ne uměle vytlačených. Bylo to plné emocí, ale ne na sílu vytvořených. Bylo tam několik dějových linek, kdy se všechny odehrávali v jiný čas. Během čtení jsem si opravdu připadala jako cestovatel časem i když z počátku jsem byla poměrně zmatená a v příběhu jsem se ztrácela, což se však během prvních 30 stránek spravilo a já se v tom, jak to funguje krásně zorientovala. Tím, že se jelo na několik časových období, tak bylo samozřejmě i spousta postav, které byly naprosto krásně vykreslené, působily realisticky i když jste měli občas chuť některé pěkně profackovat za to jak se chovají anebo, co si to zase vymýšlí. Jako velký plus za sebe vidím hned několik těžkých témat, které zde byly krásně popsané a nebudu lhát při jedné scéně nebo spíše uvědomění jsem cítila hroznou chuť postavě pomoci a soucítila jsem s jejím problémem. Abych byla objektivní, tak pocitově jsem si ji zamilovala, ale kvůli zmatkům na začátku jsem se rozhodla pro 4 z 5

Arsi007
02.01.2022 3 z 5

Tajemství je první kniha autorky a je to podle mě znát. Dialogy jsou mnohdy dost kostrbaté a obzvláště přítomnost s Beth, jejím manželem a synem to je úplná telenovela. Naopak při čtení minulosti jsem měla pocit jako bych četla úplně jjnou knihu. Tato linka měla spád, napětí se dalo krájet a celou dobu jsem čekala na zásadní zvrat.

Samotný konec nebyl nijak překvapivý, což by nevadilo, ale opět byl jak napsaný horkou jehlou. Přišlo mi jako kdyby autorka měla do detailu vymyšlený nápad na linku z minulosti a kolem ní pak na rychlo vystavěla tu přítomnou a vše slepila dohromady.

Co ale velmi oceňuji je pár šokujících momentů, které jsem ani trochu nečekala. Moc mě toho už při čtení knih nepřekvapí takže má u mě autorka ( bez)významný plusový bod. Její další kniha Klíč, kterou jsem zatím četla byla každopádně o level výš.

IG: @hanybooks

Termaap
28.12.2021 5 z 5

Kdyby existovala nějaká kategorie knižní objev roku, Kathryn Hughes by ji u mě tento rok vyhrála na plné čáře. Začala jsem její knihou Klíč, přičemž jsem neměla žádná očekávání, a moc mě zaujala. Dopis se mi líbil snad ještě víc a tak bylo jasné, ze si přečtu i nejnovější (tedy co se týče českého vydání) Tajemství. Kniha mi opět nedala spát a já ji přečetla na jeden zátah. Zjistila jsem, že mě vlastně moc baví témata s nějakým rodinným tajemstvím, s něčím ukrytým v minulosti, co následně ovlivní přítomnost.

Pokud vás občas odradí kniha, která se rozjede až po několika desítkách stran, u téhle se vám to rozhodně nestane. Hned první kapitola vás tak vtáhne do děje, že se do knihy zkrátka nelze nezačíst.
Za mě stále vede autorčin Dopis, protože ten mě narozdíl od Tajemství dokázal dojmout a já probuzení určitých emocí při čtení beru jako měřítko pro následné hodnocení. Všechny tři knihy ale rozhodne řadím mezi to nejlepší co se mi letos dostalo do rukou.

bábuška
21.12.2021 3 z 5

Oproti Klíči mi připadala kniha slabší. Ale přečetla jsem a pošlu dál.

stesti.s.knihou
20.12.2021 4 z 5

Na Tajemství jsem byla hodně zvědavá. Zejména proto, že autorčina kniha Klíč byla skvělá, perfektně napsaná, se super zápletkou včetně nádherné vizuální podoby. Troufám si tvrdit, že Tajemství co do vzhledu také nepokulhává, avšak samotný “vnitřek” knihy, tedy obsah, mi bohužel přišel trochu slabší než u Klíče.
V průběhu děje se opět prolínají dvě časové linky - v té současné sledujeme mladou rodinu s malým synem, kterému nefungují ledviny. Jelikož se ani jeden z rodičů nemůže stát dárcem, snaží se získat pomoc od dalších členů rodiny. U obou je ale rodinná historie trochu komplikovaná, proto se snaží pátrat po dalších příbuzných, kteří by jim mohli s vážnou zdravotní situací jejich dítěte pomoci. Spolu s tím se prolíná minulá dějová linka, která nám odkrývá jednu závažnou nehodu, jež způsobila ony rodinné trable v přítomnosti. Postupně odhalujeme tajemství, které bylo několik let skryto, avšak závažný stav malého chlapce donutí všechny zasvěcené objasnit minulost v novém, pravdivém světle.
Příběh mě bavil, hodně bavil, zápletka byla opět velice zajímavá, avšak ve chvíli, kdy už bylo jasné kdo s kým a proč, začalo mě to trochu nudit. Kdyby byl trochu pozdržen ten finální moment odhalení, dala bych knize 5 hvězd, takto bohužel jen 4/5 (což je samozřejmě stále vysoké hodnocení, ale čekala jsem od toho tu pětku).

lena.o.knihach
07.12.2021 4 z 5

Od Kathryn Hughesové jsem četla Dopis i Klíč. Obě knihy se mi moc líbily, proto jsem se i na Tajemství hodně těšila. A byla to opět skvělá jízda. Přesně na tohle jsme už od autorky zvyklí, takže od první strany na vás čeká velmi poutavě napsaný silný příběh, kde hraje hlavní roli i malé dítě.

Nemůžu se rozhodnout, která z těch tří knih je nejlepší. Všechny mají něco do sebe, v každé z nich jde o něco jiného a dokáží ve vás vyvolat emoce. Já ale všechny hodnotila úplně stejně, protože mě žádná z nich nedokázala nějak zvlášť zasáhnout.

Tajemství je přesně pro ty čtenáře, kteří mají rádi více časových rovin v knihách. Já se vždycky moc těším na to, jak Kathryn Hughesová všechno na konci tak nádherně spojí dohromady. A vám to doporučuji zažít také.

Knižnítoulky
30.11.2021 3 z 5

Tajemství je třetí kniha od autorky Kathryn Hughes. Moc jsem se na ni těšila. Předchozí knihy Dopis a Klíč se mi opravdu líbili a moc jsem si je užila. Ale tato kniha mé gusto není.  Vím, že si kniha již našla a ještě najde své čtenáře a bude se líbit. Já  pro tentokrát držím své nadšení zpět. Ve své podstatě, kterou je nalézt pro malého chlapce dárce ledviny a zachránit mu život, je myšlenka knihy zajímavá a dostatečně hluboká pro kvalitní příběh, ale toliko temna na mne bylo moc. Musím ovšem uznat, že kniha je krásně a poutavě psaná, jak jsme od autorky zvyklí. Já jsem se jen neztotožnila s obsahem. Nenašla jsem se v ní a krom Happy endového konce mě neoslovila.