Klíč

Zdravotní sestra Ellen Crosbyová nastoupí do nemocnice pro duševně choré. Přestože netuší, co ji zde čeká, je plná energie a naděje, že bude pomáhat potřebným. Když pozná mladou ženu, kterou do ústavu přivezl její otec, netuší, že již brzy ji čeká rozhodnutí, které jim navždy změní život. Sarah je zvláštně přitahována opuštěnou nemocnicí pro psychicky nemocné. Při jedné obhlídce objeví kufr pacientky, která zde pobývala před padesáti lety. Šokující obsah kufru, kterého se půl století nikdo ani nedotkl, jí pomůže rozmotat zapomenutý příběh o velké tragédii a ztracené lásce a dá jí příležitost napravit dávnou křivdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464956/big_klic-Ri2-464956.jpg 4.5158

Vydáno: , Cosmopolis

The Key, 2018

Kniha Klíč

Ivana11
21. listopadu

Moc pěkné, smutné, velmi čtivé.

L.Helena
19. listopadu

Příběh pěkný, i když hodně smutný. Otřesné praktiky léčby psychiatrických pacientů, kteří v mnohých případech vlastně ani pacienty být neměli.

pavla67
15. listopadu

tak jsem precetla vsechny 3 knizky,dopis,tajemstvi a klic,vsechny byly nadherne a doporucuji

jiri77
13. listopadu

Nevím čím to je, ale jak je kniha, jejíž děj je z prostředí psychiatrické léčebny,nějak mě přitahuje! Hned jsem si knihu půjčil v knihovně ( i pro její nádhernou obálku ) a pustil jsem se do čtení. Velký klad knihy je její snadná čtivost a stránky opravdu ubíhají. Zato obsahově mě kniha moc nepotěšila, čekal jsem asi trochu temnější atmosféru, která vůbec nepřišla. Zato té ''sladkosti'' pomalu přibývalo a ten konec byl na mě až moc přeslazený ,plus předvídatelný a někdy možná až nereálný děj. Celkově velké zklamání.

Kristulda
08. listopadu

Moc krásná kniha. Na příběh stále myslím. Hlavně na hrdinku Amy. Nevím co víc dodat,kniha mě zasáhla svým příběhem, určitě doporučuji přečíst.

Alena1957
06. listopadu

Moc pěkná kniha, dobře se četla, doporučuji.

Jajiinka
05. listopadu

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Abych řekla pravdu, po knize jsem sáhla díky jejímu krásnému přebalu, který mě hned na první pohled oslovil.

Tato kniha nám přináší velice osobitý náhled do prostředí psychiatrické léčebny a na každodenní rutinu zaměstnanců a pacientů. Velice na mě zapůsobila schopnost autorky vykreslit jednotlivé postavy a postupně odkrývat jejich charakter. Kniha se moc dobře četla (díky krátkým kapitolám a čtivosti příběhu) a osudy jednotlivých postav se hezky vyvíjeli.

Moc se mi líbili prolínající se dvě časové období – zajímavá spletitost obou příběhu, které měli souvislost s rodinou. Setkáváme se zde i s léčebnými metodami, zda jsou humánní o tom bychom mohli diskutovat, jenže když mají kladné výsledky, člověk se naučí přehlížet ledasco.

I přesto, že se většina děje odehrává v psychiatrické léčebně, nebyl příběh depresivní či manický. Byla to dojemná kniha se zajímavou zápletkou a překvapivým finálním rozuzlením. Velké plus celé knihy, je prvních pár stran, které čtenáře velmi navnadí a zaujmou jeho pozornost.

Kniha se mi líbila, určitě ji doporučuji. Ovšem snesla bych, kdyby byla atmosféra ještě více emotivnější a klidně i trochu děsivější.

ivetdos
02. listopadu

Dechberoucí, úžasný příběh z prostředí psychiatrické léčebny, který není tak děsivý, jak se podle anotace může zdát.

Jak jsem tuhle knihu mohla tak dlouho míjet? Už teď můžu říct, že patří mezi nejlepší knihy letošního roku a rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

Od knihy jsem neměla velká očekávání, ale prostředí psychiatrické léčebny v polovině 20. století už samotné zní dost tajemně a lákavě. Tísnivá atmosféra se na mě mnohokrát přenesla, ale nebylo to tak hrozné, aby i citlivá povaha jako já nemohla číst dál. Co mě hodně překvapilo, byla linka ze současnosti, která byla tak citlivá, dojemná, řekla bych i krásná a jako celek na mě kniha působila vlastně velmi pozitivně, přestože šlo o těžké téma. Autorka dokázala perfektně propojit všechny osudy a občas dost překvapila. Několikrát mi bylo úzko, měla jsem slzy na krajíčku, dojímala jsem se, smála se. Postavy mi přirostly k srdci a bylo mi líto, že že už kniha končí.

Můžu ji doporučit úplně všem, nečekejte ale děsivé, mrazivé prostředí a nekonečné zvraty. Tato kniha si zaslouží pozornost a čas, ale i tak ji zhltnete jako malinu. Za mě obrovské doporučení!