Krabička vzpomínek

Krabička vzpomínek
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503456/bmid_krabicka-vzpominek-g80-503456.jpg 5 163 163

Jenny slaví sté narozeniny a při té příležitosti rozjímá nad minulostí. Myšlenky se jí vrací především k dávným událostem, které doposud skrývala, protože na ně není zrovna hrdá. Otevře krabičku, v níž si schovává vzpomínky na turbulentní časy, a rozhodne se podniknout cestu, která jí pomůže vyrovnat se s minulostí. Chce se vrátit do malebné vesničky v Itálii, která se stala němým svědkem tragických událostí. Mladá ošetřovatelka Candice, která si plánuje zářivou budoucnost s láskou svého života, si stoletou stařenku oblíbí a navzdory generačním rozdílům se stanou přítelkyněmi. Candice se zájmem naslouchá Jennyinu vyprávění a moudrým radám – s jednou výjimkou. Nechce slyšet pravdu o svém vztahu. Když se domlouvají, že bude Jenny na její cestě do Itálie doprovázet, ani jedna z nich netuší, jak moc si vzájemně ovlivní život a že stoletá moudrá žena může ještě zažít velké překvapení...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Memory Box , 2021

Zdenas5
21.06.2024 4 z 5

Taková nenáročná oddechovka na dovolenou.

SimulinaT
10.05.2024 5 z 5

Nádherná kniha. Plná emocí které nenechá čtenáře jen tak odejít. Střídají se zde dvě časové pásma které na sebe krásně navazují a vysvětlují minulost. Kniha je dokonale ukončena. Čtenáře úplně pohltí a konec možná i překvapí.od autorky je to druhá kniha co jsem četla a těším se na další.

Mlsnákočka
02.05.2024 3 z 5

Taková úplně obyčejná a ničím výjimečná romanťárna. Víc jak polovina knihy se odehrává v domově seniorů, kapitoly se sice prolínají se vzpomínkami Jenny, ale připadalo mi to takové líné a nemělo to podle mě ten správný drajv.

Jirinamac
17.04.2024 5 z 5

Knížka obsahuje příběhy dvou žen, které byly pod vlivem manipulátorů. Stará paní Jenny najde zalíbení v ošetřovatelce Candice a požádá jí, aby jí dělala doprovod při cestě do Itálie, kam by se ještě ráda podívala a kde prožila část svého mladého života. Vzájemně se svěřují se svými problémy z minulosti i současného života. Moc pěkné čtení.

PetaZ
24.03.2024 5 z 5

Opet krasny pribeh, jen v pripade postavy Beaua predvidatelny, coz je vlastne nakonec dobre...
Snad autorka jeste nejake knihy napise..

Renike
04.03.2024 5 z 5

Krásný příběh. Knihy autorky ráda čtu. Škoda, že tahle byla už moje poslední nedočtená. Snad si dočkáme i další překlady jejich dalších knih, pokud má.

pydla
18.01.2024 4 z 5

Krásný příběh, i když nebál bych se jej ještě trochu rozvinout z Jenniny linky. Nenechá vás klidnými ať už z jedné nebo druhé strany. Bou mě vytáčel do běla a s Candice bych chvílemi zatřásl. Rozuzlení bylo taky hezké, nečekané. Doporučuji přečíst.

Toňula
07.11.2023 4 z 5

Takový milý romantický příběh odehrávajíci se opět ve dvou časových rovinách, sympatičtí hrdinové, překvapivý závěr, co víc si přát..

Han-nah
05.11.2023 4 z 5

Jak je zvykem u této autorky , knihy s čtivými příběhy a krásnými obálkami. Opět dvě dějové linky a tajemství dřevěné krabičky, která pro stoletou Jenny hodně znamená. Žije v soukromém domově důchodců a život jí zpestřuje přítel Frank a sympatická, mladá ošetřovatelka Candie. S její pomocí se vydává na cestu do Itálie, aby konečně vyřešila minulost. Tato část knihy mi přišla dost zhuštěná.
Líbí se mi, jak autorka vystihne postavy i jejich povahy a tyto lidi si při čtení úplně představuji a snažím se je pochopit. Pořád ale žasnu, jací byli Nico a Beau manipulátoři a ženy, které s nimi žijí ,to nechtějí vidět. Každý si musí prožít to své.

Olous1
05.11.2023 5 z 5

Tato kniha plných právem zaslouží pět hvězdiček. Nádherný příběh, plný emocí. Za mě skvělý čtenářský zážitek. Styl psaní mi vyhovoval. Toto byla druhá kniha od autorky a určitě není poslední. Doporučuji 95%.

lidunka1
03.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Knížka se výborně čte. Je to silný příběh, tedy vlastně dva. Jen nemám ráda ty romanťárny, že se Nico objeví přesně v den svatby nebo bratr žije rok přímo se sestrou v domově důchodců. Tohle mi vadí i ve filmech a myslím, že je to příliš pohádkové. Ale hezky jsem si u knížky odpočinula.

Lena78537
15.08.2023 4 z 5

Krásné vyprávění životního příběhu a skvělé propojení přítomna s retrospektivou. Jsou knihy, u kterých se čas doslova zastaví a já pak lituji, ze musím taky někdy alespoň pár hodin spát. Jednu hvězdu ale uberu, a to za ten pro mě příliš přeslazený konec.

zoew
24.07.2023 5 z 5

Asi do 70 stránky jsem se nemohla začíst, ale pak už to frčelo a já se s postavami sžila a fandila jim. Za mě tak 90%

zdehan
20.07.2023 5 z 5

Kniha která se četla sama moc pěkný přiběh.

Danafantom
18.07.2023 5 z 5

Citlivě a inteligentně napsaná kniha se zajímavým příběhem.

Inka8
17.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá, plná vzpomínek hlavní hrdinky, stoleté Jenny, která postupně vypráví svůj příběh příběh svoji ošetřovatelce Candice. Tu si velmi o líbila a nelíbí se jí její přítel, který ji podle všeho využívá a snaží se s ní manipulovat

Pípasek
09.07.2023 5 z 5

Nemá chybu, vše co obnáší život

Knihomura
07.07.2023 4 z 5

Oddechové čtení na léto.

Šánka
23.06.2023 5 z 5

Krabička vzpomínek je další krásný román Kathryn Hughes, který mi dokonale padl do mé nálady, moc jsem si ho užila.
I tentokrát se příběh odvíjí ve dvou časových linkách a přesto, že hlavní hrdinky od sebe dělí velký věkový rozdíl, jejich životní příběhy se navzájem určitým způsobem ovlivní a současně si i pomohou vyrovnat se s minulostí, změnit přítomnost a najít štěstí v budoucnosti.
Máte-li náladu na pěknou romantiku s tajemstvím, kterákoliv z knih této autorky by se vám mohla líbit...

TheMelorry
21.06.2023 5 z 5

Tak to bylo něco. Od autorky jsem zvyklá na skvělé knihy, ale i tak jsem byla opět překvapená.
Skvělé propojení současnosti a minulosti díky stoleté ženě, která toho prožila více než se může zdát a je rozhodnuta o všem vyprávět. Příběh chytí za srdce, obě časové roviny jsou dojemné, silné a emotivní. Velké pozitivum je, že hlavní postava není jen černá nebo bílá, ale kolikrát musí učinit rozhodnutí, které se příčí její povaze, ale není jiná možnost...

druhá světová válka (1939–1945) láska vzpomínky tajemství Itálie romantika odpuštění, odpouštění

Kathryn Hughes
anglická, 1964